تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
در جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت و گاز مارون اعلام شد

تحقق بیش از ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت مارون

جلسه پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون- نیمه دوم سال ۱۴۰۰، دوشنبه ۱۹ مهر ماه با حضور سرپرست مدیریت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد.
شَرکت بهره برداری نفت و گاز مارون | نفت آنلاین
شَرکت بهره برداری نفت و گاز مارون | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مدیر عامل این شرکت ضمن تقدیر از زحمات کارکنان شرکت به خاطر ایجاد شرایط تولیدی قابل قبول، گفت: خوشبختانه موفق شدیم در نیمه نخست سال جاری، ۱۰۱.۳ درصد برنامه تولید را محقق کنیم.

مهندس حمید کاویان افزود: با استفاده از دستگاه های فرآورش سیار نفت(MOT) و تفکیک گر سیار نفت(MOS)، ۵۹ هزار بشکه نفت را استحصال و با راه اندازی دو چاه مهم در مخزن بنگستان میدان شادگان که سالیان متمادی از سرویس خارج شده بودند، روزانه ۸ هزار بشکه را به میزان تولید شرکت اضافه کردیم.
وی به دستاوردهای شرکت که تاثیرات بسزای زیست محیطی نیز داشته اند اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه از فروردین تا شهریور ۱۴۰۰، موفق شدیم ۹۹.۴ درصد پساب های نمکزدایی را به چاه های دفعی تزریق کنیم و علاوه بر این، در بخش جمع آوری گازهای همراه، با همکاری بخش خصوصی روزانه ۱۶ میلیون فوت مکعب گاز همراه را جمع آوری می کنیم که این مهم، میزان گاز سوزی در مجتمع صنعتی شماره ۶ مارون را تقریبا به صفر رسانده است.

مهندس کاویان به تشریح همکاری با بخش خصوصی داخلی در ساخت کالای مورد نیاز صنعت نفت پرداخت و اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری، ۲۸۶۰ قطعه مورد نیاز را با هزینه ای حدود 42.5 میلیارد ریال ساختیم؛ از سال ۹۷ تا کنون در مجموع 16 هزار و 335 قطعه را با  بیش از 213 میلیارد ریال هزینه بومی سازی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: 63 هزار 363 موضع از خطوط لوله و تاسیسات شرکت نیز از فروردین تا شهریور 1400 ضخامت سنجی شد که تاثیر بسزایی را در شناسایی مواضع معیوب و پیشگیری از حوادث داشت به طوریکه خوشبختانه شرکت بهره برداری هیچ گونه تلفات انسانی یا تاسیساتی را در بازه ی زمانی مذکور نداشته است.
https://naftonline.ir/news/25103/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما