تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹


مدیر او.ام‎.وی اتریش: به فعالیت در ایران ادامه می‎دهیم
به گزارش نفت آنلاین به نقل از رویترز، جوهان پلینینگر، رئیس بخش بالادستی شرکت او ام وی در نشست سالانه سهامداران این شرکت در وین گفت، او ام وی خیلی به دقت به رصد تحولات سیاسی میان آمریکا و اتحادیه اروپا ادامه می دهد.

پلینینگر با اشاره به فعالیت های شرکت در ایران گفت: «این پروژه متوقف نشده است و ادامه دارد... اما هنوز هیچ سرمایه گذاری ای صورت نگرفته است.»

این شرکت اتریشی که بخش عمده ای از سود خود را در اروپا کسب می کند، در سال 2001 میلادی فعالیت خود در ایران را به عنوان اوپراتور بلوک اکتشافی مهر در غرب این کشور آغاز کرد.

شرکت او ام وی در سال 2006 میلادی به دلیل تحریم ها فعالیت های خود در ایران را متوقف ساخت، اما بعد از کاهش تحریم ها در می 2016 یادداشت تفاهمی با شرکت ملی نفت ایران برای اجرای پروژه های واقع در منطقه زاگرس در غرب و میدان فارس در جنوب به امضا رساند.

در ژوئن 2017، شرکت او ام وی و شرکت گازپروم نفت روسیه یادداشت تفاهمی را برای کار در بخش نفت ایران به امضا رساندند.

پلینینگر، در نشست سال قبل سهامداران شرکت گفته بود، شرکت ملی نفت ایران همچنان 48 میلیون دلار به او ام وی بدهکار است.

به گفته سخنگوی او ام وی، این شرکت در ماه آوریل از ایران نفت خریداری کرده است. 31.5 درصد از سهام شرکت او ام وی متعلق به دولت اتریش است و دومین سهامدار بزرگ این شرکت نیز گروه صنعتی مبادله اینوستمنت ابوظبی است که 24.9 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد.

لینک کوتاه : http://www.naftonline.ir/news/5524/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما