تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
مهدی علی مددی معاون وزیر نفت در منابع انسانی گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت نفت دولت سیزدهم در حوزه منابع انسانی ارائه کرد.
وزارت نفت دولت سیزدهم | نفت آنلاین
وزارت نفت دولت سیزدهم | نفت آنلاین
 وزارت نفت همواره یکی از پر چالش ترین وزارتخانه‌ها در حوزه نیروی انسانی در ادوار مختلف بوده است به طوریکه این روزها نیز موضوعات مختلفی در خصوص نیروی انسانی در وزات نفت در رسانه‌های تخصصی و غیر تخصصی مطرح می‌شود. به نظور بررسی عملکرد وزارت نفت در حوزه نیروی انسانی با علی مددی معاون وزیر نفت گفت و گو کردیم که در ادامه متن این گفت وگو را ملاحظه می‌کنید.

یکی از مواردی که بارها مطرح شده است موضوع جذب نیرو بود آیا جذب نیرو از دانش‌آموخته‌های دانشگاه صنعت نفت محقق شد؟

در راستای جذب نخبگان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت، معاونت منابع انسانی وزارت نفت نسبت به برگزاری فرآیند مصاحبه فنی - تخصصی و روان‌شناختی برای جذب و استخدام تعداد ۱.۵۷۲ نفر از فارغ‌التحصیلان گروه (الف) دانشگاه صنعت نفت اقدام نمود.

بر اساس نتایج مصاحبه، نفرات پذیرفته‌شده نهایی (تعداد ۱.۲۵۲ نفر) به شرکت‌های اصلی تخصیص و پس از اجرای فرآیند مصاحبه فنی - تخصصی جذب صنعت نفت شده‌اند. متعاقباً نیز بر اساس موافقت وزیر محترم نفت نسبت به معرفی ۳۹۴ نفر دیگر از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت که در بانک اطلاعاتی اداره کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری ثبت‌نام نموده، جهت انجام مصاحبه فنی - تخصصی و روان‌شناختی، اقدام که بر اساس نتایج حاصله از ۱۶۳ نفر حاضر تعداد ۱۵۰ نفر موفق به قبولی و تعیین محل خدمت گردیدند.

موضوع مهم دیگر موضوع پیمانکاری در صنعت نفت است نظام آموزش نیروهای پیمانکاری طرف قرارداد با صنعت نفت چگونه است؟

صنعت نفت در راستای مأموریت و تکلیف محوله خود، بخش قابل توجهی از فعالیت‌های خود را از طریق شرکت‌های پیمانکاری خصوصی طرف قرارداد به انجام می‌رساند. این دسته از شرکت‌ها تابع قانون کار بوده و نیروهای آنها باید در چارچوب آن قانون، آموزش‌های لازم را برای انجام هر چه بهتر وظایف کاری خود دریافت نمایند.

به منظور رفع این چالش، نظام آموزش نیروهای پیمانکاری شرکت‌های طرف قرارداد با صنعت نفت با رویکرد صلاحیت حرفه‌ای با همکاری ارکان آموزشی صنعت نفت و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تدوین و جهت اجرا ابلاغ گردیده است. در چارچوب این نظام شایستگی‌های مورد نیاز مشاغل و همچنین استانداردهای ارزشیابی آنها از این تعداد، مربیان و ارزیابان حرفه‌ای تربیت و کارگاه‌های تخصصی جهت اجرای دوره‌ها تجهیز می‌گردد. شرکت‌کنندگان پس از معرفی شرکت پیمانکار و گذراندن دوره‌های آموزشی، توسط ارزیابان حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت موفقیت به کسب گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای نائل می‌آیند.

صنعت نفت استخدامی‌های جدید ندارد؟

با توجه به عدم جذب نیرو طی حدود ۹ سال اخیر در صنعت نفت و متعاقب درخواست‌های مکرر شرکت‌های زیرمجموعه مبنی بر کمبود شدید نیروی انسانی خصوصاً در بخش‌های عملیاتی، با دستور وزیر محترم، تأمین نیروی انسانی از طریق برگزاری آزمون استخدامی در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی قرار گرفت. در همین راستا نیازمندی‌های استخدامی شرکت‌های اصلی در حدود ۵۰۸۵ نفر بوده، دفترچه‌ها و مواد آزمون طراحی و مشخص گردیده است، همچنین اقدامات لازم جهت اخذ مجوز از مبادی ذیربط به ویژه سازمان اداری و استخدامی کشور در حال پیگیری بوده که به محض اخذ مجوزهای مذکور، آزمون استخدامی فوق نیز برگزار خواهد گردید.

تعدیل مدرک تحصیلی کارکنان به کجا رسید؟

با هدف برقراری عدالت و رفع تبعیض، بخش‌هایی از آخرین ابلاغیه تعدیل مدرک مورد بازنگری قرار گرفت و تبصره‌هایی به بخشنامه مذکور اضافه گردید. بعد از تشکیل شورای جدید بررسی و تعیین سوابق، بیش از ۶.۰۰۰ پرونده مطرح و تعیین تکلیف گردیده است.

همچنین با توجه تعهدات ایجاد شده در دوره قبلی وزارت نفت، از طریق برگزاری آزمون ویژه کارکنان قرارداد مدت موقت، پذیرفته‌شدگان آزمون مذکور، پس از قبولی در فرآیند مصاحبه فنی - تخصصی و تعیین سمت سازمانی از قرارداد مدت موقت به معین تبدیل وضعیت گردیدند.

یکی از موضوعات مهم موضوع امریه در صنعت نفت است طرح نظام امریه – نخبه وظیفه اجرایی شد؟

پس از سال‌ها حذف سهمیه طرح نظام عادی وزارت نفت، با پیگیری‌های متعدد، این روش تأمین نیروی انسانی نهایتاً از تیرماه سال ۱۴۰۱ مجدداً به مدت ۲ سال و به تعداد سالانه ۳۵۰ نفر برقرار گردید. در این راستا سامانه صنعت نفت، مجدداً از اسفندماه سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را از سر گرفت و تاکنون در پنج دوره (اسفند ۱۴۰۰ – اردیبهشت، تیرماه، آبان و دی ماه ۱۴۰۱) نسبت به جذب متقاضیان اقدام نموده که از میان افراد شرکت کننده جمعاً در این ۵ دوره تعداد ۴۸۳ نفر انتخاب شده که جهت انجام اقدامات بعدی به شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت اختصاص یافته‌اند.

ساماندهی نیروهای پیمانکاری به کجا رسید؟

در راستای ساماندهی نیروهای پیمانکاری ضمن شناسایی و تغذیه اطلاعات کلیه کارکنان واجد شرایط در سامانه ساپنا، پروژه بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل پیمانکاری صنعت نفت تعریف و مورد پیگیری قرار گرفته است کهنتایج آن در حوزه‌های مختلف اعم از ماهیت و ارزش مشاغل، فوق العاده ها و نظایر آن ظرف ماه‌های آتی نهایی و عملیاتی خواهد شد.

سامانه ساپنا با رویکرد استقرار و راه‌اندازی سامانه جامع نیروهای پیمانکاری به منظور راهبری و انجام کلیه فرآیندهای اجرایی حوزه پیمانکاری از طریق سامانه یکپارچه و حذف سامانه‌های جزیره‌ای مورد استفاده در سطح چهار شرکت اصلی و ستاد وزارت نفت، مورد بازطراحی قرار گرفته است.

آیا امکان ایجاد ظرفیت سازمانی جدید وجود دارد؟

در یک اقدام جهادی و براساس برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده با حرفه سازماندهی شرکت‌های تابعه وزارت نفت، سازوکارهای لازم به منظور ایجاد ظرفیت جدید سازمانی جهت تبدیل وضعیت ایثارگران صنعت نفت مشمول بند (د) تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و بند (و) تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور که منجر به تبدیل وضعیت ایثارگران معزز در اقصی نقاط کشور شده است، در کالبد ساختاری صنعت نفت تعبیه گردید.

چه برنامه‌ای برای نیروهای پیمانی در نظر گرفته اید؟

در راستای ساماندهی، نظارت و حسابرسی فعالیت‌های مستمر پیمان‌سپاری شده (غیرپروژه‌ای) به ویژه از نظر نیروی‌انسانی شاغل در شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد صنعت نفت (ارکان ثالث) و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت نیروی‌انسانی مازاد پیمان‌های موجود جهت تأمین نیروی‌انسانی مورد نیاز در فرآیند سازماندهی فعالیت‌های جدید و یا افزایش یافته، نظام یکپارچه و مدونی در قالب "دستورالعمل اجرایی ساماندهی قراردادهای مستمر (غیرپروژه‌ای) " تدوین و هم‌اکنون در مرحله بهره‌برداری و پیاده‌سازی است.
با هدف اجرای یکپارچه و هماهنگ نظامات سازماندهی و منابع انسانی و با هدف بهینه سازی مسیرهای رشد و توسعه نیروی انسانی "بازطراحی نظام گروه‌بندی مشاغل صنعت نفت (خانواده‌های شغلی) " در سطح مشاغل حرفه‌ای و مدیریتی صنعت نفت از سال ۱۳۹۹ تا کنون در دست اقدام است. این پروژه در کارگروه تخصصی و با محوریت اداره کل تشکیلات، روش‌ها و تعالی سازمانی در مرحله نهایی‌سازی، جهت پیاده‌سازی کامل در سطح صنعت نفت است. شایان ذکر است این پروژه تأثیر بسزایی در بهبود مستمر فرآیندها، سرعت بخشی به بررسی و مطالعات تخصصی، کاهش هزینه‌ها و ارتقا زیرسیستم‌های دو حوزه مذکور خواهد داشت.

مدیریت بهره‌وری در صنعت نفت چه زمانی عملیاتی می‌شود؟

صنعت نفت در پایان خردادماه سال ۱۴۰۰ در سه بخش اقتصادی مشتمل بر: بخش «نفت» شامل شرکت‌های ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، بخش "آب و برق و گاز" شامل شرکت ملی گاز ایران و بخش "صنعت" شامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اجرا، پایش نتایج، بازنگری و تثبیت برنامه‌ها در بخش‌های صدرالاشاره در دستور کار قرار گرفته است. بدین ترتیب با اتمام اقدامات مذکور در اسفندماه سال ۱۴۰۰، وزارت نفت موفق شد برای نخستین بار نسبت به استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری اقدام نماید.

از ابتدای استقرار دولت سیزدهم، با عنایت به رویکرد مقام عالی وزارت مبنی بر حضور مدیران ستادی در مناطق عملیاتی و بررسی میدانی مسائل و مباحث مطروحه درخصوص اجرایی نمودن این مهم، سفرهای استانی از سازمان‌های مستقر در مناطق عملیاتی صنعت نفت (از قبیل سازمان‌های عملیاتی مستقر در استان بوشهر «منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس» و «جزیره خارگ»، استان خوزستان، استان فارس، استان خراسان رضوی، استان کرمانشاه، استان ایلام و استان هرمزگان)

با حضور اینجانب و مشارکت فعال، مدیران توسعه منابع انسانی چهار شرکت اصلی و مدیران کل این معاونت انجام پذیرفت. ضمناً با تعیین دبیران کارگروه‌های هماهنگی در کلیه استان‌های کشور، با هدف تعامل با کلیه ارکان صنعت نفت در هر استان، نسبت به پایش و جمع آوری چالش‌های منابع انسانی اقدام گردیده است.
با استناد به آئین نامه نظام‌های اداری و استخدامی و در راستای تبصره (۳) ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه کشور، موضوع "ساماندهی مشاغل نیروهای قراردادی مدت موقت و نظام جبران خدمات مرتبط با
آن " بعد از آسیب شناسی وضعیت موجود و با رویکرد رعایت عدالت در پرداخت و بهبود معیشت همکاران قرارداد مدت موقت بررسی و طرح پیشنهادی در جلسه شورای اداری استخدامی تصویب و از تاریخ ۰۱/‏۱۱/‏۱۴۰۰‬ اجرایی گردید.

چه تدابیری برای افزایش تسهیلات رفاهی اتخاذ شده است؟

با هدف بهره‌مندی کارکنان رسمی و قراردادی صنعت نفت از مبالغ جدید با توجه به افزایش نرخ غذا، سرانه ورزش و کالاهای اساسی (برنج، روغن، حبوبات و گوشت مرغ)، اعمال نرخ‌های جدید گروه مواد غذایی
و ورزش در مبالغ تسهیلات رفاهی، بر اساس ماده ۱۱ ضوابط اجرایی بودجه و همزمان با ابلاغ آن مورد بررسی و اقدام قرار گرفت و در شهریور ماه امسال ابلاغ شده است. البته برای تعدیل هزینه‌ها تسهیلات ویژه ای نظیر قبیل پاداش تحصیلی فرزندان ممتاز، فوق‌العاده کشیک پزشکان، دندان پزشکان و پیراپزشکان، ضوابط و دستورالعمل خدمات حمایتی و توانبخشی به کارکنان، خدمات دندانپزشکی در طرح توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، سقف تسهیلات مددکاری، کمک به بازماندگان کارمندان متوفی، جذب و نگهداشت نیروی انسانی در سکوهای دریایی و… برای کارکنان صنعت نفت در نظر گرفته شده است.

همچنین طرح پس انداز مسکن کارکنان با هدف ارتقا رفاه کارکنان شاغل و بازنشسته عضو صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت از طریق تأمین مسکن مشمولین در شورای اداری و استخدامی صنعت نفت مطرح و مورد تصویب قرار گرفت. همچنین با توجه به اینکه در مناطق عملیاتی واگذاری منزل سازمانی در ابتدای استخدام جز ضوابط بوده، لیکن به دلیل عدم ساخت منزل مسکونی این مهم امکان پذیر نیست، بنابراین افزایش ودیعه امانی مسکن کارکنان به منظور مساعدت در تأمین مسکن استیجاری کارکنان مشمول و کمک به جذب و نگهداشت نیروی انسانی متخصص و مجرب به ویژه در مناطق عملیاتی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب گردید.

از دیگر اقدامات رفاهی ارائه خدمات ورزشی بوده است که براساس مصوبات شورای مرکزی ورزش وزارت نفت کارکنان قراردادی موقت و خانواده‌های آنان همانند کارکنان رسمی می‌توانند از خدمات ارائه شده در ورزش استفاده نمایند و در مسابقات و المپیادهای ورزشی وزارت نفت شرکت نمایند. در همین راستا المپیادهای ورزشی وزارت نفت پس از شش سال مجدداً از سر گرفته شد. همچنین در کلیه شرکت‌های اصلی، فرعی و تابعه به بازنشستگان معزز و خانواده‌های آنان همانند کارکنان شاغل خدمات ورزشی ارائه گردد.

نفت آنلاین : این گفتگو با خبرگزاری مهر توسط معاون وزیر نفت انجام شده است . کارکنان رسمی ، قراردادی و پیمانکاری نفت پس از خواندن گزارش نظرات خود را بنویسند.
https://naftonline.ir/news/27592/
منبع : خبرگزاری مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
نیروی قراردادی مناطق نفتخیز جنوب
آقای چرا حرف الکی می زنید
بخدا حق الناس است
کجا تکلیف نیروهای قراردادی آزمون توانمند سازی مشخص شد
واقعا جای تاسف است
برای خیلی ها سمت نیست .

در اینکه دوباره این آزمون را زنده کردید و میخواید حق ما را بدید شکی نیست . ولی هنوز تبدیل وضعیت نشدیم . پس نگید کار انجام شد
feedback
Iran, Islamic Republic of
سارا
یه آزمون استخدامی نفت میخواید بگیرید خون به دل همه کردید
feedback
Iran, Islamic Republic of
فارغ التحصیل گروه الف
آقا اول دست شما درد نکنه بابت اینکه دستور جذب نخبگان دانشگاه نفت را دادید . اما دوم اینکه کم کم دارید این شیرینی را به ما تلخ می کنید
آخه چرا در روند جذب ما داره اینقدر سنگ اندازی میشه . هنوز جذب نشدیم
هنوز طب صنعتی نرفتیم! هنوز گزینش ما انجام نشده و هی امروز و فردا میکنن
خواهشا دستور تسریع بدید
feedback
Iran, Islamic Republic of
جمالی
خدا وکیلی علی مددی بعضی وقت ها بدقولی میکنه اما واقعا از همه نظر بهتر از آقای فرزین مینو است . مشخص است ایشان دارند تلاششون را میکنند
feedback
Iran, Islamic Republic of
چ
اگر حرفهاش حرف حساب بود که قطعا مصاحبه اش هم با خبرگزاری شانا بود نه خبرگزاری مهر!
feedback
United Kingdom
حسین نژاد
حدود یکسال از ابلاغ دستورالعمل ساماندهی دی ماه ۱۴۰۰ کارکنان قراردادی گذشته ! اما اجرای ناقص دستورالعمل مانند عدم پرداخت فوق العاده تخصصی و فوق العاده مخصوص ، باعث نارضایتی کارکنان قراردادی گردیده !
  چرا مدیران وزارت نفت همیشه دستورالعمل هاو بخشنامه های مربوط به کارکنان قراردادی را ناقص اجرا و موجبات نارضایتی برای کارکنان قراردادی ایجاد میکنند؟

 
feedback
Iran, Islamic Republic of
نیروی رسمی نفت
جناب علی مددی!
چرا در خصوص هر چیزی صحبت کردی غیر از ماده 10 و مالیات!!!

یعنی این دو موضوع اینقدر برای شما بی اهمیت هستند!!!!!
feedback
United States
سلام خواهشمندم پیگیر ۲سال کارآموزی ایثار گران باشید ..بند و. ظلم بزرگی که ۲سال کم شود ...بااین شرایط پایین بودن پایه حقوق ...
feedback
Iran, Islamic Republic of
صادق
همان حرفهای تکراری قدیمی و اصلا چیز جدید نبود
feedback
Iran, Islamic Republic of
شرکت نفتی
پس چرا ماده 10 رو چیزی نمیگی؟!؟!؟!!!؟
feedback
India
محمد
ماده ۱۰ به کجا رسید؟
دوستانی که نخبه اید و دارید وارد میشید رسمی هم دارید میشید! حقوق رسمی ها تا ماده ۱۰ اجرا نشه ۷۵۰۰ هست که بنده دارم میگیرم، الان برید کارگری کنید بیشتر در میارید.
اینو گفتم که ما بعد ۱۰ سال سابقه گرفتاریم و راه برگشت نداریم خداقل شما آگاه وارد شید.
feedback
Iran, Islamic Republic of
رضا اسمعی نژاد
سلام جناب آقای مددی
ما نیروههای ارکان ثالث حق بهره مندی از مزایای رفاهی و غذایی رو نداریم؟
ماهم داریم زحمت میکشیم کارمیکنیم زجر میکشیم ما هم نیروی وزارت نفت هستیم چرا اینهمه تبعیض...
feedback
United States
نرگس
در مورد نیروهای قرارداد مدت موقت که حرف خاصی نزده بود.
امسال هم مثل سال‌های گذشته با یه قرارداد مسخره و اجباری مثل شترگاوپلنگ هستیم یعنی با شرکت قرارداد می‌بندیم، زیر نظر قانون کار هستیم ولی نه مزایای شرکت نفت رو می‌گیریم و نه عیدی کارگری... و این یعنی دزدی کامل مسئولین ظالم
feedback
France
درود برشما این خبرکه گفته شده راجب تعدیل مدرک هنوزتعدادی هستیم که ورودی سال82هستیم وهنوزمنتظر تعدیل مدرکامون هستیم
feedback
Iran, Islamic Republic of
صغری
واقعا دروغ گویی شاخ و دم ندارد بیشترین مالیات گرفته شده کمترین افزایشات حقوقی و عدن اجرای ماده ۱۰ به عنوان بزرگترین مطالبات هست
feedback
Iran, Islamic Republic of
مدرک به دست چپ
با سلام
در مورد تعدیل مدرک تحصیلی تا جایی که خبر دارم این حرفها صادق نیست.
یاد اون کلیپ افتادم که پیرمرد بیچاره با تعجب شدید در حرم یکی از امامها با دهن نیمه باز به اینور و اونور نگاه میکنه.
feedback
Iran, Islamic Republic of
رضا
‌شرکت پترو پارس هنوز طرح تبدیل فرزند ایثارگران را انجام نداده
feedback
Germany
با سلام امیددارم نظرم تأیید بشه، خدمت همه دوستان،همکاران و دانش آموختگان گروه الف نفت برسانم پرسنل قراردادی ایثارگر که تبدیل وضعیت شدن ولی هنوز کاملا تمام نشده، ایراد در هسته گزینش جنوب میباشد زیرا بسیار کند به پرونده ها رسیدگی میشه، در مورد استخدام جدید و دانش آموختگان گروه الف هم بگم که چون بیشتر سمتها توسط ایثارگران پر شده و جای خالی نیست بخاطر همین سازمان ب، بودجه باید مجوز باز کردن سمت جدید بدهند که اونم مشکلات خاص خودش رو داره، بند دال همون ایثارگران پیمانکاری هم بخاطر همین فعلا جذب نشدن، نبودن سمت خالی دلیل اصلیش هست، و درآخر از نظر حقوقی به شدت حقوق رسمیای ایثارگران پایین هست، اعمال سوابق به کندی پیش میره، علی کل حال دلیل عدم استخدام جدید به هر نحوی ، نبود سمت خالی ست، موفق باشید
feedback
United States
چرا در مصاحبه در مورد ماده ۱۰ کارکنان رسمی چیزی نپرسیدید ؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
Sabur
ظاهرا ماده ۱۰ مالیده شده و برای همیشه به بایگانی تاریک و بدون انتهای وزارت نفت پیوسته.همین و بس.
feedback
Iran, Islamic Republic of
محمدرضا مردانی
چرا فوق‌العاده عملیاتی ما نیر وهای عملیاتی فلات قاره کم شده؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
علی
تو بنددال سوابق کاریش درنظر نمیگیری این بزرگترین ظلم... میخای بگی رسمی کردیم دیگه دلشون خوشه خودت بودی همچین چیزی میخواستی نه والا..
feedback
Iran, Islamic Republic of
آزمون توانمندسازی
درود بر نفت آنلاین
بنده حدود یک سال است که مصاحبه فنی _تخصصی رو با موفقیت انجام دادم ولی تاکنون سمت سازمانی بهم ندادن خیلی پیگیری کردم میگن سمت نداریم و همچنان بلاتکلیفم این تنها مشکل بنده نیست بلکه خیلی از قبول شدگان درگیر این موضوع هستند.
با تشكر، صدای ما را به مسئولین برسانید.
feedback
United Kingdom
واسه تعدیل مدرک مقطع دکترا هیچ کاری انجام نشده تازه شرایطش سخت تر هم شده. این اصلا منصفانه نیست که یه کارمند با مدرک فوق لیسانس استخدام بشه و حتی یک بار هم نتونه تعدیل مدرک انجام بده ولی بسیاری از همکاران با مدرک فوق دیپلم یا پایین تر استخدام شدن و تا فوق لیسانس تعدیل کردن.
feedback
Iran, Islamic Republic of
وزارت نفت بیشترین ظلم را در حق کارکنان دارای مدرک دکتری دارد.
feedback
Iran, Islamic Republic of
هوشنگ عسگری
سلام با تشکر از زحمات پرسنل محترم نفت آنلاین لطفا در خصوص استخدام فرزندان جانبازان شهدا آزادگان که چند ماهی است مدارک کامل تحویل شرکت ها دادیم وقرار بود یک فرزند استخدام شود هیچ خبری در شرکت ملی حفاری نیست وما همچنان چشم انتظار خواهش میکنم پیگیری کنید
feedback
Iran, Islamic Republic of
سیدمحمد خرم روز
تورا به امام زمان قسم آفای علی مددی مصوبه ۱۴۹۷ استان کهگیلویه وبویراحمد۲نفر هستند آخه به خاطر خدا یک فکری به حال این دونفر بینوا ومعلوم بکنید تا خدا راضی به
تازه ترين نظرات
0