تاریخ انتشاريکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری از تعویض شیرآلات تاج چاه شماره ۱۰۳ رگ سفید بدون حضور دکل حفاری و با به‌کارگیری پکر/پلاگ ایرانی خبر داد.
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری | نفت آنلاین
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، پژمان قضائی‌پور در این باره گفت: باتوجه به مشکلات پیش آمده برای این چاه و در نظر گرفتن شرایط ویژه، تعویض شیرآلات آن در دستور کار اداره مهندسی تولید این شرکت قرار گرفت.
 
وی افزود: با در نظر گرفتن اقتصادی بودن عملیات و جلوگیری از هرگونه آسیب مخزنی در حین تعمیر و حفاری، بر اساس محاسبات فنی و با برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی‌های لازم، عملیات تعمیر چاه رگ سفید ۱۰۳ با استفاده از پلاگ/پکر قابل بازیافت و بدون حضور دکل انجام شد.
 
مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری با اشاره به نقش خودباوری و استفاده از ظرفیت قطعات ساخته شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: اجرای موفقیت‌آمیز چنین عملیاتی باوجود تحریم‌های ظالمانه را می‌­توان اقدامی مهم همسو با تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به‌عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها برشمرد.
 
قضائی‌پور سود و صرفه اقتصادی حاصل از این عملیات را که بدون حضور دکل انجام شد، ۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش قابل ملاحظه زمان تعمیر چاه در مقایسه با وضع استقرار دکل حفاری، میزان ۱۵۰ میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی در برداشت نفت از این چاه حاصل شده است‌.
 
وی از مشارکت خدمات فنی سرچاهی و درون‌چاهی و شرکت ملی حفاری در اجرای این عملیات و همچنین از مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌ها و مدیریت امور فنی مناطق نفت‌خیز جنوب به‌ جهت مشارکت در برنامه‌ریزی و فراهم کردن خدمات و امکانات قدردانی کرد.
https://naftonline.ir/news/25583/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

0