کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتشار به درخواست مخاطبین نفت آنلاین همزمان با حضور رئیس جمهور و مدیران ارشد صنعت نفت در خوزستان

پرسنل صنعت نفت در جنوب چه خواسته‌های از وزیر نفت دولت سیزدهم دارند

7 ارديبهشت 1402 ساعت 22:26

این گزارش به درخواست مخاطبین نفت آنلاین با توجه به سفر وزیر محترم نفت و مدیران ارشد صنعت نفت به جنوب منتشر می شود.


به گزارش خبرنگار نفت آنلاین ، وزیر نفت دولت سیزدهم و مدیران ارشد صنعت نفت همزمان با حضور رئیس جمهور در استان خوزستان جهت بهره برداری از چند طرح نفتی به اهواز سفر کردند .

 
خوزستان پایتخت صنعت نفت کشور است و اکثر کارکنان صنعت نفت در این استان قرار دارند ، اما متاسفانه تصمیم گیری در خصوص بسیاری از مزایای این پرسنل زحمتکش از پایتخت توسط کسانی انجام می شود که تجربه زندگی در مناطق عملیاتی جنوب را حتی ثانیه ای نداشته اند!
 
به همین دلیل حضور رئیس جمهور ، وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت را در استان خوزستان به فال نیک می گیرم و امیدواریم به خواسته های به حق پرسنل پرتلاش صنعت نفت شاغل در شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب،  ملی حفاری ، اروندان و ... توجه شود و گام در رفع خواسته ها و نیازهای آنها گذاشته شود.
 
از جمله خواسته ها و مطالبات مهم پرسنل صنعت نفت جنوب که در روزهای گذشته برای این رسانه خبری ارسال شده است می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 
۱- افزایش سهمیه ارزشیابی کارکنان در جنوب
۲- اصلاح و افزایش چارت سازمانی شرکتهای جنوب و ایجاد فضای رشد سازمانی
۳- تفویض اختیار برای انجام اموری مانند تعدیل مدرک ، اعمال سوابق کارکنان تبدیل وضعیت شده ، اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل و .... که باید در پیچ و خم تشکیل و تایید شورا در پایتخت منتظر بماند.
۴- افزایش بودجه خدمات رفاهی کارکنان در جنوب
۵- ایجاد موارد انگیزشی مانند افزایش تعداد موارد تعدیل مدرک ، تعیین فوق العاده ويژه براي کارکنان جنوب ، افزایش سقف حقوق و ... تا کارکنان انگیزه پیدا کنند در جنوب بمانند .
۶-ساخت  مسکن سازمانی با توجه وجود زمین برای احداث در خوزستان جهت کارکنان.
۷.افزایش مراکز بهداشتی و درمانی نفت در جنوب و بهتر شدن کیفیت خدمات درمانی
۸.و ....
 
قطعا تحقق موارد گفته شده در آینده نزدیک موجب نگهداشت پرسنل در پایتخت صنعت نفت کشور خواهد شد ، اما در صورت عدم رسیدگی جدی به این موضوع در آینده بسیار نزدیک شاهد افزایش تقاضای انتقالی به مناطق خوش آب و هوا بعلت عدم ایجاد انگیزه در جنوب خواهیم بود.
 
جا دارد وزیر نفت دولت سیزدهم و مدیران ارشد صنعت نفت که خود از بدنه صنعت نفت هستند و بسیاری از مشکلات پرسنل صنعت نفت در این استان  را می دانند هر چه سریعتر نسبت به تحقق خواسته های این عزیزان قدم بردارند و شعارها را تبدیل به عمل نمایند تا پس از پایان دوره مسئولیت ، خاطره خوبی از خود در ذهن پرسنل پرتلاش صنعت نفت برجای بگذارند.
 
در پایان این نکته لازم به ذکر است که جنوب همیشه از مدیران محافظه کاری که از ترس از دست دادن صندلی امور انگیزشی کارکنان را با شجاعت دنبال نمیکنند ضربه خورده است، به گونه ای که قبلا مدیر عامل مناطق نفت خیز حتی جانشین وزیر نفت بود ولی متاسفانه این جایگاه در دولت قبلی توسط وزیر وقت گرفته شد و باعث تضعیف این شرکت بزرگ‌ نفتی شد و امروز هیچ تلاشی از مدیران جنوبی برای بازپس گرفتن این جایگاه دیده نمی شود!


کد مطلب: 28400

آدرس مطلب :
https://www.naftonline.ir/news/28400/پرسنل-صنعت-نفت-جنوب-خواسته-های-وزیر-دولت-سیزدهم

نفت آنلاین
  https://www.naftonline.ir