تاریخ انتشارجمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
عباسی: فخری‌زاده از دانشمندان هسته‌ای کشور بود

واکنش رییس کمیسیون انرژی مجلس به ترور دانشمند هسته‌ای کشور

رئیس کمیسیون انرژی مجلس درباره ترور و شهادت محسن فخری‌زاده از دانشمندان هسته ای کشور گفت: شهید فخری‌زاده از دوستان و از دانشمندان هسته‌ای و نخبه کشور بود که متاسفانه به دست دشمنان انقلاب و اسلام ترور شد.
دکتر فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس | نفت آنلاین
دکتر فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ، دکتر عباسی تاکید کرد: شهید فخری‌زاده عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) و دانشگاه مالک اشتر و زمانی هم مسئول پژوهش‌های نوین دفاعی بود.این شهید از بهترین متخصصان صنعت هسته‌ای کشور بود و در زمینه آشکارسازی تابش های هسته ای فعالیت داشت.
 
این استاد دانشگاه اضافه کرد: بسیاری از مدیران و متخصصان صنعت هسته‌ای با شهید فخری‌زاده همکاری داشتند و ایشان یکی از مدیران بسیار قوی و خوب کشور بود.
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: این شهید بزرگوار در پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای ایران به عنوان یک مدیر برجسته انجام وظیفه کرد و در تمام زمینه‌ها در پشتیبانی از اقدامات هسته‌ای کشور و در غنی سازی و سایر مواردی که در علم هسته ای موثر است ایشان کار کرد.

نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این ترور در آستانه دهمین سال ترور بنده و شهید شهریاری بود؛ در سال ۸۷ دشمن تیم ترور برای ایشان فرستاده بود ولی با درایت نیروهای امنیتی خنثی شد، در این مدت دشمن برای ترور این شهید کار می‌کرد و وی را یک یکی از دانشمندان کلیدی در صنعت هسته‌ای می‌دانست و دشمنان حدود ۱۵ سال دنبال ترور ایشان بودند و به هر حال دست بر نمی دارد.
 
این عضو هیات علمی دانشگاه گفت: این ترور ناجوانمردانه در آستانه آمدن دموکراتها در آمریکا انجام شد، دشمنان خواستند ضربه شست نشان دهند تا جریانات داخلی به دنبال مذاکره بروند! این ترورها برای این است که زمینه را برای مذاکره فراهم کنند و مسئولان را پای میز مذاکره بکشانند.
https://naftonline.ir/news/22309/
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
ع . ا
آقای دکتر فریدون عباسی دوانی ، نماینده محبوب مردم فهیم کازرون و کوهچنار و ریاست محترم کمیسیون انرژی مجلس
ما کارکنان قراردادی مدت موقت شاغل در شرکت نفت فلات قاره خارک ضمن عرض تبریک و تسلیت به جنابعالی به مناسبت ترور بزدلانه مهندس فخرزاده عزیز که به شهادت این دانشمندمتعهد و متدین هسته ای کشور عزیزمان انجامید از درگاه مقدس باریتعالی برای آن شهید والامقام اجر جزیل و برای شما بزرگوار صبر جمیل و سلامتی آرزومندیم ، شان و مقام علمی شما بزرگوار و تعهد و تدین نمایان در چهره و شخصیت وارسته عالیجناب قطعا همتراز و هم رده شهیدوالامقام حاج قاسم سلیمانی میباشد 😘 اجرکم عندالله ع . ا