تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷
یک کارگر ارکان ثالث نفت با انتقاد از به سرانجام نرسیدن طرح ساماندهی گفت: پیمانکاران ناقض عدالت هستند اما گویا برچیده نمی‌شوند.
طرح حذف پیمانکاران تامین نیروی انسانی
طرح حذف پیمانکاران تامین نیروی انسانی
اسدزاده، کارگر ارکان ثالث نفت و گاز، ضمن انتقاد از به سرانجام نرسیدن طرح ساماندهی استخدام گفت: دوباره به طرح ایراد گرفته‌اند و مدعی شده‌اند که طرح بار مالی دارد، اما این امر به هیچ وجه واقعیت ندارد.

او با بیان اینکه « من خودم ۱۲ سال سابقه کار دارم و به چشم دیده‌ام که پیمانکاران چه پول‌های بی‌حسابی به جیب می‌زنند» ادامه داد: پیمانکاران با مشاهده هر صورت وضعیت ادعا می‌کنند که ضرر کردیم! خب سوال این است که اگر واقعاً پیمانکار ضرر می‌کند، چرا دوباره در مناقصه شرکت می‌کند؟ چرا خودش را علاف می‌کند و سرمایه می‌گذارد؟!

به گفته اسدزاده، وضع پیمانکاران در سال‌های اخیر بهتر شده و شرایط کارگران بدتر چراکه قبلا صورت وضعیت و قراردادهای پیمانکاری براساس تعدادِ نیروی انسانی بود و برای هر نیروی که جذب می‌شد پیمانکار پول می‌گرفت، اما الان چند وقتی‌ست که کار  حجمی شده و پیمانکاران روی هر آیتم سود کلان می‌برند در حالیکه کمترین حقوق را به کارگران می‌پردازند و پروژه را با کمترین تعداد کارگر جمع می‌کنند.

این کارگر ارکان ثالث نفت ادامه می‌دهد: پیمانکاران حتی از آیتمِ «البسه کارگر» پول به جیب می‌زنند؛ هر کارگر در سال باید بالای ۲۰ میلیون تومان هزینه البسه دریافت کند اما پیمانکاران به هر نفر ۵ الی ۶ میلیون تومان می‌پردازند و باقی را به جیب می‌زنند و این فقط بخش کوچکی از منافع سرشار پیمانکاران است اما بازهم اراده‌ای برای حذف آن‌ها نیست و می‌گویند حذف پیمانکاران بار مالی دارد و این واقعاً استدلالی عجیب است!
https://naftonline.ir/news/29669/
منبع : ایلنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تازه ترين نظرات
0