تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
صدها هزار نفر از کارکنان غیررسمی نفت و خانواده‌های محترم آنها (قراردادی و پیمانکاری) تحت پوشش خدمات درماني تامین اجتماعی هستند.
دفترچه تامین اجتماعی | نفت آنلاین
دفترچه تامین اجتماعی | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین،  صدها هزار نفر از کارکنان غیررسمی نفت و خانواده‌های محترم آنها (قراردادی و پیمانکاری) تحت پوشش خدمات درماني تامین اجتماعی هستند.
 
علی رغم اینکه ماهیانه مجموعا هزینه هنگفتی بابت بیمه تامین اجتماعی از حقوق پرسنل کسر می شود اما متاسفانه خدمات خوبی داده نمی شود. 
 
لازم به ذکر است اگر بیمه تکمیلی نداشته باشید با دفترچه تامین اجتماعی به تنهایی از خدمات دندانپزشکی خبری نیست و علی رغم گران شدن داروها و سایر خدمات درماني ، میزان هزینه های پوشش داده شده فقط ۲۰ درصد می باشد و این موضوع باعث گله مندی کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی بالاخص در صنعت نفت شده است.
 
بعنوان نمونه یکی از بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها کارگری می گوید: تمام خدمات درمانی و دارویی به شدت گران شده؛ عموماً نمی‌توانیم از دفترچه‌های بیمه درمانی خود استفاده کنیم چون یا سیستم قطع است یا اینکه می‌گویند نسخه و تجویز کاغذی را قبول نداریم؛ اگر بپذیرند، بیش از ۲۰ درصد هزینه‌ها پوشش داده نمی‌شود؛ شرایط طوری پیش رفته که اگر بیمه تکمیلی نداشته باشیم، باید همه هزینه‌های درمان را از جیب بدهیم؛ در هرحال، بسیاری از داروها آزاد است و هیچ بیمه‌ای افاقه نمی‌کند!
 
یا یک فعال کارگری نیز می گوید: امروز بیمه پایه کارگران و دفترچه‌های بیمه آن‌ها به تمامی بی‌ارزش شده است و اگر بیمه مکمل نداشته باشی نمی‌توانی حتی یک رادیولوژی ساده را انجام دهی؛ در واقع بدون بیمه تکمیلی، نه تنها داروها بلکه تقریباً تمام خدمات درمانی «آزاد» محاسبه می‌شود.
 
نکته بدتر اینکه بیمه‌های تکمیلی که در کنار دفترچه تامین اجتماعی برای کارگران بالاخص پرسنل نفت قرارداد بسته اند عموما خدمات مناسبی نمی دهند و این موضوع نیز خون به دل آنها کرده است.
 
حال سوال اینجاست تا کی باید کارکنان تحت پوشش تامین اجتماعی در سراسر کشور برای استفاده از دفترچه درمانی خود خون به دل شوند! چرا سازمان تامین اجتماعی کیفیت خدمات درماني خود به هزاران نفر از کارکنان تحت پوشش را بهتر و افزایش نمی دهد؟ 
 
در پایان باید گوشزد کرد افزایش کیفیت خدمات درماني تامین اجتماعی باید به یک مطالبه عمومی توسط کارکنان تحت پوشش و رسانه ها قرار گیرد تا در آینده نزدیک شاهد بهتر شدن کیفیت خدمات و افزایش میزان رضایتمندی کارکنان باشیم.
https://naftonline.ir/news/26849/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
بیمارستان تامین اجتماعی که میری کلی هم پول پارکینگ ازت میگیرن
feedback
Iran, Islamic Republic of
بازنشسته
هشتک نپرداختن حق بیمه یا طبق مصوبه هیت دولت فقط ده درصد
feedback
Iran, Islamic Republic of
عباس
بیمه باید پوشش بده فرض بر مثال این همه پول بیمه میدیم بیمه تکمیلی هم روی دفترچه باشه که مکمل هم و در ضمن داروخانه هم پوشش بدن نکن سایت قطع شده آزاد بگیر
feedback
Iran, Islamic Republic of
علی
واقعا خدمات تامین اجتماعی ناکافیه
این همه حق بیمه میگیره ) هم از کارگر و هم از پیمانکار( اما هیچ خدمات خوبی نداره
حالا باز اگ بیمارستان هم تو شهر باشه باز ی مقدار حل کننده هست (ک اون هم خودش بسیار مشکل داره) اما مثل ماها ک تک منطقمون بیمارستان هم نیست اصلا هیچ خاصیتی برامون نداره و فقط داریم پول هنگفت میدیم
قیمت نفت
قیمت سکه
قیمت ارز
پيشخوان جرايد
تازه ترين نظرات
0