تاریخ انتشارجمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۴
خبرگزاری واس عربستان ساعاتی پیش گزارش داد که عربستان خواستار نشست فوری کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر کشورهای نفتی شده است؛دولت ریاض این درخواست را با هدف رسیدن کشورهای نفتی به یک توافق عادلانه در حوزه نفت ارائه کرده است.
عربستان سعودی | نفت آنلاین
عربستان سعودی | نفت آنلاین
به گزارش خبرنگار نفت آنلاین ، خبرگزاری واس عربستان ساعاتی پیش گزارش داد که عربستان خواستار نشست فوری کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر کشورهای نفتی شده است؛دولت ریاض این درخواست را با هدف رسیدن کشورهای نفتی به یک توافق عادلانه در حوزه نفت ارائه کرده است.

درخواست عربستان برای نشست فوری اوپک و دیکر گشورهای نفتی پس از آن روی می‌دهد که دقایقی پیش "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا در خصوص شرایط جاری بازار نفت با "محمد بن سلمان" تلفنی گفت وگو کرد.

وی در این باره گفت با ولیعهد عربستان که پیشتر با " پوتین" رییس جمهوری روسیه صحبت کرده بود، گفت وگو وابراز امیدواری کرد که ریاض و مسکو تولیدات نفت خود را کاهش دهند.

درخواست ترامپ از بن سلمان پس از آن روی می‌دهد که شرکت نفتی آرامکو عربستان روز پنجشنبه با وجود تقاضای کم در پی شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که صادرات خود را به طور بی‌سابقه‌ای افزوده و در یک روز به ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه رسانده است.

شایان ذکراست قیمت نفت خام پس از عدم توافق اوپک با روسیه وکاهش قیمت‌ها توسط عربستان، بزرگ‌ترین سقوط قیمت رادرنزدیک به ۳۰ سال گذشته تجربه کرد.
http://naftonline.ir/vdcaemnu.49nw615kk4.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما