تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
خبرگزاری فارس درباره وضعیت کارکنان مشمول بند «و» ماده 44 قانون برنامه پنجم، وضعیت کارکنان مشمول بند «د» تبصره 20 قانون بودجه و همچنین وضعیت استخدام فرزندان فوت ناشی از کار و تبدیل وضعیت شهدای رگ سفید کسب اطلاع کرد.
مطالبات صنفی در وزارت نفت | نفت آنلاین
مطالبات صنفی در وزارت نفت | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ، وزارت نفت دولت سیزدهم درحالی آغاز به کار کرد که در سایه بی‌توجهی نسبت به معیشت کارکنان نفت در طول 8 سال گذشته و تجمیع مطالبات صنفی نفتی‌ها از کارکنان رسمی، قرارداد موقت، پیمانکاری، بازنشستگان و ایثارگران با حجم عظیمی از مشکلات و موانع بر سر اصلاح وضع موجود مواجه است.

در این بین اما به نظر می‌رسد که رویکرد وزارت نفت نه در نادیده انگاشتن مطالبات نفتی‌ها است نه کنترل رسانه‌ها و جریان‌سازی علیه وضعیت معیشتی کارکنان نفت، بلکه در دوران جدید بسته به بضاعت و توانمندی این وزارتخانه قرار است جلسات متعددی بین نمایندگان اقشار مختلف از کارکنان نفت با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این وزارتخانه برگزار شود و حل مشکلات نفتی‌ها در فضای تعامل و با یک برنامه‌ریزی دقیق به صورت گام به گام پیگیری شود.

*یک نکته مثبت از تیم مدیریتی اوجی در وزارت نفت


یکی از نکات مثبت مدیران فعلی وزارت نفت در دولت سیزدهم این است که اکثر این مدیران برخلاف دولت گذشته در بدنه نفت پله پله مسیر رشد را طی کرده‌اند و بدین صورت تمامی مشکلات کارکنان نفت را با پوست و گوشت و استخوان خود لمس کرده‌اند.

به طور مثال جواد اوجی وزیر نفت پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه نفت، کارش را روی دکل ۷۸ فتح ملی حفاری و با شست‌وشوی رزوه‌های کیسینگ آغاز کرده است لذا بر سختی و صعوبت کار نفتی‌ها به خوبی آشناست.

جواد اوجی وزیر نفت بعد از شهید تندگویان دومین وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران است که از بدنه نفت به ریاست این وزاتخانه رسیده و به اصطلاح یک وزیرِ نفتی است. همچنین سوابق انتصابات جواد اوجی وزیر نفت نیز نشان می‌دهد که همه این مدیران از بدنه تخصصی حوزه خود در نفت انتخاب شده‌اند و با سختی‌ها و چالش‌های این حوزه به خوبی آشنا هستند.

* تبدیل وضعیت ایثارگران قراردادی در دست پیگیری


اما فارغ از مقدماتی که ذکر شد، در روزهای اخیر و بر اساس رصد خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سه مطالبه نفتی‌ها در فضای مجازی بیشتر از سایر مطالبات به چشم می‌خورد. این سه مطالبه شامل موارد زیر است:
  1. *وضعیت کارکنان مشمول بند «و» ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه
    *وضعیت کارکنان مشمول بند «د» تبصره 20 قانون بودجه 1400
    *وضعیت استخدام فرزندان فوت ناشی از کار و تبدیل وضعیت شهدای رگ سفید
درباره مطالبه شماره 1 در گذشته جواد اوجی وزیر نفت و مهدی علی‌مددی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت توضیحات شفافی را ارائه کرده‌اند. بند «و» ماده 44 مربوط به تبدیل وضعیت «ایثارگران قرارداد موقت» وزارت نفت به رسمی است.

در این راستا جواد اوجی با اشاره به اینکه وزارت نفت 106 هزار نیروی حجمی یا پیمانکاری، حدود ۳۴ هزار نفر نیروی قرارداد مدت‌موقت و ۲ هزار نفر نیروی قرارداد مدت‌معین دارد، افزود: «در بحث تبدیل وضعیت ایثارگران، نزدیک کل مجموعه ایثارگرانی که در دولت هستند ما همین مقدار را هم در وزارت نفت داریم. این موضوع تبصره ۲۰ قانون است و بی‌شک مخالفتی با آن نیست و به‌طور حتم تبدیل وضعیت برای نیروهای ایثارگران رقم خواهد خورد. انجام این موضوع فرآیندی دارد و صحت‌سنجی آن زمان‌بر خواهد بود، اما امیدواریم و اراده بر این است تا یک سال آینده همه نیروهای ایثارگر وزارت نفت در حوزه نیروهای پیمانکاری، قراردادهای مدت‌موقت و مدت‌معین جذب شوند».

همچنین علی‌مددی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت درباره مشمولان ایثارگر توضیح داد: «تعداد مشمولان بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه در وزارت نفت حدود ۵ هزار نفر هستند که به‌رغم محدودیت‌های بودجه‌ای، وزیر نفت با نگاهی مثبت، تبدیل وضعیت تمام مشمولان را لازم‌الاجرا خوانده‌اند. بخش عمده کارها برای تبدیل وضعیت این کارکنان انجام شده و به‌منظور تکمیل فعالیت‌ها، امروز (۲۴ شهریورماه) نشستی با مدیران منابع انسانی در سطح وزارت نفت خواهیم داشت و در تلاشیم با تدوین سازوکارها و رفع موانع پیش رو، این فرآیند را نیز تا پایان سال نهایی کنیم و به سرانجام برسانیم و به همه تعهدهای صنعت نفت در این موضوع عمل کنیم».

بررسی‌های میدانی نیز حاکی از آن است که این وعده وزیر نفت در حال پیگیری و تحقق است و سمت‌های مشمولین در حال ارسال و تایید نهایی است.

*پیشنهاد وزارت نفت برای باز کردن گره کور تبدیل وضعیت ایثارگران پیمانکاری

مطالبه مورد دوم نفتی‌ها درباره وضعیت کارکنان مشمول بند «د» تبصره 20 قانون بودجه 1400 ناظر به استخدام «ایثارگران پیمانکاری» است. به بیان دیگر طبق این قانون، مجلس شورای اسلامی وزارت نفت را مکلف کرده است که همه مشمولین این بند را در وزارت نفت تبدیل وضعیت کند. البته برخی از مشکلات فعلی منابع انسانی وزارت نفت ناشی از تجمیع 8 سال ناکارآمدی دولت یازدهم و دوازدهم است و طبیعی است که نتوان این مشکلات را یک شبه حل کرد.

طبق کسب اطلاع خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از وزارت نفت، اجرای بند «د» تبصره 20 مستلزم وجود زیرساخت است. طی بررسی‌های میدانی، جمع کثیری از نیروهای ارکان ثالث مشمول شرایط اعلامی آیین‌نامه این قانون هستند که تعدادشان حداقل ۱۰ هزار نفر است. 

در این راستا وزارت نفت بنا دارد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشستی برگزار کرده و شیوه اجرای این بند قانونی را مورد بررسی بیشتری قرار دهد. پر واضح است که ایجاد تعهد برای ایثارگران پیمانکاری و عدم توان انجام تعهد توسط وزارت نفت باعث بی‌انگیزگی و سرخوردگی این بخش از نیروی انسانی صنعت نفت خواهد شد که به شدت با روح فعالیت‌های صنعت نفت منافات دارد. 

*نگاه مثبت وزارت نفت به معیشت خانواده‌های شهدای کار

مطالبه مورد سوم درباره استخدام فرزندان فوت ناشی از کار و تبدیل وضعیت شهدای رگ سفید است. به نظر می‌رسد بخشنامه مربوط به این مطالبه که در زمان بیژن زنگنه لغو شده بود، در حال احیا شدن است و طبق کسب اطلاع صورت گرفته، مشمولین این موضوع توسط شرکت‌های متبوعه مورد کارشناسی قرار خواهند گرفت.

در این راستا واحدهای مددکاری و مدیریت منابع انسانی این شرکت‌ها باید موضوع را مورد بررسی قرار داده و از طریق مدیرعامل شرکت‌های اصلی به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت منعکس تا مجوزهای مربوطه اخذ و صادر گردد. طبق اخبار واصله وزارت نفت با دید مثبت به این موضوع نگاه خواهد کرد.

در پایان خبرگزاری فارس ضمن اعلام آمادگی برای پیگیری مطالبات نفتی‌ها از طریق سامانه «فارس من» امیدوار است که مدیران وزارت نفت در دولت سیزدهم پیگیری مطالبات نفتی‌ها را نه در یک محیط ایزوله و از دفتر کار خود بلکه از نزدیک و از طریق بازدیدهای میدانی و جلسات متعدد و مستمر پیگیری کنند.

نفت آنلاین : لازم به ذکر است این رسانه خبری از اوایل تشکیل وزارت نفت دولت سیزدهم و رای اعتماد به وزیر جدید نفت مطالبات پرسنل را در وب سایت خبری خود در خصوص تبدیل وضعیت شهدای رگ سفید ، ایثارگران و ... منتشر نمود و خوشبختانه این موارد در بزرگترین خبرگزاری کشور نیز بازتاب داشت و امیدواریم مطالبات و مشکلات صنفی پرسنل صنعت نفت با همکاری و تعامل رسانه ها بر طرف شود.
https://naftonline.ir/news/24914/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Germany
امیر
واقعا خسته نباشن،نیروی پیمانکاری رو ادم حساب نمیکنن،چطور قراردادیارو تبدیل وضعیت میکنن ولی به ما سهمیه میدن فقط!!!! واقعا به حالشون باید تاسف خورد ،فقط همین
feedback
India
کارمند شرکتی
وقت تبدیل وضعیت بند (د) رسید زیر سخت میخواهد؟؟؟؟ ؟؟؟وقتی که پدر بنده جهاد کرد واز خاک و ناموس وطن دفاع کرد اونموقع چرا سئوال نشد زیر ساخت داشته یانه؟چرا نپرسیدید رسمی است یا پیمانکاری ، یادتان باشد هرچه دارید از شهدا و ایثارگران دارید ، اینقدر مته به خشخاش نزنید و با خانواده بزرگ ایثارگران لجبازی نکنید و شمشیر را از رو نبندید و بگذارید این امتیاز کوچک تبدیل وضعیت به سرانجام برسد تا حداقل دل تعداد اندکی خانوداه شاد بشه ، یعنی که چه زیر ساخت میخواهد و پست نداریم ؟؟؟؟؟ یعنی زمان جنگ هم اگر اینگونه سخن میگفتند آیا الان آزادی بود ؟؟؟؟آیا ایران اسلامی و آزاد داشتیم؟؟؟؟ نفت آنلاین با نشر این نظر از ما حمایت کن لطفا.
feedback
Iran, Islamic Republic of
کریم کریمی
امیدوارم قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در وزارت نفت و شرکت ملی حفاری مثل طرح طبقه بندی مشاغل نیروهای پیمانکاری ملی حفاری نشود !!!!!!!!! زیرا نه تنها باعث خوشحالی و بالا رفتن انگیزه کاری پرسنل زحمت کش حفاری نشد بلکه باعث ناراحتی و دلخوری این عزیزان شد . لطفامشکلات و کمبودهای نیروهای پیمانکاری وزارت نفت و خصوصا حفاری را دریابید . با تشکر . یکی از کارکنان پیمانکاری و ایثارگر با ۲۰ سال سابقه کار ، روی دکل حفاری . با تشکر
feedback
Iran, Islamic Republic of
احمد نظری
سلام
چرا تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری اینقدر اذیتتون میکنه
چون نیروی پیمانکار هستن باید تا آخر عمر تو سری خور نیروهای دیگه باشن
فقط موندم چرا
feedback
United Arab Emirates
عبدالکریم سرخی
باسلام وخسته نباشی من ایثار۸سال دفاع مقدس ازدولت ۱۳دهم درخواست دارم که سالهابازحمات زیادوحق خوری ازدولت های قبل به این امیدکه ماایثارگران روزی که بازنشست خواهیم شد هیچ پشتبانی ازجایی نداریم ودست خالی بایدرفت نه سرمایه ای درحالی که تعدادی که سالهاپول حق جبهه وووورادریافت می کردن ومافقط نظاره گربودیم حقی که به اینها داده شده برای ماهم حساب شودتاهروقت روزی بازنشست شدیم بتوانیم برای خانواده چیزیی داشته باشیم انشاالله
feedback
Iran, Islamic Republic of
شرکت ملی حفاری
سلام امیدوارم فکری هم به حال تبدیل وضعیت ما فرزندان فوت ناشی از کار در ملی حفاری بکنند با ۱۸ سال سابقه به صورت قرارداد موقت هستیم.....