تاریخ انتشارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
ماده ده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت در حالی برای پرسنل رسمی صنعت نفت سال گذشته در چنین روزهایی اجرایی شد که پرسنل ورودی ۹۲ به بعد ، شاغلین دیپلم و فوق دیپلم و بازنشستگان صنعت نفت کوچکترین سودی از اجرای آن نبردند.
جواد اوجی وزیر نفت | نفت آنلاین
جواد اوجی وزیر نفت | نفت آنلاین
به گزارش خبرنگار نفت آنلاین ، سال گذشته در چنین روزهایی بود که پس از ده سال بلاتکلیفی ماده 10 برای پرسنل رسمی صنعت نفت اجرایی شد.

اما متاسفانه این قانون مصوب در اوایل دهه نود برای پرسنل ورودی سال 92 به بعد ، همچنین شاغلین دیپلم و فوق دیپلم و بازنشستگان صنعت نفت هنوز اجرایی نشده است!!!

لازم به ذکر است کارکنان ورودی ۹۲ به بعد را میتوان مظلوم ترین کارکنان صنعت نفت نامید.

کارکنانی که علی رغم گذراندن تمام مراحل آزمون سال ۹۲ ( آزمونی که حتی از کنکور سراسری هم سخت تر است) در بدترین شرایط توسط وزارت وقت نفت استخدام شدند، بیشترین دوره پیمانی را گذراندند و  از حداقل بگیران صنعت نفت هستند.

همچنین شاغلین دیپلم و فوق دیپلم صنعت نفت از جمله کسانی بودند که سال ها در مناطق عملیاتی صنعت نفت و دور از شهرها مشغول چرخاندن چرخ صنعت نفت کشور بودند و با توجه به اینکه بصورت اقماری کار می کردند امکان ادامه تحصیل نداشتند و تحصیلاتشان پس از سال ها خدمتگذاری در صنعت نفت پایین ماند و آنها نیز مشمول دریافت ماده ده نشدند!

اگر بخواهیم عادلانه به موضوع اجرای ماده ده در وزارت نفت نگاه کنیم ورودی های 92 به بعد و شاغلین دیپلم و فوق دیپلم که به حداقل بگیران صنعت نفت معروف هستند را باید مشمول اجرای قانون مصوب ابتدای دهه نود دانست.

در یکسال گذشته بارهای از وزیر محترم نفت و معاونت منابع انسانی وزارتخانه درخواست توجه بیشتر به حداقل بگیران صنعت نفت و اجرای ماده ده برای آنها کردیم  ، اما متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت!

جناب آقای اوجی ! قطعا برای اجرای قانونی که هشت سال تمام توسط وزیر نفت دولت روحانی اجرایی نشد قدردان شما هستیم، اما کار را که کرد آنکه تمام کرد ....

در روزهایی که پایان دولت سیزدهم بعلت شهادت غمناک رییس جمهور محبوب یکسال زودتر فرا رسیده ، کار ناتمام خود را به سرانجام برسانید و در ماه پایانی دولت و عمر کاری خودتان بعنوان  وزیر نفت هر چه سریعتر دین خود را به پرسنل حداقل بگیر صنعت نفت و بازنشستگان عزیز ادا کنید . 

شاید فردا فرصتی برای جبران نباشد و حق الناس آنها تا ابد بر گردن شما بیافتد.

 
https://naftonline.ir/news/29980/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
یونسعلی حسنعلی پور
سلام خدارا شکر با خبر شدیم وزارت نفت مجوز علی الحساب دوماه حقوق بصورت وام به بازنشستگان موافقت کرده گر چه وام هست ولی باز هم کمکی هست برای معیشت خانوارها اما نمیدانم چرا بعداز گذشت سه ماه از سال هنوز نسبت به ارزشیابی اقدامی نکرده و چرا نسبت به آنچه عقب مانده بازنشستگان رزمنده و کد 23هست اقدام نکرده وووووو یونسعلی حسنعلی پور 526681
feedback
Iran, Islamic Republic of
خیلی کارهاست که ایشان ومعاونانشان میبایست برای حقوق ومزایای متخصصان جنوب وشمال نفت بکنند که نکردند وتنها دستاورد فقر ونداری وبی انگیزه گی متخصصان را در دوره خود برای کارکنان خدوم فعال صنعت در دوران بازسازی دفاع مقدس در کارنامه خود رقم زدند وهمانطور که اتوبوسی آمدند نفهمیدند خدای قادر آنهارااتوبوسی برد وفرصت خدمت صادقانه وحمایت صنعت 100ساله نفت راازدست دادند!
feedback
Iran, Islamic Republic of
مهدی
سلام واقعا جای تاسف است که بازنشسته ها رافراموش کرده‌اند
feedback
United Kingdom
سلام جواب نامه نیامد
تازه ترين نظرات
0