تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
برخی از مخاطبین نفت آنلاین در خصوص تعطیلات بین مرخصی استعلاجی سوالاتی را مطرح کرده بودند.
مرخصی استعلاجی | نفت آنلاین
مرخصی استعلاجی | نفت آنلاین
سوال/آیا در مرخصی استعلاجی روزهایی که تعطیل رسمی هست و بین مرخصی هست جزو مرخصی استعلاجی محسوب می شود؟ 
 
پاسخ:
 
پرداخت غرامت دستمزد کارگران بیمه شده در ایام مرخصی استعلاجی و مرخصی مربوط به ایام بارداری به عهده سازمان تامین اجتماعی است.

چنانچه تعطیلات رسمی بین مرخصی استعلاجی واقع گردد ، جزء مرخصی استعلاجی محسوب شده و کارگر استحقاق دریافت مزد از کارفرما را ندارد. 
 
مستند به ماده ۶۴ قانون کار سقف مرخصی استحقاقی کارگران در سال ۲۶ روز کاری است و چنانچه ایام تعطیل رسمی بین روزهای مرخصی واقع گردد ، جزء این ۲۶ روز محاسبه نمی شود.
https://naftonline.ir/news/22375/
منبع : حل اختلاف
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما