تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
با توجه به سیاست شرکت ملی نفت ایران در راستای توسعه میادین مشترک با استفاده از ظرفیت شرکت‌های ایرانی، قرارداد تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوبی بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پتروپارس به عنوان پیمانکارعمومی طرح امضا می‌شود.
میدان آزادگان | نفت آنلاین
میدان آزادگان | نفت آنلاین
و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، قرارداد تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوبی و احداث کارخانه فراورش مرکزی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، صبح دوشنبه (۳۰ تیرماه ۱۳۹۹) در محل وزارت نفت امضا می‌شود.

هدف از این قرارداد دستیابی به تولید ۳۲۰ هزار بشکه نفت خام در روز طی ۳۰ ماه و در سقف مبلغ قراردادی به ارزش ۹۶۱ میلیون دلار و ۱۱۸۳ میلیارد تومان است.

همچنین قرارداد دیگری بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پتروپارس به منظور احداث کارخانه فرآورش مرکزی (CTEP) با ظرفیت ۳۲۰ هزار بشکه در روز و در مبلغ قراردادی به ارزش حدود ۳۰۰ میلیون دلار امضا خواهد شد. این واحد که بزرگ‌ترین واحد فرآورشی نفت و گاز کشور است طی مدت ۳۰ ماه ساخته می‌شود.

بدین ترتیب با امضای قراردادهای تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوبی و احداث کارخانه فراورش مرکزی قراردادهایی به ارزش مجموعا ۱۲۶۱ میلیون دلار و ۱۱۸۳ میلیارد تومان بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پتروپارس امضا می شود.

میدان نفتی آزادگان جنوبی به عنوان مهمترین میدان مشترک منطقه غرب کارون در مجاورت مرز عراق و در‌ حدود ۸۰ کیلومتری غرب اهواز واقع شده است.

این مراسم از ساعت ۹ صبح در سه سامانه live.nioc.ir، live.mop.ir و  live.shana.ir و همچنین اینستاگرام نفتگرام به صورت زنده پخش می‌شود.
https://www.naftonline.ir/vdcfejd0.w6dy0agiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما