کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ویژه کارکنان ارکنان ثالث؛

انتظار ۱۰۶ هزار نیروی پیمانکاری نفت برای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ۹ ماهه شد

25 مهر 1399 ساعت 23:47

۱۰۶ هزار نیروی پیمانکاری نفت همچنان در انتظار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های تابعه وزارت نفت هستند.


به گزارش خبرنگار نفت آنلاین ،با گذشت نه ماه از ابلاغیه اسفندماه ۹۸ وزیر نفت مبنی بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل جهت ۱۰۶ هزار نفر از نیروهای پیمانکاری صنعت نفت هنوز این دسته از کارکنان در انتظار تحقق این وعده هستند.

این طرح قرار بود از اول فروردین ماه سال جاری اجرایی شود . بر اساس اعلام معاونت منابع انسانی وزارت نفت با اجرای این نظام، دریافتی نیروهای پیمانکاری شاغل در فعالیت های مستمر غیرپروژه ای به طور متوسط بین هشتصد هزار تا یک میلیون تومان افزایش می یابد.

نکته ای که نیروهای پیمانکاری نفت با ارسال پیام به نفت آنلاین اشاره می کنند این است که در سایر وزارتخانه ها اول طرح برای کارکنان اجرایی شده و بعد از اجرا رسانه ای می شود و همین موضوع باعث می شود که کارکنان در انتظار نمانند. اما اینجا اول رسانه‌های میکنن و ابلاغیه را در رسانه های رسمی وزارت نفت منتشر می‌کنند بعد تا بخواهند اجرا کنند خون به دل نیروها می‌کنند.

همچنین علاوه بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل قرار بود از اول فروردین ماه سال جاری بیمه تکمیلی این دسته از کارکنان نیز اجرایی شود اما همچنان با گذشت بیش از هفت ماه از سال جدید هنوز این موضوع نیز اجرایی نشده است . البته پیگیری نفت انلاین در خصوص اجرای بیمه تکمیلی گروهی کارکنان پیمانکاری نفت نشان میدهد که کار ثبت نام بسیاری از کارکنان در این خصوص و جمع آوری اطلاعات آنها به پایان رسیده است و بزودی این موضوع نهایی خواهد شد.

در خصوص اجرای طرح طبقه بندی مشاغل نیز پیگیری ها نشان می دهد کمیسیون انرژی مجلس بشدت در حال پیگیری این موضوع جهت اجرا می باشد و  فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس نیز هفتم مهرماه  از اخذ کد کارگاهی جهت ۱۰۶ هزار نیروی پیمانکاری با پیگیری این کمیسیون خبر داده بود.

در پایان با توجه به پیگیری های صورت گرفته و نظارت کمیسیون انرژی مجلس این نکته خاطر نشان می شود طرح طبقه بندی مشاغل و موضوع بیمه تکمیلی کارکنان  قطعا بزودی  اجرایی خواهد شد و انشاله بعد از ماه ها انتظار یکصد و شش هزار نفر از نیروهای پیمانکاری وزارت نفت تحت پوشش بیمه و طرح طبقه بندی مشاغل قرار خواهند گرفت.

در خصوص پرداخت بک پی طرح طبقه بندی مشاغل ، با توجه به اینکه بر اساس ابلاغیه وزیر محترم نفت قرار بود این طرح از اول فروردین ماه ۱۳۹۹ اجرایی شود ، باید بر اساس ابلاغیه بک پی نیز به کارکنان پرداخت شود.


------------------------------------------- 

آخرین اخبار موثق در خصوص کارکنان پیمانکاری نفت را در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام رسمی ما دنبال کنید؛ عضویت از طریق لینک های زیر:

http://instagram.com/naftonline
t.me/naftonline


کد مطلب: 21904

آدرس مطلب :
https://www.naftonline.ir/news/21904/انتظار-۱۰۶-هزار-نیروی-پیمانکاری-نفت-اجرای-طرح-طبقه-بندی-مشاغل-۹-ماهه

نفت آنلاین
  https://www.naftonline.ir