تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس: متاسفانه سازمان اداری و استخدامی کشور برای دور زدن قانون تبدیل وضعیت ایثارگران با دیوان عدالت اداری مکاتبه کرده و در نهایت این سازمان اعلام کرد این قانون تنها برای نیروهای قراردادی اجرا شده و شامل نیروهای شرکتی نمی‌شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس | تبدیل وضعیت ایثارگران
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس | تبدیل وضعیت ایثارگران
به گزارش نفت آنلاین علی بابایی کارنامی ، در مورد روند بررسی طرح اصلاح ماده 21 قانون جامع ایثارگران، گفت: در گذشته مجلس طرح استفساریه‌ای مبنی بر اینکه  آیا منظور از تبدیل وضعیت استخدامی از شرکتی (پیمانکاری) به رسمی و قطعی و قراردادی به رسمی قطعی و قرارداد معین به رسمی قطعی و پیمانی به رسمی قطعی و رسمی به رسمی قطعی مقرر در تبصره (1) بند (ذ) ماده (87) قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تبدیل وضعیت استخدامی مشمولان حداکثر پس از 3 ماه توسط دستگاه محل خدمت به رسمی قطعی، دائم، ثابت و سایر عناوین استخدامی و بدون آزمون جذب دستگاه‌های مشمول ماده 2 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران شده یا می‌شوند، نیز شامل تمامی مشمولان ماده 21 قانون ایثارگران (اعم از خانواده شهدا، همسر و فرزندان شهدا، خواهر و برادر شهید، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزند آزادگان یک سال اسارت و بالای یک سال اسارت، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه و همسر و فرزندان آنان) می‌شود را ارائه و مورد بررسی قرار داد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پاسخ این استفساریه بدین صورت بود که ( بلی. تبدیل وضعیت استخدامی مقرر در تبصره (1) بند (ذ) ماده (87) قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران شامل کلیه مشمولان مندرج در ماده (21) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران می‌شود.)

سازمان اداری و استخدامی کشور برای دور زدن قانون تلاش می‌کند

وی تصریح کرد: متاسفانه سازمان اداری و استخدامی کشور برای دور زدن این قانون با دیوان عدالت اداری مکاتبه کرده و در نهایت این سازمان اعلام کرد این قانون تنها برای نیروهای قراردادی اجرا شده و شامل نیروهای شرکتی نمی‌شود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجدد در پی تصمیماتی که در فراکسیون ایثارگران مجلس اتخاذ شده بود، طرح استفساریه‌ای را ارائه داد که به طور صریح به تعیین تکلیف نیروهای شرکتی در پی اجرای این مصوبه اشاره دارد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این طرح در اولویت دستورکار کمیسیون اجتماعی قرار گرفته و بعد از اتمام تعطیلات مجلس در اولین نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد، ضمن اینکه 65 نفر از نمایندگان مجلس بر اساس ماده 100 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از هیات رییسه درخواست کرده‌اند که این طرح خارج از نوبت وارد دستورکار صحن شده تا به سرعت مورد بررسی قرار گیرد، بنابراین بعد از اتمام تعطیلات مجلس این طرح اعلام وصول شده و در دستورکار صحن قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که در ماده 100 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی آمده است: دستور هفتگى مجلس باید به‌ترتیب وصول طرح‌ها و لوایح از کمیسیون‏ها و سایر موضوعات طبق این آیین‌نامه توسط هیأت رئیسه مجلس تهیه و پس از چاپ و توزیع بر تابلو مخصوص نصب شود. رعایت ترتیب مذکور الزامى است. طرح‌ها و لوایحى که داراى اولویت باشند ممکن است بنا به تقاضاى دولت و یا پانزده نفر از نمایندگان و با موافقت هیأت رئیسه خارج از ترتیب وصول، در دستور هفتگى مجلس قرارگیرد.

گزارش‌های تحقیق و تفحص، تفریغ بودجه و کمیسیون‌ها به‌جز گزارش طرح‌ها و لوایح، خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. این گزارش‌ها باید حداقل چهل و هشت ساعت قبل از طرح در مجلس چاپ و در اختیار نمایندگان قرارگیرد وخلاصه آن حداکثر به مدت نیم‌ ساعت درجلسه قرائت و متن‌ کامل‌ گزارش در مشروح مذاکرات چاپ ‌شود.
https://naftonline.ir/news/22696/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
ترو خدا شما پیگیر نیروهای شرکتی شوید ما که کاری نمیتونیم کنیم برای گرفتن حقمان
feedback
Iran, Islamic Republic of
Om
دوباره نقشه دورزدن پیدا میکنه
feedback
Iran, Islamic Republic of
حسینی اصغر
پس یهو بگین همه کسانی که درس خوندن و سابقه زیاد دارن ول معطلن فقط بیاین اینارو استخدام کنید و تبعیض و بی عدالتی رو بیشتر کنید. خانواده شهید و جانبازه بالای ۵۰درصد حقشونه ولی فرزندان و بستگان رزمندگان و جانبازانی که توانایی دارن و آزادگان حقشون نیست این بی عدالتیه بیاین خدماتو به خودشان بدین نه بستگان و. فرزندانشان
feedback
Iran, Islamic Republic of
خیلی الی بود
feedback
Iran, Islamic Republic of
بابا بخدا بسه ایثارگر و جانباز قد هفت پشتشون از این حامعه استفاده کردن واویلا که یه ایثارگر تو اداره ما همه فامیلشو سر کار اورد و همه اینا مانعی برای مردم بدبخت که منتظر سرکار اومدن هستن شده خدا رو خوش نمیاد اینا اگه واسع خدا کار کردن حالا چرا دولت و وزارت نفت حق بقیه مردم رو پامال میکنه
feedback
Iran, Islamic Republic of
داداش همه جانبازا رو جمع نبند لطفا