تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
با کاهش مصرف نفت در جهان و عدم کاهش تولید تولیدکنندگان بزرگ، مخازن جهانی کل زنجیره تامین نفت، بر اساس برآوردها، احتمالا طی 2 تا 4 ماه کاملا پر خواهد شد.
جنگ قیمت نفت | نفت آنلاین
جنگ قیمت نفت | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ،  به نقل از رویترز، ذخایر جهانی نفت به سرعت در حال پر شدن است، زیرا شیوع ویروس کرونا مصرف ده‌ها میلیون تن بشکه نفت در روز را کاهش داده و در عین حال تولیدکننده بزرگ نفت هنوز نتوانسته‌اند تولید نفت‌شان را کنترل کنند.

هیچ اطلاعات جامعی در مورد حجم کلی مخازن ذخیره سازی موجود در زنجیره تأمین نفت یا حجم خالی از این مخازن در شروع سال وجود ندارد، اما آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، مصرف روزانه می تواند به علت شیوع کرونا و قرنطینه‌های ملی، 20 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

اگر این ارقام تقریبا دقیق باشد، مخازن ماهانه با نرخ 600 میلیون بشکه در روز پر خواهد شد.

و اگر عربستان و روسیه میزان تولیدشان را در نتیجه جنگ قیمتی به میزان 2 تا 3 میلیون بشکه در روز افزایش دهند، این مخازن حتی سریع تر با نرخ 650 تا 700 میلیون بشکه در ماه پر خواهد شد.

نسبت مخازن استفاده نشده در دسترس برای مقابله با کاهش مصرف و میزان تولید بدون تغییر مشخص نیست، اما به سرعت در حال پر شدن هستند.

ذخایر احتمالا 10 درصد در هر ماه افزایش می‌یابند. مخازن جهانی کل زنجیره تامین نفت، بر اساس برآوردها، احتمالا  طی 2 تا 4 ماه کاملا پر خواهد شد.
 
https://www.naftonline.ir/vdcf0jd0.w6dxcagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما