کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

توضیحات رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور

باز هم صحبت از نحوه افزایش حقوق ۱۴۰۲ و دو نکته نفت آنلاین در این خصوص

19 بهمن 1401 ساعت 19:46

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور توضیحاتی در خصوص نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ ارائه داد.


به گزارش نفت آنلاین، میثم لطیفی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران،گفت: طبق بودجه برای سال ۱۴۰۲ مکلف هستیم حق اولاد را ۱۰۰ درصد و حق عائله مندی را ۵۰ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش دهیم. در آذرماه گذشته اولین افزایش اتفاق افتاد. بر اساس آن حق عائله‌مندی ۶۰۰ هزار تومان و حق اولاد ۲۰۰ هزار تومان اضافه شد. پیشنهاد در لایحه بودجه سال آینده، ۹۰۰ هزار تومان حق عائله‌مندی و ۴۰۰ هزار تومان حق اولاد خواهد بود.

 
وی افزود: با همکاری مجلس، تحت عنوان یک ردیف جدید در احکام کارگزینی با نام ترمیم، حقوق قبلاً افزایش پیدا کرد که سه هزار امتیاز و معادل ۱ میلیون تومان بود. پیشنهاد برای امسال هم به همین صورت بود که انجام شود که به جای اینکه ضریب حقوقی را تغییر دهیم، این رقم را در حکم افزایش دهیم که این موضوع در حال بحث است.
 
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه معتقد بودند همان ۲۰ درصد را روی احکام افزایش دهیم. برداشت ما این بود که اگر بخواهیم نظام عادلانه جبران خدماتی را داشته باشیم به مرور زمان باید از این الگوی ردیف جدید ترمیم حقوق استفاده کنیم، تا بتوانیم کم کم فضا را مدیریت کنیم و فاصله حداقل و حداکثر را در بخش دولتی نسبت به آنچه که الان است، کمتر کنیم.
 
لطیفی گفت: پیشنهاد ما افزایش دو میلیون تومان معادل ۶۰۰۰ امتیاز بود که برای همه کارکنان دولتی این مقدار اضافه می‌شد و ردیف فوق العاده ترمیم از ۳ هزار امتیاز به ۹ هزار امتیاز تغییر کند، اما در نهایت پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه تصویب شد که معادل همان ۲۰ درصد افزایش حقوق بود.
 
⬅️ نفت_آنلاین : دو نکته در خصوص افزایش حقوق ۱۴۰۲
 
1️⃣ نکته اول: صحبت های لطیفی در مورد افزایش حقوق ۲۰ درصدی کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ در حالی است که هفته گذشته کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد که مقرر شد حقوق کارکنان دولت سال آینده ۳۰ درصد افزایش یابد!!! 
 
2️⃣ در رابطه با نحوه افزایش حقوق سال آینده کارکنان دولت هر هفته خبرهای تکراری از زبان مسئولین دولتی و نمایندگان مجلس داده می شود ! و این موضوع باعث بازی با روح روان کارمندانی شده است که در سال ۱۴۰۱ سخت ترین شرایط معیشتی را بعلت افزایش ۱۰ درصدی حقوق تجربه کردند. بهتر است دولتی‌ها و مجلسی‌ها قبل از صحبت در خصوص این موضوع و رسانه ای کردن آن به نقطه واحدی برسند و به بازی با روح و روان کارمندان پایان دهند و آنچه را در مورد افزایش حقوق سال آینده می خواهند انجام بدهند صادقانه با آنها در میان بگذراند.


کد مطلب: 28034

آدرس مطلب :
https://www.naftonline.ir/news/28034/باز-هم-صحبت-نحوه-افزایش-حقوق-۱۴۰۲-دو-نکته-نفت-آنلاین-این-خصوص

نفت آنلاین
  https://www.naftonline.ir