تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
سهمیه سوخت جانبازان تا سقف روزانه ۲۰۰ لیتر طبق مصوبه کارگروه ماده ۸ تصویب‌نامه هیئت وزیران، افزایش یافت.
سهمیه بنزین جانبازان | نفت آنلاین
سهمیه بنزین جانبازان | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین  با وجود آغاز سهمیه بندی بنزین از بامداد 24 آبان ماه 98، یکی از مشکلات نظام سهمیه بندی بنزین، عدم تخصیص سهمیه ویژه بنزین برای معلولان و جانبازان بود، چرا که این قشر از جامعه، به دلیل مشکلات جسمی، کمتر امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارند.

پس از بررسی ها و پیگیری‌های متعدد نهادهای مسئول، در دی ماه سال گذشته با تخصیص سهمیه بنزین ویژه برای معلولان و جانبازان موافقت شد. به طوری که از دی ماه 98، خودرو‌های پلاک ویژه معلولان علاوه بر 60 لیتر سهمیه شخصی، 40 لیتر بیشتر دریافت کردند و برای خودرو‌های دوگانه سوز نیز علاوه بر 30 لیتر شخصی، 40 لیتر دیگر تخصیص داده شد که در مجموع 70 لیتر می‌شود.

بر اساس این مصوبه، از دی ماه 98 تاکنون سهمیه بنزین جانبازان بدین صورت بود تا اینکه با مصوبه جدید دولت، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش سهمیه بنزین این افراد تا سقف 200 لیتر در روز خبر داد.

در این خصوص، کرامت ویس‌کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: طبق مصوبه این کارگروه، همه جانبازان عزیزی که اطلاعات آنها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به دست ما رسیده است، شامل تعدیل سهمیه سوخت از طریق اعتباری در کارت‌های بانکی خواهند شد.

وی از تعدیل سهمیه سوخت جانبازان تا سقف روزانه 200 لیتر طبق مصوبه کارگروه ماده 8 تصویب‌نامه هیئت وزیران خبر داد و افزود: اول اردیبهشت ماه، اطلاعات بیش از 43 هزار نفر از ایثارگران توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شد که با توجه به آمادگی زیرساخت‌های سامانه هوشمند سوخت، این تغییرات از روز سه‌شنبه (دوم اردیبهشت ماه) در سامانه اعمال و هم‌اکنون همه سهمیه سوخت ترمیمی از طریق اعتباری در کارت‌های بانکی این افراد اعمال شده و این عزیزان می‌توانند در جایگاه‌های عرضه سوخت از طریق کارت‌های بانکی نسبت به خرید سوخت اقدام کنند.

ویس‌کرمی تاکید کرد: سقف لحاظ‌شده برای تعدیل سهمیه سوخت جانبازان روزانه 200 لیتر خواهد بود و افزون بر آن امکان دارد طبق فهرست‌های دریافتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران به تعداد این افراد باز هم افزوده شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تأکید کرد: این تعدیل سهمیه در شرایطی انجام شده است که دیگر همچون گذشته نیازی به تعویض پلاک خودرو و تغییر آن به پلاک معلولان و جانبازان نیست.
 
https://naftonline.ir/news/20701/
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما