تاریخ انتشارجمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
ایران محموله‌های نفت ارسالی به هند را بیمه می‌کند
به گزارش نفت آنلاین ، رویترز نوشت:منابع صنعتی گفتند، پس از آنکه برخی شرکت های هندی به دلیل تحریم های جدید آمریکا علیه ایران ارائه خدمات بیمه ای به محموله های نفتی ایران را متوقف کرده اند، ایران پیشنهاد کرده که محموله های نفتی به مقصد هند را بیمه کند. این اقدام به تهران کمک خواهد کرد که عرضه نفت به دومین مشتری بزرگ خود را ادامه دهد.

اکثر پالایشگاه ها در آسیا، که مقصد اصلی محموله های نفت ایران محسوب می شود، به تدریج در حال کاهش میزان خرید نفت خود از ایران هستند، زیرا می خواهند هنگام آغاز تحریم های آمریکا، دسترسی خود به سیستم مالی آمریکا را حفظ کنند.

منابع آگاه گفتند، تهران اخیرا محموله های نفتی ارسالی به هند توسط تانکرهای شرکت ملی نفتکش ایران را بیمه کرده است. تهدید آمریکا به تشدید تحریم ها موجب شده تا شرکت های کشتیرانی و بیمه ای، حاضر به ارائه خدمات به محموله های ایران نشوند.

این منابع گفتند، شرکت ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هند و شرکت بهارات پترولیوم، دومین پالایشگاه بزرگ این کشور، خرید نفت از ایران توسط نفتکش های شرکت ملی نفتکش ایران را که تحت بیمه شرکت های ایرانی قرار دارند آغاز کرده اند.

به گفته یک منبع صنعتی، شرکت ایندین اویل که قرار بود در سال ۱۹-۲۰۱۸ روزانه ۱۸۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کند، پس از خودداری شرکت یونایتد ایندیا از ارائه خدمات بیمه ای، هفته گذشته نفت را با استفاده از سوپرتانکر دوون حمل کرده است.

این منبع افزود، شرکت ایندین اویل به دنبال خرید نفت از ایران با شرایط مشابه در ماه اوت است و ایران مسئولیت حمل نفت تا بنادر هند را بر عهده گرفته است.

یک منبع آگاه در شرکت بیمه یونایتد ایندیا تایید کرد که این شرکت ارائه خدمات بیمه ای به محموله های ایرانی را متوقف کرده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما