تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
رئیس جمهور آمریکا قرار است در تماس با همتای روس خود درباره بهای نفت و رویارویی با شیوع ویروس کرونا رایزنی کند.
گفتگوی نفتی ترامپ و پوتین | نفت آنلاین
گفتگوی نفتی ترامپ و پوتین | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از روسیا الیوم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که امروز با «ولادیمیر پوتین» تماسی تلفنی برقرار می کند.
 
ترامپ به شبکه فاکس نیوز آمریکا گفت که «با آقای پوتین تماس می گیرم».

رئیس جمهور آمریکا قرار است در تماس با همتای روس خود درباره بهای نفت و رویارویی با شیوع ویروس کرونا رایزنی کند.

ترامپ تأکید کرد: روسیه و عربستان درباره بهای نفت که به دلیل رکود اقتصادی ناشی از نیاز به کند کردن شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است دچار جنون شدند.»

ترامپ درباره تأثیر سقوط بهای نفت بر بخش نفتی آمریکا گفت: «صنعت مرده ای که در معرض نابودی قرار گرفته را نمی خواهیم،این برای آنها بد است،برای همه بد است. این نزاع میان روسیه و عربستان مربوط به کمیت بشکه هایی است که صادر می کنند. هر دوی آنها دچار جنون شدند.»

این تماس تلفنی در حالی صورت می گیرد که بهای جهانی نفت در پی نگرانی از کاهش تقاضای نفت خام به دلیل شیوع کرونا و افزایش عرضه نفت پس از شکست کشورهای «اوپک+» در رسیدن به توافقی بر سر تمدید کاهش تولید نفت بعد از مارس 2020 به شدت سقوط کرد.

قیمت نفت در روز دوشنبه در بازارهای آسیا پس از فروپاشی سایر بازارهای مالی و بدتر شدن بحران شیوع ویروس کرونا در روزهای آخر هفته سقوط کرد تا پایین‌ترین سطح خود را در ۱۷ سال گذشته ثبت کند.

قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود در 17 سال گذشته رسید.

 قیمت نفت غرب تکزاس در ایالات متحده ۵.۳ درصد کاهش یافت تا هر بشکه این نفت به ۲۰ دلار برسد در حالی که هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۶.۵ درصد کاهش به ۲۳ دلار برای اولین بار از سال ۲۰۰۳میلادی تاکنون رسیده است.

این سقوط در حالی اتفاق می افتد که شمار مبتلایان و کشته های ناشی از ویروس همه گیر کرونا(کووید۱۹) در جهان به ویژه آمریکا، اسپانیا و ایتالیا رو به افزایش است.

در آمریکا تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۴۰۰ تن جان باخته اند.

افزایش تلفات و مبتلایان به کرونا، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا را مجبور کرد تا نسبت به بازگشت به فعالیت های اقتصادی در آمریکا کمتر خوش بین باشد، اگرچه او تاکید می کرد که این امر تا اواسط آوریل امکان پذیر است.

در همین حال «آنتونی فوچی» مشاور پزشکی ترامپ سناریویی ترسناک در مورد گسترش بحران ترسیم و پیش بینی کرد که ویروس کرونا می تواند به مرگ «یک صد هزار تا دویست هزار نفر» در آمریکا منجر شود.
فروپاشی بازارهای نفتی از هفته های قبل وهمزمان با اقدام دولت های سراسر جهان در ایجاد محدودیت های مسافرتی و فراخوان مردم به قرنطینه برای مهار ویروس کرونا شروع شده است.

تولیدکنندگان عمده نفت مانند عربستان سعودی و روسیه نیز در حال جنگ با قیمت هستند که منجر به افزایش ذخایر و به تبع آن افت قیمت ها شده است.

هفته گذشته، بورس اوراق بهادار دوباره رشد کرد و قیمت نفت هم افزایش یافت، زیرا دولت ها در سراسر جهان اقدامات گسترده حمایتی از اقتصاد جهانی را اعلام کردند.

با این حال «استفان اینیس» متخصص خدمات مالی موسسه «اکسی کور» (Axi Core) معتقد است که قیمت نفت با کاهش ظرفیت ذخیره کامل و تأخیر کشورها در یافتن راه حل ها تهدید می شود.
وی تاکید کرد که «هرچه پاسخ به تاخیر بیفتد، خطر افت جدید قیمت ها بیشتر می شود».
 
http://naftonline.ir/vdcbwab5.rhbgwpiuur.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما