کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عبدالحسین بیات:

هوشمندسازی خدمات و تحول دیجیتالی در صندوق بازنشستگی نفت ضروری است

صندوق بازنشستگی نفت , 10 بهمن 1401 ساعت 20:57

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در ششمین نشست شورای‌عالی خدمات گفت: هوشمندسازی خدمات و تحول دیجیتالی در صندوق‌ها باهدف ارائه خدمات مطلوب‌تر به ذی‌نفعان ضروری است.


به گزارش نفت آنلاین،  عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در ششمین نشست شورای‌عالی خدمات، روز شنبه (۸ بهمن‌ماه) با تبریک ایام پربرکت ماه رجب گفت: بازخوردهای دریافتی در خصوص وضعیت ارائه خدمات و انجام چند مرحله تعدیل مستمری و مقرری در یک سال گذشته موید حرکت روبه‌رشد است.

 
وی ادامه داد: فراتر از بررسی بازخوردها، می‌بایست در شناسایی نیازها، رفع مسائل و چالش‌ها، سازمان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و شناسایی کند که از مرحله بروز نیاز و مسئله در ذی‌نفعان، یک گام جلوتر و در وضعیت پیش‌بینی نیازها قرار گیرد. ازاین‌رو، توجه به مباحث مطالعاتی و آینده‌پژوهی ضروری است.
 
بیات با تأکید بر این که دوران بازنشستگی همانند زمان شاغل بودن کارکنان برای صنعت نفت بااهمیت است، افزود: انسان چون دارای تفکر و اندیشه هست کنشگر است. ازاین‌رو، شاغلان کنونی تصویر آینده خود را در سیمای بازنشستگان ارجمند مشاهده می‌کنند؛ بنابراین، اثر متقابل این ۲ قشر گرامی صنعت نفت بر یکدیگر انکارناپذیر و بااهمیت است. به یقین اگر خدای نخواسته بازنشسته عزیز مایوس و بی‌انگیزه شود و شادابی خود را از دست بدهد، این اثر به شاغلان نیز سرایت خواهد کرد و می‌تواند باعث اختلال در کار کل صنعت نفت شود.
 
وی ادامه داد: بر اساس اصل اجتماعی و تا حدودی اقتصادی، تأکید داریم که در همه زمینه‌ها هرآنچه که به شاغل تعلق می‌گیرد منهای موارد مربوط به ماهیت کار شاغل، سایر امور در زمینه انواع پرداختی، درمان و رفاهی برای بازنشستگان نیز باید از سوی کارفرماها و شرکت‌های اصلی مطابق اهمیت مسائل اجتماعی و اقتصادی، پیش‌بینی شود.
 

شرکت‌های واگذار شده به تعهداتشان عمل کنند

 
بیات با بیان اینکه ارائه خدمات به ذی‌نفعان دارای ابعاد مختلف است، افزود: به طور حتم انجام تعهدات شرکت‌های واگذار شده برای بازنشستگان آنها از سوی شرکت‌ها یا شرکت‌های اصلی‌شان می‌بایست انجام شود. در این زمینه پیگیری بازنشستگان گران‌قدر به حق است.
 
وی با بیان اینکه طبق این اصول که آماده‌سازی شرایط واگذاری‌ها از سوی دولت‌ها انجام می‌شود، افزود: می‌بایست از پیش‌تر پیش‌بینی آینده تعهدات و محل تأمین منابع آن پیش‌بینی می‌شد که امیدواریم چنین اقدامی صورت‌گرفته باشد. ازاین‌رو، معاونت‌های مالی، حقوقی و بازنشستگی پیگیری‌های اداری و تخصصی لازم را مجدانه از آن شرکت‌ها و شرکت‌های اصلی انجام دهند؛ چون تعهدات کارفرمایی می‌بایست از سوی کارفرما محقق شود.
 

لزوم برقراری امکان انجام خدمات غیرحضوری

 
رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها در خصوص چشم‌انداز و راهبرد خدمات با اشاره به برخی از سازمان‌های مشابه و کارآمد در داخل و خارج کشور در حوزه خدمات‌رسانی گفت: صندوق بازنشستگی صنعت نفت به‌واقع ظرفیت بدل‌شدن به صندوقی نمونه در منطقه را دارد. ازاین‌رو، به‌منظور ایجاد ارزش و خدمات جدید برای تمامی ذی‌نفعان باید به سمتی حرکت کرد که همه خدمات به شکل غیرحضوری و از راه دور نیز قابل انجام باشد.
 
بیات افزود: روند شرایط کنونی جوامع و تغییرات اجتماعی برگرفته از بروز فناوری‌های نوین ارتباطات و چالش‌هایی همچون آلودگی هوا، ضرورت حرکت سریع‌تر در مسیر تحول دیجیتال برای سازمان‌ها را بیشتر از گذشته کرده است.


کد مطلب: 27967

آدرس مطلب :
https://www.naftonline.ir/news/27967/هوشمندسازی-خدمات-تحول-دیجیتالی-صندوق-بازنشستگی-نفت-ضروری

نفت آنلاین
  https://www.naftonline.ir