تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
سید حسن نصرالله | نفت آنلاین
سید حسن نصرالله | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از روزنامه الاخبار، حدود دو ماه قبل سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان آمادگی این حزب برای مشارکت در حل بحران سوخت کشورش را اعلام کرد. در حالی که شهروندان لبنانی در صف‌های طولانی پمپ‌بنزین از شمال به جنوب تحقیر می‌شدند سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به پیشنهادات ایران و تمایل جمهوری اسلامی به فروش فرآورده‌های نفتی به لبنان با ارز ملی این کشور اشاره کرد.
 
دبیرکل حزب‌الله آن روز به لبنانیها قول داد که حزب‌الله مردم را رها نخواهد کرد و در صورتی که دولت ثابت باقی بماند این حزب اقدام به وارد کردن سوخت از ایران خواهد کرد.
 
از آن زمان برخی طرف‌های داخلی و خارجی از این اظهارات برای مورد هدف قرار دادن حزب‌الله سوءاستفاده و آن را متهم کردند که به وعده‌های خود عمل نکرده است و ایران قادر به تأمین نیازهای سوختی لبنان نیست اما شواهد نشان می‌دهد که این وعده سید نصرالله به‌زودی به واقعیت تبدیل می‌شود؛ جایی که او دیروز در نشست سالانه خود با مبلغان در آستانه آغاز ماه محرم تأکید کرد: شماری از برادران ما در حزب‌الله اکنون برای تکمیل بحث درباره واردات سوخت از ایران در این کشور هستند و به‌زودی چه از طریق زمینی و چه دریایی این سوخت را وارد می‌کنیم.
 
البته پرونده سوخت تنها پرونده‌ای نبود که سید حسن نصرالله روز گذشته وعده حل آن را داد، بلکه گفت که حل بحران دارو نیز از اولویت‌های حزب‌الله است و حزب‌الله داروهای ایرانی را به بازار لبنان وارد خواهد کرد.
 
سید حسن نصرالله در پاسخ به برخی کمپین‌های تحریک‌آمیز که از هفته‌ها قبل علیه داروهای ایرانی آغاز شده بود با کنایه اظهار داشت: کسانی که می‌گویند داروهای ایرانی «سم» است از آنها استفاده نکنند.
 
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین در یک سخنرانی در رابطه با بحران‌های داخلی لبنان به‌ویژه بحران سوخت در این کشور بار دیگر با تکرار پیشنهاد خود برای تأمین سوخت از ایران و پرداخت با پول ملی لبنان گفت: اگر حکومت لبنان نمی‌تواند بنزین و گازوئیل را تأمین کند، سراغ ایران خواهیم رفت.
 
سید نصرالله تصریح کرد: «اگر کسی می‌تواند از روابط دوستانه خود استفاده کند و مشکل لبنان را حل کند، بفرماید و کمک کند.»
 
«امیل لحود» نماینده پیشین پارلمان لبنان نیز خطاب به مخالفان کمک‌های ایران گفت: یا این کمک‌ها را قبول کنید یا اینکه جایگزین پیدا کنید، ما با کمک‌های نفتی یا هر کمک دیگری از هر طرفی که باشد مخالفت نمی‌کنیم زیرا مرحله‌ای که به آن رسیدیم از بازی محوربندی‌ها و مواضع سیاسی گذشته است و اکنون منافع ملت مهم‌تر از همه چیز است.
 

 
https://naftonline.ir/news/24513/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

0