تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
نشت نفت به آب‌های زیرزمینی اطراف پالایشگاه نفت شهید تندگویان تایید شد
کیومرث کلانتری (مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران) در بازدید سرزده از محل نشت نفت به چاه‌های آب کشاورزی این منطقه اظهار داشت: بی‌توجهی پالایشگاه و سایر واحدهای نفتی منطقه باعث نفوذ نفت به آب‌های زیرزمینی گردیده و هم‌اکنون برخی از چاه‌های کشاورزی اطراف پالایشگاه آلوده به مواد نفتی هستند.

وی با بیان اینکه پالایشگاه نفت تهران به ضوابط و مقررات  محیط‌زیستی توجه ننموده و باعث آلودگی آبهای زیرزمینی منطقه گردیده است، گفت: در این رابطه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری بلافاصله در دستگاه قضایی طرح دعوی نموده و مسئولین نفتی باید پاسخگوی اعمال خود در خصوص این آلودگی محیط زیستی باشند.

کلانتری ادامه داد: قطعا این پالایشگاه در فهرست صنایع آلاینده محیط‌زیست قرار می‌گیرد و مدیران آن نیز به خاطر تهدید علیه بهداشت عمومی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با ابراز تاسف از عدم برخورد دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در زمینه تولید و نظارت بر محصولات کشاورزی و آب خاطرنشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست موضوع را تا رفع آلودگی و پاکسازی منطقه از مواد نفتی از طریق دستگاه قضایی پیگیری خواهد نمود.

وی در پایان افزود: سلامت شهروندان این منطقه و مردمی که در مجاورت آن زندگی می‌کنند و یا از محصولات کشاورزی تولیدی در این منطقه استفاده می کنند ، شوخی بردار نیست و در این خصوص هیچگونه تعارفی با مسئولین ذیربط نخواهیم داشت. منبع / ایلنا

http://naftonline.ir/vdcc.pqea2bqppla82.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما