تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۶
وزیر کار:میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده ۳۵ درصد تعیین شد.
جزئیات افزایش دستمزد ۱۴۰۳
حداقل حقوق کارگران با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و دولت در ۳۲۹ مین نشست شورای عالی کار به میزان ۸ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان تعیین شد. این خبری است که سید صولت مرتضوی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پس از یک جلسه ۹ ساعته در جمع خبرنگاران اعلام کرد.
وزیر کار گفت: اولاد از 537 هزار تومان به 716600 تومان افزایش یافت.
 
 بن خوار و بار از 1.1 میلیون تومان به 1.4 میلیون تومان و حق مسکن بدون تغییر 900 هزار تومان حق تاهل 500 هزار تومان برای اولین بار برای کارگر خانم و آقا در نظر گرفته شد.
 
 حداقل دریافتی یک کارگر با دو فرزند از 8میلیون و 509 هزار تومان امسال به 11 میلیون 609 هزار تومان افزایش یافت.
 علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار نیز گفت: دریافتی یک کارگر با خانوار 3.3 نفری از 8 میلیون و 208 هزار به 11 میلیون و 107 هزار تومان رسید.
 
 حداقل حقوق یک کارگر با یک فرزند 8 میلیون و 491 هزار تومان به 10 میلیون و 892 هزار تومان رسید.
 
 رعیتی فرد در مورد حضور نمایندگان کارگری در شورای عالی کار بیان داشت: این شورا با دو سوم اعضا رسمیت می‌یابد و مصوبات آن رسمیت می‌یابد.
 
 به گفته وی،‌حداقل مزد کارگران سال آینده نسبت به رشد امسال با 8 واحد درصد افزایش همراه شده و به 35.3 درصد رسیده است. البته اقدامات دولت در سبد معیشت و کمکهای جانبی هم در کنار آن از کارگان حمایت می‌کند.
https://naftonline.ir/video/29627/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
مسعود
سلام. تو را به خدا فکری به حال سایر سطوح کنید ............برای اولین بار دو نوع افزایش حقوق داریم حداقل و سایر سطوح . دولت با زرنگی سایر سطوح رو 22درصد نگه داشت که واقعا از حداقل حقوق چیزی بالاتر هم نمیگیرند .
feedback
Iran, Islamic Republic of
سجاد
چندروز قبل ازعید رفتم ی خانه دیدم ک بخرم ب اینصورت ک خانه خودم روبفروشم ی وام۸۰۰م بگیرم واون روبخرم
امروز۱۰م فروردین۱۴۰۳ رفتم گفتم اقا من مشتری پیداکردم بیا ک بشینیم وقولنامه بنویسیم گفت ۱میلیارد بزار روش اون مال اون ور سال
شما بااین تصمیمات تون همه رو دلال کردید
این۳۵درصدها ک ب جای خودش بیش از۵۰۰درصد از حقوق واقعی ی کارگر عقب هست ب درد مانمیخوره استادعزیز شما ب فکر این باشید ک حقوق ۳م خودتون رواز کجا بگیرید وجطور بگیرید ما خودمون ازپس این ح اقل زندگی برمیایم
ببخشیدک هرسال براثر جبر مجبورید این ۲بار جلسات کذایی روهم برگزار ومصدع اوقات میشیم
تازه ترين نظرات
0