تاریخ انتشارشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴


آمریکا در ماه ژانویه دومین صادرکننده نفت خام به کره جنوبی پس از کشور سعودی بود و ۵۳.۳ درصد نسبت به سال گذشته صادرات نفت خامش به این کشور افزایش داشت.
صادرات نفت خام آمریکا به کره جنوبی || نفت آنلاین
صادرات نفت خام آمریکا به کره جنوبی || نفت آنلاین
به گزارش خبرنگار نفت آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، اطلاعات رسمی گمرک نشان می‌دهد واردات نفت کره جنوبی از ایالات متحده 53.3 درصد نسبت به سال گذشته در همین زمان افزایش یافته است.

کره جنوبی در نبود نفت خام ایران بعلت تحریم های آمریکا، بطور یکنواخت از این کشور نفت وارد کرده است.

آمریکا نیز تمامی تلاشش را می کند که کره جنوبی از نبود نفت ایران ضرر نکند.

 کره جنوبی که پنجمین وارد کننده بزرگ نفت خام در دنیا است، در ماه ژانویه 1.72 میلیون تن معادل 406055 بشکه در روز نفت خام از ایالات متحده آمریکا وارد کرده است که 1.12 میلیون تن نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. این رقم همچنین 1.2 درصد از 1.68 میلیون تن وارد شده در دسامبر هم بیشتر بوده است.

 ایالات متحده آمریکا در ماه ژانویه دومین عرضه کننده نفت خام به کره جنوبی پس از عربستان بود.

 افزایش واردات نفت کره جنوبی از آمریکا از آنجا ناشی می شود که این کشور واردات نفت از ایران را از ماه می 2019 بعلت لغو معافیت تحریم ها از سوی آمریکا متوقف کرد. کره یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران در آسیا بود.

 کره جنوبی در ژانویه هیچ نفتی از ایران وارد نکرد در حالیکه سال گذشته در همین ماه 227941 تن معادل 53676 بشکه در روز وارد کرده بود.

 کره جنوبی در کل 12.42 میلیون تن معادل 2.94 میلیون بشکه در روز نفت خام در ژانویه وارد کرد که نسبت به 12.46 میلیون تن سال گذشته 0.3 درصد کاهش داشت.

 واردات نفت کره جنوبی از عربستان در ژانویه 2.9 درصد به صورت سالانه افزایش داشت و به 3.61 میلیون تن معادل853769 بشکه در روز رسید.
لینک کوتاه : http://www.naftonline.ir/news/20173/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما