تاریخ انتشارجمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
ظرفیت تلمبه خانه نفت صادراتی اهواز افزایش یافت
به گزارش نفت آنلاین ، به نقل از روابط عمومی NISOC ،  مهندس سعید کوتی اظهار داشت: این توربین که به دلیل آسیب های شدید و اشکال فنی سالهای متمادی از مدار عملیات خارج بود با تلاش شبانه روزی و همت کارکنان مدیریت های مهندسی و ساختمان، تعمیرات تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی، تولید، شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، آغاجاری و سایر ادارات نوسازی شد و این توربین هم اکنون در حال کار است.

وی گفت: این توربین از نوع سولزر می باشد که بازسازی و نوسازی کامل آن در مناطق نفت خیز جنوب و به دست توانمند متخصصان داخلی صورت گرفت که این کار دستاوردهای با ارزشی به همراه داشته است.

مهندس کوتی، افزایش ظرفیت پمپاژ و ضریب اطمینان صادرات نفت، افزایش مانور عملیاتی و امکان ترخیص و تعمیر توربین های موجود، صرفه جویی ارزی، صرفه جویی در مصرف برق و دستیابی به دانش فنی بازسازی و نوسازی توربین های سولزر را از دستاوردهای این اقدام ارزشمند برشمرد.

وی افزود: در جریان عملیات بازسازی این توربین همه مراحل انجام کار و دانش فنی ثبت و ضبط شد و این تجربه موفق برای تعمیر توربین های مشابه بسیار مؤثر خواهدبود.

مهندس کوتی با اشاره به این که تلمبه خانه اهواز نقش مهمی در تحقق برنامه صادرات نفت خام و تولید سایر شرکت ها دارد تاکید کرد:  توربین نوسازی شده هم اکنون به عنوان توربین قابل اطمینان درتلمبه خانه صادراتی نفت اهواز درحال پمپاژ نفت است و تلمبه های برقی بخصوص در پیک مصرف برق از مدار خارج می گردد.

  صرفه جویی ۸ مگاواتی در مصرف برق تلمبه خانه اهواز

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از مزایای قابل توجه راه اندازی این توربین را صرفه جویی در مصرف برق عنوان کرد و اظهار داشت: با راه اندازی این توربین، تلمبه های برقی تلمبه خانه اهواز به دلیل عدم نیاز از مدار خارج و در مصرف روزانه ۸ مگاوات برق صرفه جویی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت استان خوزستان به دلیل دمای بالا و افزایش مصرف برق، به گونه ای برنامه ریزی شد تا این توربین در تابستان امسال راه اندازی شود؛ به همین منظور کار نوسازی و تعمیر توربین با توجه به شرایط سخت آب و هوایی هیچگاه تعطیل نشد و این اقدام ارزشمند با تلاش فراوان همکاران و رهنمودها و حمایت های مدیرعامل محترم محقق و روزانه ۸ مگاوات در برق مصرفی صرفه جویی گردید.

مهندس کوتی با بیان این که این تجربه موفق در کارنامه درخشان مناطق نفت خیز جنوب ثبت و ضبط خواهد شد اظهار داشت: در تمام مراحل نوسازی و راه اندازی این توربین، ایمنی کارکنان، ایمنی تأسیسات و حفظ محیط زیست در اولویت قرار داشت که خوشبختانه بدون خطا و حادثه ای به سرانجام رسید.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما