کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

تصویب تفحص از عملکرد وزارت نفت در کمیسیون انرژی مجلس

فارس , 4 مرداد 1400 ساعت 19:59

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از موافقت اعضای این کمیسیون با درخواست عده‌ای از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت، در نشست عصر امروز (دوشنبه) خبر داد.


نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس :

 
امروز کمیسیون انرژی ۲ دستور کار در ۲ بخش داشت؛ در بخش اول درخواست عده‌ای از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس در خصوص عدم توسعه و تولید حداکثری از میادین نفتی مشترک با کشورهای عراق و عربستان؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
آقای خضریان به عنوان نماینده متقاضیان اعمال این ماده قانونی، توضیحات خود را در این خصوص ارائه کرد. سپس نمایندگان وزارت نفت پاسخ‌های خود را ارائه کردند. 
 
نهایتا تصمیم بر این شد که وزارت نفت گزارش تکمیل‌تری را متناسب با سوالاتی که مطرح شده به کمیسیون ارائه کند و کمیسیون پس از بررسی مجدد نظر خود را به صحن اعلام کند.
 
دستور کار دوم کمیسیون بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت بود که آقای خضریان به عنوان نماینده متقاضیان مسائلی را مطرح کردند. توضیحات از سوی معاونین وزارت نفت نیز ارائه شد. نهایتا رای گیری صورت گرفت و اعضای کمیسیون با رای قاطعی با این تحقیق و تفحص موافقت کردند.
 
 اکنون این امر ارجاع می‌شود به هیات رئیسه مجلس و پس از بررسی در صحن مجلس در صورت تصویب در آنجا، مجددا به کمیسیون ارجاع شده و ۱۵ عضو تیم تحقیق کننده انتخاب خواهند شد.


کد مطلب: 24401

آدرس مطلب :
https://www.naftonline.ir/news/24401/تصویب-تفحص-عملکرد-وزارت-نفت-کمیسیون-انرژی-مجلس

نفت آنلاین
  https://www.naftonline.ir