تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳
رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: طرح ملی و راهبردی کارخانه مایع‌سازی گاز که بیش از یک دهه راکد مانده بود، در دو سال گذشته فعال شد و در تقویم پروژه‌های در دست اجرا قرار گرفت.
پروژه ملی ایران ال‌ان‌جی | نفت آنلاین
پروژه ملی ایران ال‌ان‌جی | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از صندوق بازنشستگی صنعت نفت، عبدالحسین بیات در پنجاه‌وششمین شورای عالی پروژه‌ها گفت: یکی از طرح‌های ملی و راهبردی کشور و صنعت نفت که بیش از یک دهه راکد مانده بود خوشبختانه در دو سال گذشته در چرخه احیا و پیشرفت قرار گرفت.
 
وی با اشاره به بازدید اسفندماه پارسال رئیس‌جمهوری از این طرح افزود: با حمایت‌های وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران محل تأمین خوراک این طرح ملی تعیین شده است.
 
رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی در پروژه ایران ال‌ان‌جی مشخص است و مخازن ال‌پی‌جی و ال‌ان‌جی این طرح حدود ۹۸ درصد پیشرفت داشته‌اند. نیروگاه‌های تولید برق این پروژه هم پیش‌تر راه‌اندازی شده بود.
 
بیات با بیان اینکه قراردادهای پیمانکاران طرح سامان‌دهی و کنسرسیوم داخلی تشکیل شد، افزود: بهره‌برداری نهایی با تکمیل کارخانه شیرین‌سازی انجام می‌شود که ضمن سودآوری برای سهامداران، به اقتصاد و اشتغال منطقه و کشور کمک خواهد شد.
 
وی گفت: هم‌اکنون به‌طور کلی این طرح نزدیک ۵۰ درصد پیشرفت دارد که حدود ۱۰ درصد آن در یک سال پیش محقق شده است، این مقدار پیشرفت مؤید احیای پروژه ملی و راهبردی مایع‌سازی گاز بعد از یک دهه راکد بودن است.
 
رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت تصریح کرد: هم‌اکنون با پیشرفت حاصل‌شده، جمع زیادی از جوانان کشور در طرح ایران ال‌ان‌جی پارس جنوبی مشغول کار شده‌اند.
 
 بیات افزود: خوشبختانه با حمایت‌های وزیر نفت هم‌اکنون فضای مناسبی برای پیشبرد پروژه‌ها با اولویت قرار دادن طرح‌های راکد و نیمه راکد فراهم شده است.
https://naftonline.ir/news/28967/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
United States
اورهال پالایشگاه دوم
با سلام
ما خودمون اورهال همون واحد 108 پالایشگاه دوم کار میکنیم.
ای بنده خدا که شبکار بوده پرمیت و مجوز کار نداشت پیمانکار با زور و تهدید فرستادش داخل راکتور که دچار گاز گرفتگی شد.
پیمانکار شرکت لیدوما
feedback
Iran, Islamic Republic of
محمد
شما یک پرداخت حقوق که روتین هست نمی توانید انجام بدهید بقیه پیشکش شما وحاج صارق
تازه ترين نظرات
0