تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
ثبت تقاضای ۲ ماه علی الحساب مستمری از فردا (دوشنبه، ۲۳ تیرماه) از طریق سامانه سما انجام میشود. مدت بازپرداخت تا پایان سال مالی است.
بازنشستگان صنعت نفت | نفت آنلاین
بازنشستگان صنعت نفت | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ، صندوق بازنشستگی نفت اعلام کرد:

امکان ثبت تقاضای ۲ ماه علی الحساب مستمری از فردا دوشنبه ۲۳ تیرماه از طریق سامانه سما امکان پذیر خواهد شد.

در دور اول ثبت نام که خردادماه از طریق سامانه سما انجام شد، نزدیک به ۱۰ هزار نفر علی الحساب دریافت کرده اند که این میزان پرداختی ۵ برابر سال گذشته بوده است.

ثبت نام دوره دوم نیز مانند ماه گذشته فقط از طریق سامانه سما انجام خواهد شد.

پیش تر معاون امور مالی، بودجه و تأمین منابع صندوق ها به متقاضیان جدید توصیه کرد فقط در صورت نیاز مبرم، تقاضای خود را ثبت کنند.

خانم امیرفتاحی تصریح کرده است: دو ماه حقوق در حقیقت یک امکان فوق برنامه برای کسانی است که بنا به شرایط خاص، به آن نیاز پیدا میکنند و با توجه به تضعیف بنیۀ مالی بازنشستگان در روند تسویۀ این وام، توصیه می شود بازنشستگان فقط در صورت نیاز مبرم، برای دریافت علی الحساب اقدام کنند.

معاون امور مالی و بودجه افزود: بهتر است تا زمانی که نیاز واقعی و شدید برای ۲ ماه حقوق را نداشتید، اقدام نکنید؛ زیرا نحوۀ بازپرداخت آن به گونه ای است که همۀ مبلغ علی الحساب، حتماً باید تا پایان سال مالی تسویه شود؛ لذا اقساط آن ماهیانه از مستمری کسر و باعث کاهش دریافتی فرد می شود، در حقیقت با این درخواست، بخشی از مستمری پیش خرج میشود؛ از این رو قبل از درخواست، مبلغ قسط را بر اساس ماه های مانده تا پایان سال مالی محاسبه کنید که آیا صرفۀ اقتصادی برایتان دارد یا خیر؟

سپس در صورت تمایل و نیاز اقدام کنید. سال مالی صندوق ها هرسال از یک خرداد آغاز و سی و یک اردیبهشت سال آینده پایان می یابد.
http://naftonline.ir/vdcjmte8.uqevozsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
شاهین
سلام واقعاً هزینه زندگی خیلی بالاست چکار کنیم بله خیلی سخته حداقل شما کمک کنید آخر حقوق های بازنشستگان خیلی کمه وما مجبوریم الحساب روبگیریم آقای زنگنه باید فکری به حاله همه ی کارکنان وبازنشستگان بکنه با داشتن 4نفر دانشجو واقعاً زندگی سخته