تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
رییس فراکسیون کارگری مجلس از احتمال افزایش حقوق ۳۲ درصدی کارگران در سال آینده خبر داد.
میزان افزایش حقوق کارکنان پیمانکاری نفت در سال ۱۴۰۰ | نفت آنلاین
میزان افزایش حقوق کارکنان پیمانکاری نفت در سال ۱۴۰۰ | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین،  بابایی کارنامی رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به افزایش حقوق پیشنهادی ۲۵ درصد برای کارکنان دولت ، عدد ۳۲ درصد افزایش برای کارگران قطعی به نظر می رسد.

این نماینده مجلس در ادامه گفت:افزایش حقوق کارگران هر ساله بر اساس مصوبه شورای عالی کار تعیین می‌شود و مجلس در آن دخیل نیست و با توجه به اینکه افزایش حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه ۲۵ درصد پیشنهاد شده بود ، طبق آنچه که به صورتی عرف و سنواتی انجام می‌شود افزایش حقوق کارگران بین ۵ الی ۷ درصد بالاتر از عدد افزایش حقوق کارکنان دولت، خواهد بود و درواقع من اگر جای آقای وزیر تعاون باشم بدون نیاز به برگزاری جلسه ۳۲ درصد را همین الان مصوب می‌کنم.

وی در پایان گفت: کارگران امسال هم به دلیل شرایط سخت اقتصادی هم به دلیل کرونا، وضعیت بدی را تجربه کردند، حداقل ما در بحث افزایش مزد درست عمل کنیم تا کمی شرایط را قابل تحمل کنیم برای آن‌ها، همچنین تاکید داریم که برخلاف اختلافاتی که سال گذشته اتفاق افتاد امسال حتما باید درخصوص افزایش حقوق، نظر کارگران را بگیرند.

نفت آنلاین : افزایش حقوق پرسنل پیمانکاری نفت بر اساس افزایش حقوق سالیانه کارگران و مصوبه شورای عالی کار می باشد. همچنین شورای عالی کار میزان افزایش حقوق سال ۹۹ را ۲۱ درصد اعلام کرده بود و این موضوع باعث گله مندی کارگران بالاخص کارکنان پیمانکاری صنعت نفت در سراسر کشور شده بود و با توجه به مشکلات اقتصادی بیشمار سال ۱۳۹۹ امیدواریم این شورا دقیقا با توجه به نرخ تورم دستمزد ۱۴۰۰ کارگران را تعیین نماید.
https://naftonline.ir/news/22994/
منبع : متن مصاحبه نماینده مجلس از ایلنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
دولت تدبیر امید خدا حفظشان کند. سیصد در صد اجناس را و تمام مایحتاج ملت ایران را گران کردند که همیشه ملت ایران در رنج و عذاب باشند و حالا دارند سی و دو در صد به کارکنان صدقه می دهند. انشالله دولت تدبیر امید همیشه پایدار باشد