تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴
سازمان بازرسی ۱۱۸ میلیون دلار مازاد پرداختی به پیمانکار در قرارداد نفتی را به بیت‌المال بازگرداند.
سازمان بازرسی | نفت آنلاین
سازمان بازرسی | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین،  ذبیح‌الله خداییان؛ رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این باره گفت: اخیراً با ورود سازمان بازرسی به موضوع یکی از قراردادهای مربوط به افزایش تولید نفت در یکی از میادین مشترک، مشخص شد با وجود آنکه پیمانکار به برخی از تعهدات خود عمل نکرده و نتوانسته تولید را به میزانی که در قرارداد وجود داشت افزایش بدهد اما مبلغ قرارداد را دریافت کرده است.
 
وی افزود: در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی و همکاری مسئولان فعلی شرکت نفت فلات قاره، حدود 110 میلیون و 272 هزار دلار (قریب به پنج هزار و 200 میلیارد تومان) از پیمانکار گرفته شد و به بیت‌المال بازگشت.

خداییان افزود: همچنین در نتیجه ورود سازمان بازرسی به موضوع قرارداد منعقده در خصوص انجام تعمیرات بخشی از یکی از پالایشگاه‌های کشور، مبلغ و زمان اجرای قرارداد کاهش یافت و از این طریق، حدود 8 میلیون دلار به بیت‌المال بازگشت.
 
شایان ذکر است؛ هفته گذشته و در پی ورود اثربخش سازمان بازرسی کل کشور به فرآیند واگذاری سهام دولت در پتروشیمی باختر و بازگشت مبلغی بالغ بر 19 هزار میلیارد تومان به بیت‌المال، وزیر نفت با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از پیگیری‌های صورت گرفته، قدردانی به عمل آورد.
 
https://naftonline.ir/news/29037/
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تازه ترين نظرات
0