تاریخ انتشاردوشنبه ۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
در راستای اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، چاه شماره -۳۱ نفت شهر در استان کرمانشاه پس از عملیات حفاری و تکمیل چاه با استفاده از تجهیزات سر چاهی ساخت داخل با دبی ۵۰۰ بشکه در روز در مدار تولید قرار گرفت.
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران | نفت آنلاین
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مجری طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت سه میدان این شرکت دراین‌باره توضیح داد: این شرکت در اجرای برنامه‌های شرکت ملی نفت ایران، پروژه‌های نفت شهر، دانان و سعادت‌آباد را در استان‌های کرمانشاه، ایلام و فارس در دست اجرا دارد.
 
وی با توضیح اینکه میدان نفتی نفت شهر در ۶۰ کیلومتری شهرستان قصر شیرین در استان کرمانشاه واقع‌شده است، اظهار کرد: چاه پیش‌گفته به همت متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با همكاري يك شركت داخلي و کاربست تجهیزات ساخت داخل در عمق ۹۹۰ متری حفر و با تولید ۵۰۰ بشکه در روز، به تولید مطلوب رسیده است.
 
مهندس صالح وند، به پيچيدگي هاي عمليات حفاري در ميدان نفت شهر اشاره كرد و افزود: با توجه به ماهيت پيچيده ساختمان مخزني ميدان نفت شهر، اجرای عمليات حفاري همواره با ريسك بالايي روبه رو است كه خوشبختانه با در نظر گرفتن تمهيدات ويژه و استفاده از توان و دانش متخصصان ايراني در شرايط تحريمي و شدت شيوع بيماري كرونا، شركت نفت مناطق مركزي ايران، توانست به اين مهم دست يابد.
 
وی خاطرنشان کرد، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و در راستای اجرای طرح و نگهداشت افزایش تولید نفت، عملیات حفاری يك حلقه چاه جديد در میدان نفت شهر در دستور کار قرار داشت که با تولیدی شدن چاه شماره -۳۱، اين امر محقق شد و عملیات حفاری چاه شماره -۱۱ نیز با تولید ۵۰۰ بشکه در روز، آبان ماه سال جاری به اتمام می‌رسد.
 
پرویز صالح وند، بابیان اینکه نفت استحصال‌شده از چاه‌های میدان نفت شهر از طریق خطوط لوله به مرکز جمع‌آوری نفت شهر و پس از فراورش، نمک‌زدایی به تلمبه‌خانه و سپس به پالایشگاه کرمانشاه انتقال خواهد یافت، یادآور شد: میدان نفتی نفت شهر در استان کرمانشاه و در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از شرکت‌های تابعه نفت مناطق مرکزی ایران می‌باشد که حدود هفتادوپنج سال قبل به بهره‌برداری رسیده است.
https://naftonline.ir/news/24662/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تازه ترين نظرات
0