تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
ماموران سازمان اطلاعات سپاه استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های قاچاق کلان، سازمان یافته و حرفه‌ای سوخت را متلاشی کردند.
اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی || نفت آنلاین
اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی || نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ؛  این شرکت از طریق پولشویی، تبانی، پرداخت رشوه و ... موفق به جمع آوری فرآورده‌های یارانه‌ای از سطح کشور و قاچاق سوخت به کشورهای همسایه (عمدتاً مرزهای شرقی) شده که بررسی‌های اولیه حاکی از قاچاق بیش از 160 میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی به ارزش 80 میلیون دلار توسط این شرکت است که تحقیقات از مدیران این شرکت در شعبه ویژه مبارزه با جرائم اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب استان اصفهان ادامه دارد.

 در روز بازداشت مدیران این شرکت تعداد 18 نفتکش با پلاک کشور افغانستان که قصد حمل محموله‌های صادراتی این شرکت را به کشور افغانستان داشتند پس از خروج از گمرک اصفهان توقیف و مشخص شد تمام 18 نفتکش با حجم تقریبی 600 هزار لیتر گازوئیل(نفتگاز) هست.

همچنین مخازن این شرکت به حجم حدوداً  6 میلیون لیتر نیز توقیف شد.

مدیران این شرکت عواید حاصل از قاچاق سوخت را  به روش‌های پیچیده در شرکت‌ها و موسسات مختلف منتقل و اقدام به پولشویی نموده‌اند و پرداخت هرگونه رشوه توسط مدیران این شرکت از حساب‌های واسطه‌ای پرداخت شده و فرار مالیاتی از دیگر اقدامات غیرقانونی این شرکت بوده است.
https://naftonline.ir/news/20039/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما