کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سومین عرشه دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی در محل پروژه نصب شد

خبرگزاری تسنیم , 5 اسفند 1398 ساعت 11:14

سومین سکوی برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون مترمکعب گاز غنی در خلیج فارس نصب شد.


به گزارش نفت آنلاین ؛  نصب نخستین سکوی فاز 13 پارس جنوبی با عنوان سکوی 13B در تاریخ چهاردهم آذرماه سال 97 و نصب دومین سکوی این فاز با عنوان 13D در تاریخ بیست و ششم آذرماه 97 انجام شد.

در اسفندماه سال گذشته همزمان با بهره‌برداری از 4 واحد شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی به‌ظرفیت تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین، دو سکوی دریایی این فاز نیز به بهره‌برداری رسید و ظرفیت تولید گاز غنی از مخزن میدان مشترک پارس جنوبی در فاز 13 به حدود 28 میلیون مترمکعب رسید.

دو سکوی دریایی باقی مانده این فاز به‌نام‌های 13A و 13C که در یارد بندرعباس شرکت صدرا در دست ساخت بود، پس از تکمیل، بیست‌ویکم بهمن‌ماه به صورت همزمان بر روی شناورهای انتقال دهنده به موقعیت پروژه، بارگیری شد؛ تا با نصب و راه‌اندازی این دو عرشه دریایی، ظرفیت برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی به میزان 28.4 میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.

امروز، سکوی 13A به عنوان سومین سکوی برداشت گاز طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه 14.2 میلیون مترمکعب گاز غنی در خلیج فارس نصب شد و در چند روز آینده سکوی 13C نیز در موقعیت پروژه نصب خواهد شد.


کد مطلب: 20260

آدرس مطلب :
https://www.naftonline.ir/news/20260/سومین-عرشه-دریایی-فاز-۱۳-پارس-جنوبی-محل-پروژه-نصب

نفت آنلاین
  https://www.naftonline.ir