تاریخ انتشارسه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
بی‌پی همسو با هدف خود برای انتقال به سمت انرژی‌های کم‌کربن بخش پتروشیمی خود را به قیمت ۵ میلیارد دلار به شرکت اینئوس واگذار می‌کند.
شرکت نفت بی پی انگلیس | نفت آنلاین
شرکت نفت بی پی انگلیس | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز از لندن، شرکت بریتیش پترولیوم (بی‌پی) موافقت کرده است که تجارت جهانی پتروشیمی خود را به شرکت اینئوس که متعلق به جیم راتکلیف، میلیارد معروف است به مبلغ ۵ میلیارد دلار بفروشد و از صنایع شیمیایی و پتروشیمی که محرک اصلی رشد تقاضای نفت در دهه‌های آینده است، خارج شود.

این گام غافلگیرانه بی‌پی به این معناست که بریتیش پترولیوم هدف خود برای فروش ۱۵ میلیارد دلار از دارایی‌هایش را یک سال پیش از موعد محقق کرده است، و برنارد لونی، مدیرعامل بی‌پی این شرکت را برای حرکت به سمت انرژی کم‌کربن آماده‌ می‌کند.

پس از آن که بی‌پی مجبور شد در ماه‌های اخیر و با توجه به رکود بی‌سابقه تقاضا به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، دوباره شرایط فروش دو سبد نفت و گاز در آلاسکا و دریای شمال را تغییر دهد، پیشروی به سوی اهداف فروش این شرکت کاهش یافت.

لونی اذعان کرد فروش این بخش از شرکت با ۱۷۰۰ نفر کارمند و ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن تولید انواع فرآورده‌ پیتروشیمی در سال 2019 میلادی، جای تعجب خواهد داشت.

لونی در بیانیه‌ای اعلام کرد: از نظر راهبردی، همپوشانی این بخش با بقیه بخش‌های بی‌پی محدود است و برای رشد این بخش (پتروشیمی) به سرمایه قابل توجهی نیاز داریم.

وی افزود: توافق امروز یک گام آگاهانه دیگر در ساخت شرکتی (بی‌پی) است که می‌تواند از طریق انتقال به سمت انرژی تجدیدپذیر به رقابت و موفقیت بپردازد.

این تجارت شامل سهام بی‌پی در مجتمع‌های پتروشیمی واقع در ایالات متحده آمریکا، ترینیداد و توباگو، انگلیس، بلژیک، چین، مالزی و اندونزی است. مجتمع‌های پتروشیمی متصل به پالایشگاه‌های نفتی بی‌پی در گلسنکیرشن و مولهایم در آلمان شامل این واگذاری نمی‌شود.
http://naftonline.ir/vdcdjs0x.yt0fz6a22y.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما