تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
تمهیدات ویژه مناطق نفتخیز جهت جلوگیری از شیوع کرونا

گندزدایی و ضد عفونی كردن ناوگان حمل و نقل NISOC

 در پی اعلام شرایط اضطراری شیوع ویروس کرونا،   آماده باش کامل نیروهای ستادی و عملیاتی برای اجرای دستور العملهای بهداشتی جهت پیشگیری و مقابله با شیوع و بررسی کرونا در سطح ناوگان حمل و نقل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب،  مدیریت عملیات ترابری و پشتیبانی تولید اعلام شد.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب || نفت آنلاین
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب || نفت آنلاین
 به گزارش نفت آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، این تصمیم در جلسه کمیته اضطراری مقابله با ویروس کرونا با حضور اعضا کمیته بحران ترابری به منظور اخذ تدابیر و اقدامات پیشگیرانه مناسب در شرایط کنونی و جلوگیری از سرایت و انتشار ویروس اتخاذ شد.
 
 مهندس مهران حسنوند مدیر عملیات ترابری و پشتیبانی تولید در این نشست گفت: در این راستا اتوبوسها و مینی بوس ها به صورت روزانه  دو بار در روز و بعد از هر سرویس گندزدایی و ضد عفونی می شوند.
 
 وی افزود: همچنین اتوبوس‌های درون شهری و برون شهری شرکتی و استیجاری طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز  ضدعفونی با  مواد و محلول‌های شستشو و ضدعفونی هر شب در عملیات اتوبوسرانی ، تاکسیرانی و سبک انجام می‌گردد.
 
 در ادامه مهندس بویرحی رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست مدیریت عملیات ترابری و پشتیبانی تولید از ضد عفونی نمودن کلیه اماکن پرتردد رانندگان از قبیل بازرسی فنی، تعمیرگاهها و ادارات ستادی از اول اسفند ماه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

رییس HSE مناطق نفتخیزجنوب// آخرین تصمیمات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شرکت را تشریح کرد

با تشکیل جلسه هماهنگی دست‌اندرکاران بهداشت و سلامت کارکنان گام دوم مقابله با ویروس کرونا در مناطق نفتخیزجنوب برداشته شد.

به گزارش نفت آنلاین ؛  رییس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافندغیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: در جلسه اضطراری هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب، مهمترین اقدامات و تمهیدات پیشگیری و مقابله با این ویروس به تصویب رسیده و در دستور کار قرار گرفت.

مهندس محمدرضا نادری با اشاره به اینکه این جلسه با حضور بهداشت ودرمان صنعت نفت اهواز، مدیریت‌های منابع انسانی، ترابری، عملیات غیرصنعتی ،مالی و امور فنی برگزار شد، افزود: فراهم نمودن سازوکارهای پایش و مراقبت از افراد مشکوک به ابتلا، تعطیلی تمام مراکز فرهنگی، ورزشی، رستوران‌ها و باشگاه‌ها، لغو دوره‌های آموزشی و ترخیص کارآموزان و نیروهای طرح نظام، عدم استفاده از نیروهای شاغل به صورت طرح اقماری ساکن در استان‌های پرخطر، مشروط به عدم اخلال در عملیات و تولید، بخشی از تصمیمات این نشست بود.

وی اجرای برنامه های ضد عفونی اتوبوس‌های درون شهری و برون شهری در مبدا و مقصد، ضدعفونی مکرر فضاهای اداری، میزها، لوازم و تجهیزات موجود در محل کار کارمندان، آموزش رعایت جنبه‌های بهداشتی به نیروهای خدماتی، خانواده‌ها و کارکنان، استفاده از ظرفیت آزمایشگاه شیمیایی بمنظور تهیه مواد ضدعفونی کننده، نصب وسایل و مواد ضدعفونی کننده دست‌ها در ورودی ساختمان‌ها، و ایجاد بسترهای لازم برای اطلاع رسانی مستمر آخرین اخبار مرتبط با ویروس کرونا را از دیگر تصمیمات این جلسه برشمرد.

نادری از خانواده‌ها و کارکنان شاغل در مناطق نفتخیزجنوب خواست تا عادی شدن اوضاع از انجام مسافرت، خروج غیرضروری از منزل، حضور در پارک‌ها و مکان‌های عمومی و مراجعه به مراکز درمانی برای معاینات عادی و غیراضطراری خودداری نمایند.

رییس اچ اس ای شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تاکید کرد: با اقدامات بموقع و همکاری دست اندرکاران بهداشت و درمان و مدیریت‌‌های خدماتی، پشتیبانی تاکنون هیچ موردی از ابتلای به ویروس کرونا در مناطق نفتخیزجنوب مشاهده نشده است. 

گفتنی است شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب در گام اول مقابله با شیوع ویروس کرونا مجموعه ای از برنامه های پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده بود که معاینه و مراقبت از کارکنان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا با همکاری بهداشت ودرمان، هماهنگی کامل با ستادملی مبارزه با ویروس کرونا، لغو تمام نشست‌ها، جلسات و گردهمایی‌ها، لغو برنامه‌ معاینات دوره‌ای طب صنعتی، تعویق جلسات پیش بینی بهره دهی چاهها و برگزاری یک روز در میان جلسات صبحگاهی مدیران، از جمله اقدامات انجام شده در گام نخست مقابله با شیوع کرونا بوده است.
https://naftonline.ir/news/20318/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما