تاریخ انتشارجمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
واحدهای جدید پتروشیمی قطر در حالی در آستانه ورود به مرحله بهره‌برداری قرار گرفته‌اند که این واحدها از جمله بزرگترین پروژه GTL جهان (فرِآیند تولید فرآورده از گاز در این واحدها به دلیل تغییرات شیمیایی یک فرایند پتروشیمی محسوب می‌شود) یعنی GTL مروارید که توسط شرکت‌های چند ملیتی اجرایی شده‌اند با کمبود شدید نیروی انسانی متخصص برای اداره واحدهای خود مواجه شده‌اند.

به همین دلیل قطری‌ها که باید سال‌های زیادی برای تربیت نیروی انسانی متخصص صرف کنند به جای چنین کار پر زحمتی به سراغ ساده‌ترین روش برای تامین نیروی انسانی خود روی آورده‌اند چنانکه بر این اساس قطری‌ها تلاش می‌کنند نیروی انسانی توانا و با تجربه صنعت پتروشیمی ایران را با پیشنهاد حقوق‌ و مزایای نجومی به فعالیت در واحدهای پتروشیمی قطر ترغیب کنند.

قطری‌ها حتی زحمت خروج از ایران را نیز بر عهده کارکنان کارآزموده و متخصص ایرانی نمی‌گذارند و پس از مکاتبات الکترونیک اولیه خود به تهران می‌آیند و در یکی هتل‌های پایتخت ایران از جمله هتل (ه) مقدمات قرارداد، اقامت و ویزای صنعت‌مردان ایرانی پتروشیمی را فراهم می‌کنند تا در چشم بر هم زدنی، همه هزینه‌ای که قالبا از جیب ملت و به صورت تجربه انباشته برای نیروی انسانی ایرانی انجام شده است دود شده و نه به هوا که به جیب رقبای ایران برود.

این همه در حالی است که بسیاری از واحدهای پتروشیمی‌ ایران یا واگذار شده و یا در آستانه واگذاری قرار دارند و به راحتی امکان پرداخت منابع مالی بیشتر به کارکنان با تجربه و متخصص خود را فارغ از تنگناهای دولتی در اختیار دارند. در عین حال پتروشیمی‌های قطر با توجه به منابع این کشور بیشتر بر پایه خوراک گاز بنا شده‌اند و پتروشیمی‌های گازی ایران نیز به دلیل تخفیف شدید در قیمت گاز خوراک با سودهای کلانی در سال‌های اخیر مواجه بوده‌اند که گاه تا نیمی از کل فروش آنها را شامل شده است و به دلیل این سود کلان آنها در زمینه در اختیار داشتن منابع مالی کافی حتی از میزان مورد نیازشان هم چندین برابر بیشتر است و توجیهی برای عدم رسیدگی کافی به نیروی انسانی متخصص خود ندارند.

نکات مهم جهت پیوستن به قطر پترولیوم : مدیریت منابع انسانی شرکت نفت قطر، مراحل استخدام را با توجه به نیاز ها و شرح وظایف موقعیت های شغلی با انتخاب و مصاحبه نامزد ها شروع میکند. مدیران بخش ها و مدیریت منابع انسانی در طول تمام مراحل استخدام با شما همراه خواهند بود و هر فرد تنها با تجربه قابلیت های او ارزیابی می گردد. با توجه به نوع موقعیت شغلی و نیاز های مهارتی افراد ممکن است در مراحل ارزیابی های مختلفی قرار گیرند تا بتوان قابلیت ها و مهارت هایشان را شناسایی کرد. افراد انتخاب شده غیر بومی باید مراحل دریافت ویزا و اقامت خود را مطابق با قوانین کشور قطر طی کنند. نفت آنلاین

مراحل پیوستن و دادن تقاضای استخدام در قطر پترولیوم :

مرحله اول: ارسال درخواست درخواست خود را با توجه به قابلیت ها، سوابق تحصیلی و تجارب خود بر روی وب سایت زیر شاخه موقعیت های فعلی پر کنید. حداکثر سه مورد را می توانید انتخاب کنید. بعد از ارسال درخواست، یک ایمیل حاوی اطلاعات مبنی بر دریافت درخواست شما و همچنین یک شماره پیگیری ارسال خواهد شد.

مرحله دوم: ارزیابی اولیه بعد از دریافت درخواست شما، اطلاعات تان با توجه به نیاز های موقعیت شغلی بررسی خواهند شد و با توجه دریافت درخواست های بسیار زیاد تنها افراد با قابلیت های بسیار نزدیک به نیاز ها انتخاب و به صورت مستقیم با آنها تماس گرفته خواهد شد. اگر پس از گذشت سه ماه با شما تماس گرفته نشده درخواست شما موفقیت آمیز نبوده است.

مرحله سوم : مصاحبه مصاحبه ممکن است طی یک تماس تلفنی و یا مصاحبه رو در رو با مدیران در محل سایت باشد. منظور اصلی از انجام مصاحبه ارزیابی فرد برای سنجش میزان قابلیت انطباق با شرایط کاری و محیطی موقعیت شغلی مورد نظر می باشد و همچنین این مصاحبه می تواند برای فرد راهی برای درک بهتر از این فرصت شغلی باشد.

مرحله چهارم : انتخاب شرکت نفت قطر نامه پیشنهاد خود را برای فرد انتخاب شده ارسال خواهد کرد و پس از قبول پیشنهاد فرد جهت مراحل معاینات پزشکی و دریافت اقامت قبل از شروع کار در شرکت نفت قطر اعزام خواهد شد.

توجه : بررسی های قبل از استخدام قبل از اتمام مراحل استخدام مواردی از قبیل سوابق کاری و سوء پیشنی فرد بررسی خواهند شد.

لینک ثبت رزومه و درخواست استخدام برای مشاغل که معمولا بصورت روزانه براساس نیازهای شرکت بروزرسانی می شوند: https://www.qp.com.qa/en/Careers/Pages/CurrentVacancies.aspx

  منبع استخدام دات کام
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
کریم حلاوی
مطلب جالبی بود. پسر دایی من ماه پیش استخدام شرکت نفت قظر شد واقغا راضیه
feedback
Netherlands
ا
سلام
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که ایشان از نظر فنی چه ویژگی هایی داشته اند و چه مراحلی را طی کرده اند؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
صمد جنگی
با سلام من با سابقه کار ۸ ساله در واحد تعمیرات پتروشیمی برزویه و سابقه۴ ساله در واحد تعمیرات شیرهای خودکار گاز منطقه ۸ عملیات گاز و سابقه ۵ ساله در واحد ایمنی پخش فرآورده های نفتی با مدرک تحصیلی فوق لیسانس مکانیک جویای کار در قطر می‌باشم .
feedback
Iran, Islamic Republic of
احمد
با سلام
من سیزده سال در واحدهای تعمیراتی کار کرده ام ایا این آگهی شامل حال من خواهد شد
feedback
Iran, Islamic Republic of
محمد
Thank,u very much
feedback
Iran, Islamic Republic of
علی
با سلام ۱۲ سال ناظر عملیات حفاری در مناطق نفت خیز جنوب هستم درخواست کاریابی دارم
feedback
Iran, Islamic Republic of
احمد
با سلام
من حدود ۱۳سال سابقه کار در مناطق نفت و گاز را دارم و دارای مدرک کاردانی ماشین افزار و کارشناسی همین رشته میباشم. من سابقه کار بر روی توربینها و پمپها و کمپرسورها را دارم .
feedback
Iran, Islamic Republic of
Masoud kavianmanesh
من ۱۹ سال سابقه ی کار دارم
چگونه باید در این شرکت استخدام شوم.
feedback
Iran, Islamic Republic of
داود عباسی فارسونی نژاد
با سلام
من حدود ۱۶ سال سابقه کار در پتروشیمی دارم در بندر امام خمینی - منطقه ویژه اقتصادی - سایت ۳ - در زمینه کاری عملیات کالا وانبارها که ۱ سال کارشناس عملیات کالا بودم و حدود ۸ سال جانشین عملیات کالا و انبارها و حدود ۷ سال نیز سرپرست انبار محصول و ترخیص بوده ام و در خواست کار در شرکت قطر پترولیوم را دارم
feedback
Iran, Islamic Republic of
مسعود کاویان منش
من ۱۹سال سابقه ی کار دارم.
فوق دیپلم رشته ی حفاری.
feedback
Iran, Islamic Republic of
مسعود کاویان منش
با سلام،من۱۹سال سابقه کار بر روی دکل های حفاری واحد گل شناسی می باشم، و دارای فوق دیپلم حفاری میباشم .و حالا جویای کار در کشور قطر در رشته خودم می باشم.
feedback
Iran, Islamic Republic of
اعظم نوشادی
شوهرم،سابقه پانزده سال کار در شرکت ملی حفاری داره،مدرک تحصیلش دیپلم هست،سمتش مکانیک ارشد،بسیار با تجربه،کار بلد،هست،میخواستم ببینم میتونه توی شرکت قطری کار بکنه؟؟؟؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
سعید فرزانه
دارای فوق دیپلم مکانیک.مدرک هیدرولیک پایه و پیشرفته.مدرک معماری و نقشه کشی.۶ سال سابقه کار در سکوی حفاری نفت.پوریشن تکنسین مکانیک.شماره تماس ۰۹۱۷۷۸۸۱۱۵۹
feedback
Iran, Islamic Republic of
داود عباسی فارسونی نژاد
با سلام
من سابقه ۱۵ سال و ۵ ماه و ۱۵ روز کار در پتروشیمی در بندر امام خمینی- منطقه ویژه اقتصادی - سایت ۳ را دارم و حوزه فعالیت اینجانب در عملیات کالا و انبارها بوده که ۵ ماه و ۱۵ روز به عنوان کارشناس عملیات کالا و ۸ سال جانشین رییس عملیات کالا و انبارها و ۷ سال نیز سرپرست انبارهای محصول و ترخیص محصول بوده ام و تقاضای کار در قطر ( پترولیوم قطر ) را دارم .
feedback
Iran, Islamic Republic of
داود عباسی فارسونی نژاد
با سلام
من سابقه ۱۵ سال و ۵ ماه و ۱۵ روز کار در پتروشیمی در بندر امام خمینی- منطقه ویژه اقتصادی - سایت ۳ را دارم و حوزه فعالیت اینجانب در عملیات کالا و انبارها بوده که ۵ ماه و ۱۵ روز به عنوان کارشناس عملیات کالا و ۸ سال جانشین رییس عملیات کالا و انبارها و ۷ سال نیز سرپرست انبارهای محصول و ترخیص محصول بوده ام و تقاضای کار در قطر ( پترولیوم قطر ) را دارم . قبلا من این پیام را فرستاده بودم که ایمیل خودم را اشتباه وارد کرده بودم که این دفعه اصلاح گردید .
feedback
France
حسین ملکی
با سلام
اینجانب دارای ۲۵ سال سابقه کار در واحد بهره برداری پلی پرو پیلن (p.p) در شرکت پتروشیمی شازند اراک میباشم، که ۱۵ سال آن نوبت کار ارشد سایت و ۱۰ سال نوبت کار ارشد اتاق کنترل قسمت پلی میرازاسیون بوده ام اماده ی همکاری با این شرکت میباشم.
feedback
Iran, Islamic Republic of
داود عباسی فارسونی نژاد
سلام - من قبلاً نظر خودم رو دادم فقط میخواستم ببینم چطوری و کجا بایستی درخواست استخدام بدهیم و ثبت نام کنیم و رزومه پیوست کنیم . لینک بالا (https://www.qp.com.qa/en/Careers/Pages/CurrentVacancies.aspx9وقتی وارد میشیم خیلی گنگ و مبهم است . با تشکر
feedback
Iran, Islamic Republic of
محمود ربیع زاده
سلام بنده از سال ۱۳۸۱ در سکوهای نفت و گاز شرکت فلات قاره ایران مشغول بکار میباشم. و در حال حاضر به عنوان افسر ارشد HSE در سکدی گازی سلمان اشتغال دارم. بنده با ۱۶ سال سابقه کاری و سپری نمودن دوره های مختلف مرتبط کاری تمایل دارم با شرکت های قطری همکاری داشته باشم. ضمنا مدرک تحصیلی بنده کارشناس حرفه ای حریق و حوادث و مرتبط با شغل ( HSE ) میباشد. با تشکر
feedback
Iran, Islamic Republic of
مهدي براتي
سلام، واقعا شما حیفی عزیزم، همینجا بمون، بودی حالا.
feedback
Iran, Islamic Republic of
احمدبالانج پور
جوشکاربرق ارگون
feedback
Iran, Islamic Republic of
عرفان نصیری
اتشنشان تهران هستم
پایه یک دارم
سن ۳۳ سال
علاقه مند در آتشنشانی قطر یا کار با ماشین سنگین
feedback
Iran, Islamic Republic of
ایمان
سلام بنده لیسانس حفاری دارم
۵ سال سابقه کار تو زمینه پمپ های درون چاهی دارم، به جرات میگم متخصص ترین در زمینه طراحی نصب و تعمیر و نگهداری پمپ های srp&pcp&espهستم،و کلی اطلاعات راجع به میادین بنگستان و آسماری دارم، جویای کار در قطر هستم
feedback
United States
مهدي
سلام بنده ۱۲سال سابقه در ملی حفاری دارم ودوتا مدرک فوق لیسانس مدیریت دولتی و مهندس صنایع چمران دارم وهمچنین مدال ورکورد کشوری در مقطع ورزشی را دارم و ...چطوری میتونم در شرکت نفت قطر یا امارات استخدام بشم؟
feedback
Romania
سمیرا
همسر من حدودا ۱۵ سال سابقه کار در پالایشگاه عسلویه داره و سمتش.تکنسین هیدرولیک هست.ماشین آلات راهسازی.مدرک تحصیلیش کارشناسی آی تی سی.
چه جوری میتونه همین کارو تو قطر ادامه بده؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
جمشید
جویای کار در زمینه رنگ صنعتی
feedback
Iran, Islamic Republic of
بابک
من سابقه ندارم تو کار نفت اما کارشناس ارشد نرم افزارم، کارمم الان دولتیه و اداری، اما دوس دارم برم قطر برای کار.
شرایطم میخوره؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
عباس حسینی
با سلام ۷ سال سابقه کار دارم در عسلویه چطوری میتونم شرکت کنم تو مصاحبه با خودم هم زبانم عربی هستش منتظره جواب شما هستم با تشکر