تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
وزیر نفت دستورعمل دورکاری در شرایط ویژه کارکنان را ابلاغ و تاکید کرد: هدف از موافقت با دورکاری در شرایط ویژه کنونی، اعمال نوعی قرنطینه خانگی و کاهش تماس‌هاست.
ابلاغیه وزارت نفت در خصوص دورکاری کارکنان نفت | نفت آنلاین
ابلاغیه وزارت نفت در خصوص دورکاری کارکنان نفت | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین به نقل از وزارت نفت ، متن ابلاغیه بیژن زنگنه خطاب به معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و مدیران عامل شرکت‌های اصلی به شرح زیر است:

«به‌منظور کاهش انتقال و شیوع بیماری ویروس کرونا ناشی از ارتباط افراد با یکدیگر، با هدف حفظ سلامت کارکنان و خانواده‌های ایشان در شرایط ویژه پیش آمده، به استناد مصوبه شماره ۴۴۷۲۶/۷۶۴۸۱ تاریخ ۱۳۸۹/۴/۷ هیئت محترم وزیران و اصلاحیه بعدی آن به تاریخ ۹۸/۱۲/۲۵، بدینوسیله ضوابط بهره‌مندی از دورکاری در ستاد وزارت نفت، شرکت‌های اصلی و تابعه به شرح ذیل اعلام می‌شود:

۱- دورکاری برای مشاغلی قابل پذیرش و اجراست که به تشخیص مقام‌های مجاز، به لحاظ ماهیت وظایف شغل و ملاحظه امنیت اطلاعات شرکت، دورکاری درباره آنها امکانپذیر باشد.

۲- هریک از کارکنان شاغل در مشاغل تعیین شده می‌توانند با درخواست کتبی و موافقت رئیس/مدیر مربوط از تسهیلات دورکاری تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ استفاده کنند.

۳- هدف از موافقت با دورکاری در شرایط ویژه کنونی، اعمال نوعی قرنطینه خانگی و کاهش تماس‌ها ست، بنابراین هر فرد دورکار باید در شهر محل خدمت خود مستقر بوده و هرگونه مسافرت و جابجایی فرد، خلاف تعهد وی به دورکاری است و در صورت اثبات به معنای غیبت غیر مجاز از کار تلقی خواهد شد.

۴- کارمند دورکار در ایام کاری باید آنکال (گوش به زنگ) بوده و هر زمان که کارفرما، فرد دورکار را احضار کند باید در همان روز کاری در محل کار خود به‌طور موقت یا دائم به روال گذشته حضور به هم رساند.

۵- در مدت دورکاری حقوق و مزایای کارکنان مطابق مقررات قابل پرداخت بوده، پرداخت اضافه کاری به کارکنان دورکار تا ۵۰ درصد سقف ساعات اضافه کاری مجاز است.

جزئیات نحوه اجرای این ضوابط توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ابلاغ خواهد شد.»
 
http://naftonline.ir/vdcf1jd0.w6dxyagiiw.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
برای نفرات شیفت کار که ساعات کارآنهاکسرنمیشه نباید برنامه تشویقی ویاپاداش مناسب درنظرگرفته بشه.بنده که حراست بیمارستان نفت هستم حتی حق عفونی هم نمیگیرم
feedback
Iran, Islamic Republic of
محمد
خوبه... دوباره دکان بازار برای پرسنل ستادی تهران جور شد! توی خونه می نشینند و دورکاری می گیرند . در مصوبه صراحتا" قید شده که باید در شهر محل خدمت باشند. خب این مصوبه به نفع کی هست؟! الان تکلیف نیروهای اقماری چی میشه با این مصوبه مسخره؟! در واقع بیشترین سود رو طبق معمول نیروهای ستادی میبرند. توی خونه کنار خانواده نشستند و حقوق خود را کامل می گیرند. اما پرسنل اقماری نمیتوانند مشمول چنین "حاتم بخشی" بشوند چون باید در محل کار حاضر باشند(شهر محل خدمت) . دیگه از این بهتر؟!! وزیر هست و دوروبری ها