تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از صدور اخطاریه برای ۶ پتروشیمی آلوده کننده آب و هوا در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در شهرستان ماهشهر خبر داد.
پتروشیمی
پتروشیمی
به گزارش نفت آنلاین،  فرهاد قلی‌نژاد با بیان اینکه برخی پتروشیمی‌ها همچنان پساب خود را به صورت مستقیم وارد دریا می‌کنند گفت: در این زمینه چهار پتروشیمی شناسایی شده است که اخطاریه برای آن‌ها صادر و مهلت رفع آلودگی نیز تعیین شده است.
 
وی در ادامه به پتروشیمی‌هایی آلایندگی هوا اشاره کرد و گفت: پس از پایش در این زمینه ۲ پتروشیمی آلاینده هوا شناسایی شد که اخطاریه و تعیین مهلت به این واحدها نیز داده شده است.
 
معاون اداره کل محیط زیست خوزستان ادامه داد: علاوه پیگیری کیفری و قضایی، خسارت‌های وارده ناشی از آلودگی پتروشیمی‌ها به دریا، تالاب، هور و هوا نیز محاسبه و اخذ می‌شود.
 
وی بیان کرد: دریافت خسارت از این صنایع عامل الزام‌آور خوبی است تا صنایع و به سمت تصفیه خانه فاضلاب و رفع مشکل آلودگی پساب صنایع خود بروند.
 
قلی‌نژاد به ضرورت پایش صنایع بزرگ به ویژه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در راستای بررسی وضعیت زیست محیطی و نظارت بر کنترل آلاینده ها گفت: نظارت و پایش زیست محیطی اداره کل حفاظت محیط زیست بر صنایع مستقر در منطقه ویژه پتروشیمی بندر ماهشهر افزایش خواهد یافت و در بررسی‌ها، شرکت‌ها و صنایع آلاینده شناسایی و پیگیری لازم در کاهش و رفع آلودگی های محیط زیست صورت خواهد گرفت.
https://naftonline.ir/news/29006/
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تازه ترين نظرات
0