تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
دونالد ترامپ گفت برای حفاظت از کارگران بخش انرژی آمریکا در برابر سقوط قیمت نفت، بر واردات نفت عوارض وضع می کند.
دونالد ترامپ | رییس جمهور ایالات متحده آمریکا
دونالد ترامپ | رییس جمهور ایالات متحده آمریکا
به گزارش نفت آنلاین به نقل از رویترز ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت كه برای محافظت از كارگران انرژی آمریكا از افت قیمت نفت ، تعرفه هایی را برای واردات نفت اعمال می كند ، كه این امر با جنگ بین روسیه و عربستان سعودی بر سهم بازار تشدید شده است.

 ترامپ در یک جلسه توجیهی در مورد شیوع ویروس کرونا به خبرنگاران گفت:« اگر مجبور باشم بر واردات نفت عوارض وضع کنم و اگر مجبور شوم کاری برای حفاظت از ده ها هزار کارگر بخش انرژی و شرکت‌های بزرگ که این مشاغل را ایجاد می کنند انجام دهم، هر کاری که لازم باشد می کنم».

 قیمت نفت در سال جاری دو سوم ارزش خود را از دست داده است زیرا تقاضای نفت به دلیل شیوع ویروس تاج و افزایش تولید روسیه و عربستان سعودی در جنگ بر سر سهم بازار کاهش یافته است.

 ایالات متحده آمریکا در سالهای اخیر بزرگترین تولید کننده نفت جهان بوده و بارها و بارها با روسیه و اعضای اوپک برای صادرات نفت رقابت کرده است.

 با کاهش قیمت نفت ، بسیاری از شرکتهای انرژی آمریکا ورشکسته شده اند و کارگران شغل خود را از دست می دهند.

ترامپ پس از دیدار با مقامات اجرایی صنعت نفت در روز جمعه گفت در حال حاضر هیچ عوارضی در نظر ندارد ولی اگر منصفانه رفتار نشود از عوارض به عنوان یک ابزار استفاده می کند.

دو گروه صنعتی بزرگ در آمریکا، موسسه نفت آمریکا و تولیدکنندگان سوخت و مواد پتروشیمی، نامه ای به ترامپ نوشتند که وضع عوارض بر واردات نفت، کسب و کار پالایش نفت را در داخل به خطر می‌اندازد چون برخی کارخانه ها به نفت خام خارجی نیاز دارند.

ترامپ در روز شنبه گفت عربستان اعلام کرده با روسیه برای کاهش مشترک 10 میلیون بشکه در روز از تولید نفت به توافق رسیده است. ولی این دو کشور این قرارداد را تایید نکردند و تنها اعلام کردند در مورد تثبیت بازارهای جهانی نفت گفتگو می کنند.

 به گفته منابع اوپک، اوپک و روسیه نشست روز دوشنبه را برای گفتگو در مورد کاهش تولید نفت تا نهم آوریل به تعویق انداخته اند چون روسیه و عربستان بر سر تعیین مقصر سقوط قیمت نفت با هم اختلاف دارند.

 ترامپ در ابتدا تاکید کرده بود که این کاهش قیمت به نفع رانندگان است ولی در روز شنبه گفت قیمت بنزین احتمالاً تا 90 سنت در هر گالن پایین می آید و سقوط قیمت نفت به بسیاری از مشاغل در آمریکا آسیب می رساند. 

 ترامپ گفت اگر عربستان و روسیه به این جنگ قیمت با کاهش تولید پایان ندهند، خودشان را نابود میکنند.
 
http://naftonline.ir/vdcenn8w.jh87xi9bbj.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما