تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
امکان جابجایی بین شرکت‌ها همچنان وجود ندارد!!

بلاتکلیفی ۸ ساله پرسنل رسمی نفت در شرکت های واگذار شده

واگذاری بعضی از شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت پرسنل رسمی این شرکت ها را با مشکلاتی مواجه کرد که باعث فشار روحی ، روانی به این دسته از پرسنل و خانواده های آنها شده است.
مشکلات پرسنل رسمی شرکت های واگذار شده | نفت آنلاین
مشکلات پرسنل رسمی شرکت های واگذار شده | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ، درحالی رهبر معظم انقلاب همواره بر رشد جمعیت تاکید دارند و طرح جوانی جمعیت نیز در مجلس مصوب و توسط دولت ابلاغ شد که متاسفانه سیاست‌های اشتباه وزارت نفت طی سال‌های اخیر ضربه سهمگینی به خانواده‌های کارکنان صنعت نفت زده است. 
 
چرخش نیروها در میان شرکت ها همواره یکی از عوامل افزایش رضایتمندی و البته بهره‌وری سازمانی  در صنعت نفت بوده است زیرا با تغییر شرایط زندگی افراد امکان جابجایی آنها در سایر شرکت ها فراهم بود و فرد با دلگرمی در محیط کاری جدید به صنعت نفت خدمت می نمود. 
 
اما متاسفانه حدود ده سال پیش، انتقال نیروهای رسمی از شرکت های دولتی به خصوصی و بالعکس از سال ۱۳۹۲ به طور موقت ممنوع شد. این موضوع در زمان هشت ساله وزارت آقای زنگنه نیز با سختگیری بیشتری ادامه داشت.

ادامه این موضوع کارکنانی که در شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی کار می کنند را با مشکلات زیادی روبرو ساخته است. زیرا این شرکت ها نیز به دلیل کاهش هزینه های خود و سود بیشتر با جذب نیروهای قراردادی و پیمانکاری از بکارگیری نیروهای رسمی ( دیگر شرکت های بخش خصوصی) از طریق انتقالی خودداری نموده و همین موضوع متاسفانه تا کنون تبعات زیادی  برای رسمی ها داشته است.

زیرا کانون خانواده برخی کارکنان به دلیل عدم توانایی در جابجایی از هم پاشیده شده و ضمن لطمات روحی، بسیاری از آنها را به دلیل پرداخت مهریه با مسائل و مشکلات مالی روبرو کرده است. 
 
برخی از کارکنان نیز که خود یا یکی از اعضای خانواده آنها بیمار هستند و نیاز به جابجایی دارند نیز با خطرهای جانی به ویژه در شهرهای جنوبی روبرو هستند.
 
همچنین بسیاری از نیروهای مجرد نیز به منظور  دوری از این مسائل از تشکیل خانواده خودداری می کنند. 
 
لذا به نمایندگی از جمع زیادی از کارکنان صنعت نفت از  زیر محترم نفت تقاضا داریم امکان جابجایی نیرو های بخش خصوصی را در سطح وزارت نفت فراهم فراهم آورند تا ضمن ایجاد رضایتمندی کانون گرم خانواده ها نیز حفظ شود.

**سه پیشنهاد نفت آنلاین در این خصوص به ترتیب اولویت :

۱-پرسنل رسمی شرکت های واگذار شده در صورت تمایل بتوانند با کاریابی مجددا به بخش دولتی بازگردند.
۲-در صورت افزایش تقاضای جابجایی ها و عدم امکان برآورده کردن درخواست همه پرسنل می توان شرایطی مانند سابقه در نظر گرفت... بعنوان نمونه آنهایی که سابقه مثلا بالای 
۱۲ سال دارند در اولویت می باشند.
۳-امکان انتقالی یا مامور شدن پرسنل رسمی بین شرکت های خصوصی فراهم شود.


امیدواریم این موضوع توسط جناب آقای مهندس جواد اوجی وزیر محترم نفت مورد توجه قرار گرفته شده و دستور پیگیری و اقدامات لازم در این خصوص انجام شود تا بعد از سال ها پرسنل رسمی شرکت های واگذار شده با آسایش خاطر بیشتری بتوانند به کشور و صنعت نفت خدمت نمایند.
 
https://naftonline.ir/news/25628/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
۹ ساله دارم خون دل میخورم
منم چنین مشکلی را دارم
کارمند حفاری شمال هستم‌
یدفعه گفتن شرکت خصوصی شد!
بدبخت شدیم
مشکلات خانوادگی گریبانگیر ما شد
آقای اوجی ما را دریابید
feedback
Iran, Islamic Republic of
رضا
پیشنهاد خوبی است
ولی دقت کنید تعداد نیروها بسیار زیاد هستند
اما به نظر من اگر شرایطی مثل سابقه بگذارند براحتی این مشکل حل خواهد شد

آقای مددی مددی برسان به این بنده خداها
feedback
Iran, Islamic Republic of
مریم
همسر من هم چنین مشکلی دارد . شوهرم یا باید کارش را عوض کند که نمیشه یا اینکه از هم جدا بشیم!
زندگی به کام ما تلخ شده
درد دل ما را بشنوید آقای اوجی
feedback
Iran, Islamic Republic of
امیر
بدترین بخشنامه ای که ده سال گذشته تصویب شد همین بود و چه تاوان هایی رو که خانواده ها ازین بابت ندادن، بشخصه دیدم چند نفر از همکاران شاغل در پالایشگاه بندرعباس عطای شرکت رو به لقای بخشیدن و کلا بیخیال نفت شدن.
روز به روز هم نتایج نا امیدی و بی انگیزگی رو بین کارکنان داریم می بینیم اگه هرچه زودتر این قضیه درست نشده متاسفانه تبعات خیلی بیشتری هم برای خانواده ها هم خود نفت خواهد داشت.
feedback
Iran, Islamic Republic of
اسماعیل مقدس
سلام. اگر امکان داره در این خصوص نامه ای تهیه کنید و از پرسنلی که با این مشکل مواجه هستند بخواهید آن را امضا یا تایید کنند و سپس برای جناب وزیر و یا نمایندگان مجلس و یا شخص رئیس جمهور ارسال کنید .
تشکر از زحمات شما
feedback
Iran, Islamic Republic of
کامیاب
واقعا در یک بن بست گیر افتادیم و سهامدار با علم به این موضوع که جای انتقال نیست از هیچ اجحافی خودداری نمیکنه ، این ها به غیر از اینکه هر روز شایعه میکنند که باید زیر مجموعه تامین اجتماعی بشید و تن خودمون و خانواده را میلرزانند
feedback
Iran, Islamic Republic of
سینا
واقعا ممنوعیت انتقالی ازبخش خصوصی به دولتی وبالعکس باعث تضعیف شدید روحیه کارکنان رسمی ومشکلات شدید خانوادگی شده.آقایون مسوول هم که فقط حرف میزنن وهیچگونه دلیل قانع کننده ای جوابگونیستن.واقعا اگه کارمندرسمی درمحل زندگی وشهرخود خدمت بکنه ازلحاظ هزینه ها نیز صرفه جویی داره وباروحیه ودلگرمی بیشتری کارمیکنه که ازلحاظ کارایی نیز تبعلت مثبت بیشتری واسه شرکت محل خدمت خود دارد.واقعا ازوزیرنفت خواهشمندیم این بخشنامه رولغوکنن
feedback
Iran, Islamic Republic of
زمانی
تمام این بدبختی ها باعث و بانیش زنگنه است
8 سال تمام این موضوع را متوقف کرد
الان مطالبات نفتی ها آنقدر زیاد شده که اوجی نمی داند به کدام بپردازد
feedback
Iran, Islamic Republic of
همایون میرزایی
این بهترین خبری است که نفت آنلاین پوشش داده بود و پرچم دار بیان این معظل کهنه ولی درمان ناشدنی پرسنل رسمی شاغل در جنوب شدید.هم انتظار دارم این موضوع پیگیری کنید و هم اینکه آخرین خبر شما در این خصوص نباشد.
البته نورچشمی با مجوز زنگنه از خصولتی ها به نفت برگشتند که اسم و رسم آنها هست و قابل ارایه.
feedback
Iran, Islamic Republic of
حسینی
آقای اوجی تو رو قرآن بخشنامه رو لغو کن
راه زنگنه را ادامه نده
بزار دعای خیر پرسنل پشت سر شما باشد
feedback
Iran, Islamic Republic of
قزوینی
واقعا ممنونم ازت نفت آنلاین
شیر مادر و نان پدر حلالت

آقای اوجی حالا نوبت شماست
دل ما رو شاد کنید
feedback
Iran, Islamic Republic of
جمشید
ممنون
امیدوارم وزیر کاری کند
feedback
Iran, Islamic Republic of
علوی شریف
آقای اوجی ثابت کردن زنگنه دوم هستن
هیچکاری برای پرسنل نکردن
اینکار را هم نمیکنن
پس الکی دلخوش نباشید
feedback
Iran, Islamic Republic of
حسین
متاسفانه شرکتهای به این عظمت رو دادن به اشخاص و کلی از پرسنل رو بیچاره کردن. الان جیب یکسری اشخاص پر شده و بفکر ما پرسنل که خاک اینجا رو خوردیم و پرورش دادیم ،نیستن؟
بنظر من تنها کاری که میشه کرد اینه که پرسنل رو با به طرح خوب بازنشسته کنن.
امیدوارم این طرح که خیلی ها شروع کردن به سرانجام برسه....
feedback
Romania
حميد
واقعا اين مسئله خيلي مشكلات درست كرده و مخصوصا اجحاف در حق افراديست كه در جنوب خدمت مي كنند اميد به زندگيشون مياد پايين
feedback
Iran, Islamic Republic of
پرویز شجاعیفرد،پالایشگاه شیراز
مورد انتقال به مراکز دولتی انجام و تصویب گردد
feedback
United States
امیر میرزایی بازرگانی
با این طرح موافقم جلوی بسیاری از مشکلات پرسنل رسمی گرفته میشه
feedback
Romania
بهنام خسروانی
بسیار عالی
feedback
Iran, Islamic Republic of
کریم
با سلام و ادب
خدمت وزیر محترم نفت
بنده 17 سال می باشد که در منطقه عسلویه در پتروشیمی نوری مشغول به کار بوده و می باشم . زمان استخدام بنده شرکت مذکور کاملا دولتی بوده و جز شرکتهای زیر مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت نفت بوده که متاسفانه در راستای خصوصی سازی به بخش خصولتی واگذار شده و در روزهای آخر خدمت وزیری بنام رستم قاسمی نامه مبنی بر عدم نقل و انتقال صادر و اجرایی شد که متاسفانه در زمان زنگنه هم نامه مذکور به قوت خود باقی ماند ؟؟؟ آخه بنده و امثال بنده چه گناهی کردیم که تاوان یک تصمیم نسنجیده برخی افراد را باید بپردازیم ؟؟؟؟ امثال بنده به امید اینکه روزی از عسلویه برویم استخدام شدیم ؟؟ نه اینکه تا زنده هستیم و نفس میکشیم باید در عسلویه باشیم ؟؟!! لطفا نهاد های ذیربط به این مساله ورود کرده و این مشکل بزرگ را برای این نفرات حل نمایید . با تشکر
feedback
Iran, Islamic Republic of
پیمان
مشکل فقط انتقال از خصوصی به دولتی نیست طبق قانون فعلی باید در مجموعه شرکتهای خصوصی انتقال انجام بشه اما متاسفانه از پذیرش نیروهای رسمی خودداری می‌کنند ...واقعا نمی‌دانیم چه باید بکنیم جناب وزیر ..ما را دریابید ...
feedback
Iran, Islamic Republic of
فاطمه
سلام اقای اوجی.ما چندساله دورازشهرخودمون هستیم واقعا زندگی برامون سخته...بارهاتصمیم به جدایی گرفتم امابخاطر دوتابچه هام تحمل میکنم.لطفا بررسی کنید .واقعا خیلی داریم سختی میکشیم.با این شرایط...باتشکر
feedback
Iran, Islamic Republic of
حسین عابدینی فلات قاره
شما که رسمی هستید ببینید بخش خصوصی چه بر سرتان آورده اون سیستم پیمانکاری، پس درک کنید که نیروهای شرکتی یا همان پیمانکاری که سالیان سال زیر نظر آنها هستند چه می‌کشند آیا این نیروها حق حیات ندارند؟ آیا بی خانواده هستند؟ آیا انسان نیستند، تا بلا سر خودمان نیاد درک نمی کنیم دیگران چه می کشند متأسفانه .
feedback
Iran, Islamic Republic of
غلامرضا
با سلام.
اینجانب به عنوان نیروی رسمی با سابقه ۲۰ واندی سال خواهان این محبت جناب وزیر میباشم.خصوصا برای جامعه ایثارگران .
feedback
United Kingdom
پیشنهاد دیگه هم بازنشستگی بالای ۲۰ سال
قیمت نفت
قیمت سکه
قیمت ارز
پيشخوان جرايد
تازه ترين نظرات
0