تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳
وزارت نفت: تولید یک لیتر بنزین ۱۸ هزارتومان برای‌مان هزینه دارد!

زمزمه های گران کردن بنزین؟

یک مقام مسئول در خصوص تولید بنزین گفت: در شرایط فعلی، تولید هر لیتر بنزین ۱۸ هزار تومان هزینه در بردارد که این رقم برای هر لیتر نفتگاز ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان است.
بنزین گران می شود؟ | نفت آنلاین
بنزین گران می شود؟ | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ،روزنامه ایران نوشت: امسال مصرف بنزین نسبت به پارسال از رشد ۱۱درصدی حکایت داشته است، هر چند که بر اساس پیش‌بینی‌ها، قرار بود تا رشد مصرف بنزین در کشور در محدوده بین ۷ تا ۱۰ درصد باشد.
 
گفته می‌شود که به صورت میانگین روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده که بیم آن می‌رود با ادامه این روند، نتیجه‌ای جز ناترازی در تأمین سوخت به دنبال نداشته باشد.
 
سعید مداح مروج، عضوهیأت مدیره و مدیر هماهنگی و نظارت بر عملیات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی می گوید:برای پالایش هر بشکه خوراک حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار سرمایه‌گذاری نیاز است به عبارتی برای ساخت یک پالایشگاه ۲۰۰ هزاربشکه‌ای نفت خام حدود ۶ تا ۷ میلیارد دلارسرمایه نیاز خواهد بود و در شرایط فعلی، تولید هر لیتر بنزین ۱۸ هزار تومان هزینه در بردارد که این رقم برای هر لیتر نفتگاز ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان است. البته برای تولید هرلیتر نفت کوره استاندارد (کم گوگرد) ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان است. برخی شرکت‌های دانش‌بنیان مدعی هستند با قیمت‌های پایین‌تر امکان تولید وجود دارد، لذا امکانات مورد نیاز در اختیار برخی ازشرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.
https://naftonline.ir/news/28357/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
یونسعلی
سلام مگر چیزی هست که گران نشده باشه همین سوخت مانده ونفس کشیدن مردم لطفا این دو را هم گران کنید تا دیگه خیال همه ورسانها راحت بشود مردم ما صبور هستند اما نه برای همیشه لطفا به صبوری مردم سو استفاده نشود گر ریاست دولت مردمی مدیران قوی ودلسوز کم دارد امیدواریم بزودی شاهد جابجایی بعضی از مدیران ووزیران واستانداران وفرمانداران تا کار آمد باشیم همیشه رهبری فرموده اند که هم ریزش هست وهم رویش پس ریاست دولت از ریزش‌ها نه هراست واز رویشها امیدوارتر باشد کاری هم به این جناح وان جناح نداشته باشد بفکر رونق تولید و اشتغال واقتصاد کشور باشد وپاک سازی کلی انجام بدهد تا مردم به حال واینده امیدوارتر بشوند وسلام یونسعلی حسنعلی پور
تازه ترين نظرات
0