تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
واکنش ظریف به ادعای توقیف نفتکش‌ها ایرانی:

نه نفتکش و نه پرچم متعلق به ما نبود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر توقیف چهار نفتکش حامل سوخت ایران گفت: اکنون دزدان دریایی کارائیب برای خودشان قاضی و دادگاه دارند! خبر بد برای آنها، نه نفتکش و نه پرچم متعلق به ما نبود.
محمد جواد ظریف | نفت آنلاین
محمد جواد ظریف | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (شنبه) در توئیتی درباره ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر توقیف چند کشتی حامل سوخت ایران نوشت: دزدان دریایی کارائیب در حال حاضر برای خودشان قاضی و دادگاه‌ دارند.

وی افزود: خبر بد برای آنها اینکه محموله غارت شده متعلق به ایران نبود. محموله سوخت به شکل فوب (از زمان بارگیری در اختیار خریدار) در خلیج فارس فروخته شده بود. کشتی و پرچم هیچ کدام برای ما نبودند.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به ناکامی آمریکا در تصویب قطعنامه ضد ایرانی برای تمدید تحریم تسلیحاتی یادآور شد: تبلیغات پوچ و بی ارزش باعث انحراف افکار عمومی از شکست خفت بار اشتباهات دیپلماتیک ایالات متحده در سازمان ملل نمی‌شود.

یک روزنامه آمریکایی بامداد جمعه ۲۴ مرداد ماه مدعی شد آمریکا چند کشتی حامل سوخت ایران را توقیف کرده است.در همین خصوص حجت‌الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا در واکنش به این ادعا، گفت: یک دروغ و جنگ روانی دیگر، نه کشتی ها ایرانی هستند و نه مالک یا پرچم آنها ارتباطی به ⁧‫ایران‬⁩ دارد.

یک مقام آگاه دولت آمریکا هم گفت محموله های سوخت ایران که توسط آمریکا توقیف شده است، برای انتقال به آب های آمریکا به کشتی های دیگر منتقل شده است و حکم توقیف تنها برای محموله هاست نه نفتکش ها.

وزارت دادگستری آمریکا جمعه مدعی شده ۴ محموله سوخت ایران را در مسیر انتقال به ونزوئلا توقیف کرده است.

ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا نیز درباره ادعاهای مربوط به توقیف ۴ محموله سوخت ایران اظهارنظر کرد و گفت که این محموله‌ها به شهر هیوستون منتقل می‌شوند.

در همین خصوص نیز حسن روحانی رئیس جمهور امروز (شنبه) عنوان کرد: اینکه آمریکا گفت چهار کشتی ایرانی را توقیف کرده نه کشتی و نه پرچم ایرانی بود و کل حرف دروغ بود و این برای آن بود که خفت را بپوشانند. 
https://www.naftonline.ir/news/21542/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
تا
صاحب نفتکش ها پیدا نشده😇😇😇