تاریخ انتشارجمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
واردات نفت خام چین در ماه آوریل افزایش یافت و به ۹.۸۴ میلیون بشکه در روز رسید.
واردات نفت چین | نفت آنلاین
واردات نفت چین | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از اویل پرایس، واردات نفت خام چین در ماه آوریل افزایش یافت و به 9.84 میلیون بشکه در روز رسید. روند افزایش تقاضا برای نفت آغاز شده است.

 کل صادرات چین 3.5 درصد نسبت به ماه مارس افزایش داشت، این در حالی بود که تحلیلگران انتظار داشتند این رقم 15.7 درصد کاهش داشته باشد. این شرایط نشان می دهد تقاضای نفت رو به بهبود است و طی ماه‌های آینده شتاب می گیرد.

 میانگین واردات روزانه نفت در چین در چهار ماه اول سال جاری میلادی 10.11 میلیون بشکه در روز بود که نسبت به همین دوره در سال گذشته افزایش متوسطی داشت. پس از پایان تعطیلی ها در چین، فعالیت صنعتی افزایش یافته و باعث بالا رفتن نرخ پالایش در پالایشگاه ها شده است.

 پالایش نفت در چین در سال گذشته رکورد زد چون تقاضای سیری ناپذیر چین برای نفت باعث شد پالایشگاه‌ها در تجهیزات جدید فرآوری نفت سرمایه‌گذاری کنند. افزایش برنامه ریزی شده ظرفیت پالایشگاهی این نگرانی را به وجود آورد که ممکن است صنعت با مازاد ظرفیت مواجه شود. ولی با کاهش تقاضای نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا، پالایشگاهها فعالیت‌های خود را پایین آوردند.

 فعالیت پالایشگاهی در چین در ماه آوریل هم پایین بود ولی پالایشگاه‌های مستقل فعالیت خود را افزایش دادند. به علاوه، چین طی دو ماه گذشته از قیمت پایین نفت بهره برده و ذخایر نفتی خود را افزایش داده است.

 خبر افزایش واردات نفت تاثیر مثبتی بر قیمت جهانی این کالا خواهد داشت چون نشان دهنده بهبود فعالیت‌های اقتصادی و در نهایت بهبود تقاضای نفت است. ادامه این تاثیرات مثبت بستگی به خبرهای بد اقتصادی از اروپا و آمریکا دارد. رکود بی سابقه در این مناطق دورنمای این اقتصادهای پیشرفته را تیره کرده است.
https://www.naftonline.ir/vdcco4qi.2bqx08laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما