تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
بخش اورژانس حاد غیر تنفسی در بیمارستان بزرگ نفت اهواز با حضور دکتر بهرام دهقان رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ، دکتر مهران کاوش رئیس بیمارستان و دیگر معاونین افتتاح شد.
بهداشت و درمان نفت اهواز
بهداشت و درمان نفت اهواز
به گزارش نفت آنلاین به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ،امروز یکشنبه 11 خرداد 99 ، با حضور دکتر بهرام دهقان رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ، دکتر مهران کاوش رئیس بیمارستان بزرگ نفت و دیگر معاونین ، بخش اورژانس حاد غیر تنفسی در بیمارستان بزرگ نفت اهواز افتتاح شد.

در همین راستا با دکتر مهران کاوش رئیس بیمارستان بزرگ نفت اهواز گفتگویی انجام دادیم.

دکتر مهران کاوش در ابتدا با اشاره به راه اندازی بخش اورژانس حاد غیر تنفسی گفت : به همت مدیریت بهداشت و درمان اهواز و تلاش و همکاری همه ی واحدها ، جهت حفظ سلامت جمعیت تحت پوشش و پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19 در شاغلین و بازنشستگان نفت  ، بخش فیزیوتراپی زنان قدیم بازسازی ، آماده سازی و تجهیز شده تا به بیماران اورژانسی با علائم غیر تنفسی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه اورژانس حاد غیر تنفسی یک بخش کامل و مجهز شامل 13 تخت و کاملا جدا از اورژانس تنفسی می باشد گفت : این بخش دارای اتاق عمل سرپایی ، اتاق ایزوله و تجهیزات کامل اورژانس شامل 2 تخت CPR ،  مانیتورینگ کامل ،  دستگاه اتوپالس، 2 دستگاه دی سی شوک ، سونوگرافی پرتابل و ...  می باشد و بیماران با علائم غیر تنفسی می توانند به این اورژانس مراجعه نمایند.

وی تصریح کرد: با افتتاح اورژانس حاد غیر تنفسی ، بیماران تنفسی در محل اورژانس فعلی ویزیت و تعیین تکلیف شده و بیماران با علائم غیر تنفسی از درب مجزا وارد شده ، تریاژ می شوند ومراحل تشخیص و درمان ایشان در فضایی کاملا مجزا انجام  می شود.

دکتر کاوش گفت : در صورت تامین اعتبار بازسازی بخش اورژانس فعلی از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت  ، اورژانس حاد غیر تنفسی به طور کامل به عنوان بخش اورژانس به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رئیس بیمارستان بزرگ نفت در ادامه با اشاره به تغییراتی که با افزایش شیوع بیماری کرونا در استان خوزستان در فرآیندهای کاری بیمارستان انجام شده است گفت : با افزایش میزان مراجعین با علائم تنفسی در بیمارستان بزرگ نفت اهواز  بخش های کووید  1و 2 آماده سازی شده و خدمت رسانی به بیماران بستری کووید19 با همه ی توان آغاز شد . به علاوه بخش CCU قدیم نیز تحت عنوان بخش ICU2 جهت ارائه خدمات مراقبت های ویژه به بیماران کووید 19 در صورت نیاز ، تجهیز شده است.
وی افزود : جهت کاهش احتمال سرایت ویروس کرونا آسانسور مخصوص بیماران مشکوک به کرونا از دیگر آسانسورها جدا شده است.
 

دکتر کاوش تاکید کرد : این اقدامات در راستای حفظ سلامت شاغلین و بازنشستگان صنعت نفت و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام گرفته است.

رئیس بیمارستان بزرگ نفت در پایان ابراز امیدواری کرد : بحران کووید 19 هر چه زودتر به پایان برسد و شاهد سلامتی کامل جامعه صنعت نفت باشیم. 
http://naftonline.ir/vdcen78w.jh8zfi9bbj.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما