تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
طرح توسعه میادین باباگیر(باباقير) و بانکول در غرب کشور در برنامه توسعه سال جاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار گرفت.
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران | نفت آنلاین
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ مدیر فنی این شرکت روز دوشنبه (۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) با بیان این مطلب گفت: با اتمام عملیات لرزه نگاری دوبعدی میادین باباگیر و بانکول و نتایج حاصله از تفسیر داده‌های آن، طرح توسعه این میادین در سال جاری در دستورکار قرار گرفت.
 
مهندس غلامرضا نصیرایی افزود: عملیات لرزه نگاری دو بعدی میادین پیش گفته به طول حدود ۵۰۰ کیلومتر در مناطقی از استان های ایلام و کرمانشاه انجام شده و تفسیر داده های بدست آمده زمینه توسعه این میادین را فراهم آورده است.
 
وی اظهار کرد: توسعه این دو میدان كه از جمله ميادين تحت سرپرستي شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در غرب کشور هستند در راستای ارزیابی توان تولید جهت پشتیبانی از میدان تنگ بیجار صورت می گیرد.
 
مهندس نصیرایی، همچنین در اين رابطه گفت: عملیات لرزه نگاری سه بعدی در میادین تنگ بیجار و دلاوران به وسعت یک هزارو ۵۶۰ کیلومتر مربع در قالب یک پروژه مشترک با ميادين باباگير و بانكول در دست اجرا می باشد که در فاز نخست این عملیات، بخش سه بعدی میدان دلاوران به اتمام رسيده و مراحل پردازش وتفسیر داده های آن در دست اقدام می باشد.
 
مدیرفنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران افزود: با اجرايي شدن پيش نيازهاي عمليات برداشت داده هاي لرزه‌اي در ميدان تنگ بيجار، فاز دوم عملیات لرزه نگاری سه بعدی نیز از ابتدای سال جاری شروع و پیش بینی می شود در سال ۱۴۰۱به پايان برسد.
 
وی اظهار کرد: این پروژه لرزه نگاري از بزرگترین و پیچیده ترین پروژه های عمليات برداشت داده های لرزه اي صنعت نفت به شمار می رود که با اعتباری حدود ۴۰ میلیون یورو و ۱۰۵۹ میلیارد ریال در استان ايلام در دستور کار قرار گرفته است.
 
مهندس نصیرایی هدف از اجرای این پروژه را شناسايي بيشتر ميادين باباگير و بانكول جهت ارزیابی توان تولید و توسعه آنها، رفع ابهام های ساختمانی و نیز شناسایی دقیق پارامترهای مخزنی ميدان تنگ بيجار در راستای توسعه فاز دوّم تنگ بيجار، کاهش ریسک حفاری در ميادين تحت مطالعه و در نتيجه تضمین تأمین پايدار خوراک پالایشگاه و پتروشیمی ایلام عنوان کرد.
https://naftonline.ir/news/23925/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تازه ترين نظرات
0