تاریخ انتشاريکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب  یکی از عوامل کاهش انگیزه نیروهای عملیاتی را کمبود امکانات درمانی و رفاهی عنوان کرد و گفت: در حوزه درمان جای بسی تاسف است که برخی از مناطق مثل آغاجاری، مسجدسلیمان، گچساران و هفتگل از امکانات مطلوب بهداشت و درمان برخوردار نیستند و وضعیت رفاهی نابسامانی نیز دارند.
مهندس علیرضا دانشی | نفت آنلاین
مهندس علیرضا دانشی | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، مهندس علیرضا دانشی روز یکشبنه (۹ آبان ماه ۱۴۰۰) در نشستی با حضور سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت اظهار داشت: سرمایه انسانی اساسی‌ترین دارایی صنعت نفت به‌ویژه در مناطق عملیاتی است و بدون توجه به مدیریت اصولی منابع انسانی، اهداف فنی و عملیاتی  محقق نمی‌شود.
 
وی گفت: سالهاست منابع انسانی به بوته فراموشی سپرده شده و بی‌تدبیری‌هایی در این حوزه صورت گرفته است که امیدواریم با جدیت و عقلانیت، بارقه‌ی امیدی برای برطرف شدن آن ایجاد شود.
 
مهندس دانشی با اشاره به کاهش تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت:  در بخش جذب نیروی انسانی از لحاظ کمی و کیفی دچار مشکل هستیم و اجرای یک برنامه جذب هدفمند، برای ترسیم آینده بهتر این صنعت، ضروری  و حیاتی است.
 
وی با بیان اینکه خروجی‌های سازمان چه به‌صورت بازنشستگی و چه به‌صورت مهاجرت، رشد فزاینده‌ای داشته، تصریح کرد: باید برای انگیزشی‌شدن محیط کار در مناطق عملیاتی چاره‌ای اندیشید و به جذاب‌تر شدن این مناطق کمک کرد تا نیروهای توانمند بتوانند بدون دغدغه در بخش عملیات ماندگار باشند.
 
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: برخی تصمیمات سال‌های گذشته موجب کاهش فاصله حقوقی کارکنان شاغل در جنوب و شمال بوده که این امر منجر به بی‌انگیزگی کارکنان شاغل در جنوب شده است و باید در این تصمیمات تجدید‌نظر صورت گیرد.
 
وی در ادامه، تسریع در اصلاح ساختار سازمانی را خواستار شد و اظهار داشت: قویاً درخواست دارم ساختار سازمانی در کل شرکت اصلاح شود و به‌ویژه بتوانیم سمت‌های عملیاتی در شرکت‌های تابعه را غنی‌تر کنیم.
 
مهندس دانشی یکی از عوامل کاهش انگیزه نیروهای عملیاتی را کمبود امکانات درمانی و رفاهی عنوان کرد و گفت: در حوزه درمان جای بسی تاسف است که برخی از مناطق مثل آغاجاری، مسجدسلیمان، گچساران و هفتگل از امکانات مطلوب بهداشت و درمان برخوردار نیستند و وضعیت رفاهی نابسامانی نیز دارند.
 
وی همچنین افزود: متاسفانه در حال حاضر حتی بیمارستان بزرگ نفت اهواز نیز به لحاظ درمانی و پزشکی و تعرفه‌های درمان شرایط مطلوبی ندارد.
 
مهندس دانشی موضوع مسکن را یکی از دغدغه‌های کارکنان این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: باید فکر عاجل و اساسی در مورد ودیعه مسکن و وام مسکن بشود چراکه با هزینه‌های سرسام آور کنونی، کارکنان مشکلات زیادی پیدا کرده‌اند.
 
وی اضافه کرد: در این سال‌ها در بخش مسکن‌سازی به‌صورت نظام‌یافته عمل نکردیم و حداقل تولید مسکن‌سازمانی انجام شد و الان هم وارث منازل بسیار مستهلک و فرسوده‌ای هستیم که بودجه‌ لازم برای بازسازی آن‌ها را نداریم و لذا ورود به این مقوله هم بسیار مهم و ضروری است.
 
مهندس دانشی در ادامه ساماندهی جبران خدمات کارکنان نیروی مدت موقت را خواستار شد و گفت: برخورداری از یک نظام یکپارچه انضباطی در حوزه کارکنان غیررسمی و ساماندهی دستمزد و بیمه این عزیزان نیز یکی دیگر از هدف‌های ماست.
 
وی همچنین هماهنگی ویژه بین ستاد وزات نفت، شرکت ملی نفت ایران و مناطق عملیاتی را خواستار شد و گفت: هرچقدر در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، هماهنگی بیشتری داشته باشیم، در رفع مشکلات کارکنان و بقا و بالندگی سازمان موفق‌تر خواهیم بود.
 
مهندس دانشی در پایان به سابقه انجام پروژه مطالعاتی نصر توسط اساتید برتر کشور در حوزه مدیریت منابع انسانی اشاره کرد و گفت: این مطالعه، دستاوردها و نتایج بسیار خوبی داشت که می‌توان آن را در جهت استفاده منابع حداکثری، روزآمد کرد و مورد استفاده قرار داد.
 
 
https://naftonline.ir/news/25272/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
من
ژنرال نامرد رو باید اعدام کرد همش خیانت بود و خیانت
feedback
Iran, Islamic Republic of
عبدالرسول رضایی
جناب دانشی
بنده چند ماهی است که بازنشسته شدم
درمورد منابع انسانی سخنتان را تایید می کنم
از بنده میخواستند به ستاد مرکزی رییسی نیرو معرفی کنم آنقدر منابع انسانی ضعیف عمل کرده بود که نتوانستم چند نفر را بهشون معرفی کنم