تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
شرکت گازپروم نفت روسیه هفته گذشته یک محموله کامل شامل ۱۴۴ هزار تن نفت سبک و شیرین پروژه بندر ناوی از تاسیسات نفتی شبه جزیره یامال را به چین فرستاد.
نفت روسیه در چین | نفت آنلاین
نفت روسیه در چین | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین  به نقل از اویل پرایس، حفظ موقعیت برتر در اکتشاف و توسعه ذخایر بزرگ گاز قطب شمال همواره بخش مهمی از نگرش ولادیمیر پوتین برای نشان دادن قدرت روسیه جدید بوده است. این دیدگاه نه تنها باعث افزایش تولید گاز طبیعی مایع توسط روسیه می شود، بلکه این کشور را در آینده تبدیل به اصلی ترین تامین کننده گاز به چین می کند.

 هفته گذشته، شرکت گازپروم نفت روسیه، سومین شرکت بزرگ نفت این کشور از نظر تولید، اولین محموله نفتی خود را که در قطب شمال تولید شده بود از طریق مسیر دریای شمال به چین فرستاد. طبق گزارش شرکت گزپروم نفت، 47 روز طول کشید تا یک محموله کامل شامل 144 هزار تن نفت سبک و شیرین پروژه بندر ناوی از تاسیسات نفتی شبه جزیره یامال به بندر چینی یانتای برسد. این نفت از شهر مورمانسک در شمال غرب روسیه صادر شد.

 طبق گفته دبیرکل گزپروم نفت در امور لجستیک، فرآوری و فروش نفت، تجربه موفق فروش نفت در بازار اروپا و دورنمای مثبت بازارهای آسیا پاسیفیک به این شرکت اجازه داد نفت پروژه بندر ناوی را به کشورهای آسیایی عرضه کند.

 اولین محموله نفتی در ماه اوت 2018 از مسیر دریای شمال صادر شده بود. از آن زمان توسعه این مسیر دریایی به عنوان یک مسیر اصلی برای صادرات هیدروکربن روسیه به شرق همگام با توسعه پروژه گاز طبیعی مایع شرکت نواتک، دومین تولید کننده گاز روسیه پس از گزپروم، صورت گرفت. از پروژه شرکت نواتک برای تحویل محموله‌های گاز طبیعی به غرب و شرق استفاده می شود. 

گازپروم نفت در 2013 صادرات نفت تولید شده از اکتشاف و توسعه میادین قطب شمال را آغاز کرد و از آن زمان حداقل 40 میلیون تن نفت به کشورهای مختلف اروپایی صادر کرده است. میدان نفتی بندر ناوی یکی از بزرگترین میادین نفت و میعانات گازی در قطب شمال روسیه است که حداقل 250 میلیون تن معادل حدود 1.8 میلیارد بشکه ذخیره دارد.
https://www.naftonline.ir/vdcdso0x.yt0fo6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما