تاریخ انتشارجمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
۱۹ مرداد یادآور رشادت‌های کارکنان صنعت نفت گچساران/تأسیساتی که ۵۶ بار بمباران شد
نفت آنلاین:شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران از جمله شرکت‌های مهم که نقش مهمی در اقتصاد کشور در دوران دفاع مقدس داشت و دشمن به قصد توقف صادرات محصولات این شرکت به خارج از کشور بارها این منطقه را هدف حملات هوایی قرار داد که با تلاشهای شبانه روزی کارکنان صنعت نفت دشمن در رسیدن به اهداف خود ناکام ماند.

تاسیسات حوزه نفتی بهره‌برداری ۲ و۳ گچساران، بی‌بی حکیمه ۱ و۲، پازنان ۲، گوره و چند راهه گناوه طی سال‌های ۶۴ تا ۶۵ جمعاً ۵۶ بار مورد حمله و بمباران‌ هواپیماهای بعثی عراقی قرار گرفته است. در بمباران تاسیسات نفتی ۱۹ مردادسال ۶۶ گچساران، دشت بلوط و بی بی حکیمه ۷ نفر از کارکنان این شرکت به شهادت رسیدند که خلاصه از زندگی نامه و وصیت نامه این شهیدان عزیز را در زیر می خوانید.

شهید علی نظر آسویار در ۶ شهریور ماه سال ۱۳۵۸ متولد شد  و در ۱۹ مرداد ماه سال ۶۶ به شهادت رسید.

--- شهید حسین بالدار

این شهید والامقام در تاریخ چهارم اسفند ماه سال ۱۳۱۵ متولد شد و در جبهه حق علیه باطل در تاریخ ۱۹ مرداد ماه سال ۶۶ به شهادت رسید

وصیت نامه شهید

الهی به  حق صفاتک  وبعز جلالک  واعظم  اسمائک وبنور  انبیائک  و  بعظمت  اولیائک وبدما شهدائک وبه  مناجات  فقرائک  .اسئلک توفیق شهاده  فی سبیلک

خدایا سوگند به صفات توبه  شکوه وجلالت وبه بزرگترین مهتابت وبه فروغ پیامبرانت وبه عصمت دوستانت وبه  خونهای  شهیدانت  و به  مناجات نیازمندانت ازتو می خواهم .

توفیق شهادت در راهت راکه  رهگشای  شریعت است  نصیبم  بفرمایی .پروردگارا فقط  به  تو  امیدوارم  پروردگارا در این شرایط حساس که  همه  ابر قدرتها  و دست نشاندگان عاشق راهت  شکل  گرفت  مارایاری کن  تا خون این  جوانان هدر نرود .بار الها خودت  کمک  کن  .

تا  این  کافران  را ریشه  کن  کنیم . خدایا به  ما توفیق  ده  تا به  جبهه  حق علیه باطل  برویم،  خدایا  تو خودت  می دانی که  فقط بلرای رضای  تو وبرای اسلام  می  جنگیم. پروردگارا در لحظات  آخر  فراموشمان  نکن   و مگذار فراموش کنیم  تورا .

زندگی نامه شهید علمدار امینی

شهید امینی در تاریخ دهم آذر ماه ۱۳۳۵ متولد و در سال ۱۳۶۶ در چنین روزی به شهادت رسید.

تحصیلاتش را تا ششم ابتدایی با موفقیت پشت سر گذاشته .

و بعد از آن وارد شرکت نفت شد که در یکی از حمله های حکومت بعثی در اثر بمباران تاسیسات نفتی به شهادت رسید.

شهید محمد تیموری آرخلو

شهید درخانواده‌ای بسیار محروم دیده به جهان گشود میزان تحصیلات وی تا ششم قدیم بود. در سال ۱۳۵۶ به خدمت سربازی فرا خوانده شد بعد از اتمام خدمت در شرکت نفت مشغول کار شد فعالیت و همکاری دلسوزانه‌اش سبب شد که مورد توجه مسئولان قرار گیرد وی در ضمن خدمت درمنطقه نفت خیز گچساران در بی بی حکیمه مورد بمباران دشمن قرار گرفت و شربت شهادت نوشید .

پیام شهید : از همسرم می‌خواهم همان طوری که با حال زحمت کشیده بعد از من در نگهداری بچه‌هایم فعالانه کوشا باشد اجر و مزد آن را از خدای بزرگ می‌گیرید.

وی کارگر صنعت نفت بود آنقدر به جبهه علاقه داشت که در جبهه کار و تلاش در بمباران هوایی تاسیاتی نفتی در بی بی حکیمه شهید شد.

شهید نادعلی زراعتی زردخونی

شهید زراعتی زرد خونی در تاریخ هشتم آبان ماه سال ۱۳۳۳ متولد و در سال ۶۶ در چنین روزی یعنی ۱۹ مرداد ماه به شهادت رسید.

شهید تا مقطع دوم راهنمایی درس خواند سپس به استخدام شرکت نفت درآمد در تاریخ ۶۶/۵/۱۹ در پی بمباران تاسیسات شرکت نفت به مقام شهادت نایل آمد .

بسم رب الشهداء خاطره من مربوط به شب ۱۸ تیرماه است آن شب من و زن همسایه جلوی در خانه مان ایستاده بودیم که شهید از سر کار داشت به خانه برمی گشت در راه لبخند به چهره داشتند و مرتب به آسمان نگاه می کردند و وقتی به خانه رسیدند و داخل منزل شدند فرزندانش را بوسیدند ... --- شهید فردوس کاظمی زندگی نامه شهید:شهید کاظمی به مسائل مذهبی بسیار پایبند بود و به ولایت فقیه و امام علاقه وافری داشت. ایشان چند بار به جبهه اعزام شد ولی آخرین بار در تاسیسات نفتی منطقه در حین خدمت بر اثر بمباران رژیم عراق به درجه رفیع شهادت نایل امد. ور در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۲۹ متولد و در تاریخ ۱۹ مرداد ماه سال ۶۶ در بمباران تاسسیات نفت در بی بی حکیمه به شهادت رسید. وصیت ناه شهید فردوس کاظمی:بسم الله الرحمن الرحیم و لا تحسبن الدین فتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون گمان مبرید آنانکه در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه آنان زنده اند و نزد خدا روزى مى خورند . با درود و سلام بر رسولان خدا و پیامبران الهى مخصوصا پیامبر بزرگ اسلام حضرت ختمى مرتبت... شهید طاهر کرمی ارجلو در تاریخ دوم فروردین ماه سال ۱۳۱۸ متولد و در تاریخ ۱۹ مرداد ماه سال ۶۶ به شهادت رسید

ایشان از کارمندان فعال شرکت ملی نفت و دارای هشت فرزند بود در پی بمباران تاسیسات نفتی شهرستان گچساران آن عزیز و جمعی دیگر از همکارانش به درجه رفیع شهادت نائل گشتند .از همسر عزیزم می‌خواهم که زینب وار پیام مرا  به بچه‌هایم برساند و برای درس خواندن آنها آنچه می‌تواند کوتاهی نکند . پیام شهید:از همسر عزیزم می خواهم که زینب وار پیامم را به بچه هایم برساند و برای درس خواندن آنها آنچه می تواند کوتاهی نکند. یاد و خاطره همه شهدای عزیز شهرستان گچساران گرامی باد

لینک کوتاه : http://www.naftonline.ir/news/6651/ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
Mahmoud
این ها را باید به وزیر و نمایندگان گفت که یادشان بیاید کارکنان نفت در چه شرایزی کتر می کنند که هی نگویند مگر کارکنان نفت چه کار می کنند