تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
قابل توجه کارکنان ستادی نفت در اهواز و کارون:

ادارات اهواز و کارون با ۲ ساعت تاخیر شروع بکار میکنند

ادارات شهرستان اهواز و کارون به علت شرایط اضطراری آلودگی هوا فردا دوشنبه ۲۰ دی‌ماه با ۲ ساعت تا خیر ساعت یعنی۹:۳۰ آغاز خواهد شد.
ادارات اهواز | نفت آنلاین | آلودگی هوا
ادارات اهواز | نفت آنلاین | آلودگی هوا
به گزارش نفت آنلاین،  اطلاعیه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا به شرح ذیل است:
 
نظر به پیش بینی های به عمل آمده از سوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر تداوم شرایط پایداری هوا در برخی از شهرهای استان خوزستان و تایید مرکز بهداشت استان، جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا روز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه با حضور کلیه اعضا و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در محل سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان تشکیل شد و پس از ارائه گزارش های کارشناسی و تبادل نظر، موارد زیر برای اعمال در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه به تصویب رسید:
 
۱. مقرر شد فعالیت آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک ها در کلیه واحدهای آموزشی دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان علمی آزاد در روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه در شهرهای اهواز و کارون تعطیل و به صورت غیر حضوری و برخط انجام شود. همچنین لازم به ذکر است امتحانات از قبل تعیین شده به قوت خود باقی است.
 
۲. فعالیت کلیه ادارات شهرستان های اهواز و کارون در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه از ساعت ۷:۳۰ به ۹:۳۰ تغییر و با ۲ ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.
 
۳. سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان مکلف شد در خصوص ممنوعیت هر گونه فعالیت واحدهای آجر پزی، آسفالت، صنایع فولادسازی، شرکت کربن و نظایر آن پیرامون شهر اهواز تا زمان وقوع شرایط اضطرار آلودگی هوا اطلاع رسانی نماید. 
 
۴. اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان موظف شدد نسبت به پایش واحدهای صنعتی و خدماتی و منابع متفرقه آلاینده هوا در شهرستان های اهواز و کارون تا زمان رفع شرایط اضطرار آلودگی هوا اقدام کند.
 
۵. مقرر گردید شهرداری اهواز و کارون نسبت به توقف فعالیت های عمرانی همراه با آلودگی هوا نظیر خاکبرداری و خاکریزی در مناطق شهری اقدام نمایند و از طریق پایش مداوم ویژه از سوزاندن زباله، شاخ و برگ درختان، ضایعات و لاستیک های فرسوده جلوگیری کنند.
 
۶. شرکت های توسعه نیشکر پیرامون شهرستان اهواز و کارون مکلف شدند از سوزاندن مزارع خود داری کنند.
 
۷. مقرر شد پلیس راهنمایی و رانندگی استان از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی و انواع وسایل نقلیه دودزا، در سطح شهرستان‌های اهواز و کارون ممانعت بعمل آورد.
 
۸. مقرر شدد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور توصیه‌های خود مراقبتی برای گروه‌های حساس و عموم مردم در مواجهه با آلودگی هوا را از طریق صدا و سیمای مرکز خوزستان، خبرگزاری های استانی و روابط عمومی استانداری اطلاع رسانی کند.
 
۹. مقرر گردید نیروگاه رامین در شرایط اضطرار آلودگی هوا از سوخت گاز استفاده نماید. 
 
۱۰. مقرر گردید واحدهای بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون در محدوده شهرستان اهواز و کارون نسبت به کنترل و جلوگیری از تشدید آلودگی اقدام نمایند.
 
 
https://naftonline.ir/news/25943/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

0